Fenomén Padesáti odstínů nekončí... přichází Gray

novinky

06.08.2015 / Dan
Fenomén Padesáti odstínů nekončí... přichází Gray

Nejúspěšnější knižní série posledních let, romanticko-erotická trilogie Fifty Shades od E L James, se dočkala pokračování. Po Padesáti odstínech šedi, Padesáti odstínech temnoty a Padesáti odstínech svobody získalo nakladatelství XYZ práva také na vydání knihy Grey. Fanoušci tohoto celosvětového fenoménu si ji budou moct přečíst už v únoru 2016. Grey opět boří hranice prodejnosti. Během čtyř dní od zahájení prodeje se ve Velké Británii prodalo přes 1 milion výtisků a Grey se stal historicky nejrychleji se prodávajícím titulem. Možná i díky tomu, že tentokrát máme poprvé možnost, podívat se na příběh očima samotného charismatického Christiana Greye.

„Celá série Fifty Shades stejně jako nový titul Grey velmi polarizuje společnost. Otevírá prostor pro diskuzi o knihách obecně, což je pro naše odvětví velmi důležité. Je mi proto ctí, že autorka i agentka jsou nadšené ze spolupráce se společností Albatros Media, potažmo s nakladatelstvím XYZ, a svěřily nám práva pro české i slovenské vydání titulu Grey,“ uvedl P. Tychtl, programový ředitel XYZ.

V Anglii vyšel román Grey 18. června, tedy v den, kdy má literární idol Christian Grey narozeniny, a postaral se o patřičné nadšení i rozruch. E L James umožnila čtenářům nahlédnout do světa Fifty Shades znovu, tentokrát pohledem Christiana Greye. Díky jeho myšlenkám, touhám a tajným snům se před čtenáři odvíjí známý, ale zároveň i nový milostný příběh, který fascinoval již miliony lidí po celém světě.

Život Christiana Greye je čistý, disciplinovaný, plně pod kontrolou, plný bohatství a… naprosto prázdný. Až do dne, kdy do jeho života vstoupí Anastasia Steel. Snaží se na ni zapomenout, vytěsnit ji, ale místo toho ho strhne bouře emocí, kterou nedokáže pochopit a které nedokáže odolat. Dá mu Ana zapomenout na hrůzy dětství, které Christiana pronásledují každou noc? Nebo ho jeho temné sexuální touhy a snaha kontrolovat vše včetně téhle dívky donutí zničit křehkou naději, kterou mu Ana nabízí?

Padesát odstínů šedi bylo vydáno v září 2012 a celosvětově nejúspěšnější kniha současnosti se ihned stala knižním fenoménem i u nás. Vysoké prodeje Padesát odstínů temnoty i Padesát odstínů svobody pak jen potvrdily obrovský zájem čtenářů o celou sérii.

Komentáře (25)

p248
23.12.2015

Některé věci je krásné prožít. Třeba každý den a pořád je to fajn. Číst o tom každej rok je ztráta času.

Kaaramelka
08.12.2015

Trilogii Fifty Shades jsem nečetla a ani mě to nelákalo, ale na tohle se těším... protože z pohledu muže to může být zajímavé a jiné :)) moc knih z pohledu muže není, četla jsem Zapleteného, to je z pohledu muže a moc se mi kniha líbila, bylo to něco jiného, a tak se pustím i do tohoto a snad to nebude zklamáním.

carodka2911
03.12.2015

No já si to určitě přečtu.

lucinka5264
31.10.2015

50 odstínů šedi mě ze začátku zaujalo nevšední tématikou ale postupně mně zklamal děj. Tato kniha vypadá slibněji.

soltera
28.08.2015

no teším sa na komentáre ku knihe od tých, ktorí ju neznášajú, ktorí ňou aj autorkou pohrdajú, ktorí nechápu, ako to niekto môže vôbec čítať, ale ktorí si ju "museli" prečítať a hlavne VYJADRIŤ sa k nej :-)))

sarkafo
26.08.2015

Já si to ráda přečtu.

Marthas
13.08.2015

Já to chápu, proč si nekopnout do někoho, kdo si tak nahrabal.)
Taky bych si čutla, kdyby mě diskutující přede mnou nepředběhli...
Nevíte někdo, píšou se už na to taky parodie jako na HP, i když upřímně si myslím, že tam stromy nikdo nelitoval, a že to byly taky bichle... I když někteří jsou schopní kritizovat i chudáka Pottera... Taky je ale pravda, že bych radši sežvejkala HP znovu, než bych si rochňala v a la sadomaso hrátkách páně Greye...
A že to všichni vědí, aby taky nevěděli, přeci je to fenomén prodejnosti a nedělá se nic jiného než že se o něm žvaní...

Jo, asi vás nepřekvapí, když dodám, že tohle číst fakt nebudu, to radši...
Stejně je ten pořadník v knihovně asi kilomer dlouhej, aby taky ne, takovej blaf mít doma.)

Cryptkeeper
12.08.2015

Nepochopim...

1