Drsná krimi křížená s noirem… a Pulp Fiction!

novinky

PR článek, 23.07.2018
Drsná krimi křížená s noirem… a Pulp Fiction!

Drsná krimi, navíc okořeněná noirem, nemá v české literatuře příliš velkou tradici. Přesto se najdou odvážlivci, kteří do těchto temných a nebezpečných vod čas od času vstoupí. Jedním z nich je i Daniel Gris s debutovým románem Říkají mi Lars.

Hlavní hrdina z názvu knihy je potetovaný vousatý chlápek, který se pohybuje na nezřetelné hranici zákona a zločinu. Řeší problémy, nebo naopak problémy vytváří, to vše podle potřeb svých klientů. Když je najat Leem Solomonem, aby získal kompromitující materiály na jeho manželku, netuší, že se zaplete do dramatických událostí, které ho můžou stát i život.

Lars totiž zjistí, že je dotyčná zřejmě čistá jako lilie, proto musí vytvořit situaci, kdy už takový příměr platit nebude… Tím se rozebíhají dramatické události, které postupně zahrnou jednu smrt, jedno záhadné zmizení a jeden únos. A také jednoho Larse, který vše glosuje se suchým humorem někoho, kdo se léta pohybuje ve stínech.

Daniel Gris sleduje kroky hlavního hrdiny bezejmenným městem (v němž ale vnímavý čtenář snadno rozezná Prahu) a s vtipem, napětím a nadsázkou míří od jednoho Larsova průšvihu ke druhému, přičemž nezapomíná odkazovat na klasická díla žánru (např. Pulp Fiction) a přitom píše moderně a suveréně, až je s podivem, že je tento román jeho prvotinou.

Skvělý krimi thriller Říkají mi Lars si můžete pořídit s luxusní slevou 30 % v e-shopu nakladatelství Mystery Press: http://mysterypress.cz/rikaji-mi-lars/.


Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

VYPADALO TO JAKO POHODOVEJ KŠEFT. A PAK SE VŠECHNO PODĚLALO… Lars je soukromé očko. Opatřuje informace, sleduje lidi, řeší problémy, nebo naopak problémy vytváří, to vše podle přání a potřeb svých klientů. Lars má rád Metallicu... více

Přejít na komentáře (1)