Faktografická detektivka, která se čte jako napínavý román…

novinky

PR článek, 26.10.2020
Faktografická detektivka, která se čte jako napínavý román…

V rodině Jana Beránka se vědělo jen to, že jeho prastrýc Silvestr zahynul za nejasných okolností jako dobrovolník při obraně Singapuru proti japonské invazi v únoru 1942. Bylo mu pouhých 22 let a v daleké cizině působil jako zaměstnanec firmy Baťa.

Zůstal po něm jeden dopis, pár dokumentů a fotografií. Jan Beránek se chtěl dozvědět víc a pátrání zasvětil tři roky. Prozkoumal archivy v České republice, Anglii i Singapuru, setkal se s řadou historiků, pamětníků a badatelů, jako je on sám. Nořil se stále hlouběji do dobových dokumentů i vzpomínek, řadu míst včetně Singapuru osobně navštívil.

Faktografická detektivka Pátrání po Silvestrovi však není jen strhujícím vylíčením pátrání po autorově zmizelém prastrýci, jeho životě a pohnutých osudech, ale rovněž čtenáře seznamuje s fungováním firmy Baťa v tak odlehlém regionu, jako je Singapur, i s tamějšími dramatickými válečnými událostmi zimy 1941–1942.

Renomovaný vojenský historik Ivan Procházka o knize napsal: „Československých státních příslušníků padlých v boji nebo zemřelých na válečná zranění v uniformách spojeneckých mocností za 2. světové války na vzdáleném asijském bojišti nebylo mnoho. Po téměř osmdesáti letech zná jejich jména málokdo, životní cestu téměř nikdo. Proto tento bohatě zdokumentovaný osud Silvestra Němce spolu s popisem badatelovy trnité cesty za poznáním přináší čtenáři ojedinělý a výjimečný vjem.

Bohatě vypravená a z pohledu autora velmi osobní kniha obsahuje 230 unikátních fotografií, dokumentů a dopisů, z nichž většina nebyla u nás doposud publikována.

Faktografickou detektivku Pátrání po Silvestrovi (případně také s věnováním či podpisem autora) si můžete pořídit se slevou 30 % v e-shopu nakladatelství Mystery Press: https://mysterypress.cz/patrani-po-silvestrovi/.Pátrání po SilvestroviPátrání po SilvestroviJan Beránek

TENHLE DETEKTIVNÍ PŘÍBĚH SE SKUTEČNĚ STAL… Autorův prastrýc Silvestr Němec se narodil v jihomoravských Vémyslicích a v devatenácti letech odjel jako zaměstnanec firmy Baťa do Singapuru. Zde, tak daleko od domova, ho zastihly válečné udál...více

Komentáře (0)