Do Česka přijede autorská dvojice psychothrilleru Vraní dívka

novinky

14.10.2014 / Dan
Do Česka přijede autorská dvojice psychothrilleru Vraní dívka

Prahu a Brno v listopadu navštíví švédská autorská dvojice Erik Axl Sund. Představí tu psychothriller „Hladový oheň“, který tento týden vychází v češtině. Jde o druhý díl trilogie nazvané „Slabost Victorie Bergmanové“ s podtitulem „Vraždy a psychoterapie“ a pokračování světového bestselleru „Vraní dívka“. Ten kvůli drsným a násilným scénám nakladatelství Knižní klub vůbec poprvé označilo varováním „Jen pro silné povahy“.

Do Prahy přiletí kontroverzní autorské duo 5. listopadu ráno a 6. listopadu odpoledne se přesune do Brna.
Pseudonym Erik Axl Sund skrývá švédskou autorskou dvojici Jerker Eriksson (*1974) a Hakan Axlander Sundquist (*1965). Jejich mrazivý románový debut „Vraní dívka“ vyšel ve Švédsku před čtyřmi lety. Hakan do té doby působil jako hudebník, zvukař a výtvarník. Jerker byl mimo jiné producentem Hakanovy elektropunkové kapely „i love you baby!“, s níž podnikli několik turné po východní Evropě.

„Vraní dívka“, úvodní část trilogie nazvané „Slabost Victorie Bergmanové“ s podtitulem „Vraždy a psychoterapie“, se ve Švédsku okamžitě po vydání stala bestsellerem. Práva na knihu se prodala do více než třiceti zemí včetně USA, Číny a Koreje. Švédská akademie autorů krimi jí v roce 2012 udělila zvláštní cenu za „hypnoticky fascinující psychoanalýzu zpracovanou formou kriminálního románu“.
Duo Erik Axl Sund nyní do Česka přijede představit neméně úspěšný druhý díl nazvaný „Hladový oheň“. Ve středu 5. listopadu se v pražské kavárně Krásný ztráty koná křest knihy spojený s autogramiádou. Knihu pokřtí režisér Jakub Kohák. Druhý den se pak autoři přesunou do Brna, kde proběhne v knihkupectví Dobrovský v Joštově ulici autogramiáda.

Milník v kriminální tvorbě

Recenzenti trilogii „Slabost Victorie Bergmanové“ označují za milník v současné kriminální tvorbě. Je temná, šokující a patologická.
„Vraní dívka“ popisuje ta nejtemnější zákoutí lidské duše. Otevřeně líčí až bolestně reálné scény týrání dětí a jejich sexuálního zneužívání. Vyvolala tak i notnou dávku kritiky. Na její adresu dvojice Erik Axl Sund říká: „Pokud kniha někomu přijde tak odporná, má určitě nějakou bariéru. Ve skutečnosti se jen snažíme v co nejkvalitnější formě mluvit o věcech, které nás děsí.“
Hlavními hrdinkami trilogie jsou dvě ženy, kriminální komisařka Jeanette Kihlbergová a psychoterapeutka Sofia Zetterlundová.
Ve druhém díle, který právě vychází, Jeanette pokračuje v pátrání po tom, kdo bizarním a zároveň drastickým způsobem zabíjí malé chlapce, které nikdo nepostrádá. Náhle však dojde k brutální rituální vraždě úspěšného podnikatele. Mnohé okolnosti ukazují na to, že jde o pomstu. Ale za co?Vraní dívkaVraní dívkaErik Axl Sund

Vraždy a psychoterapie. Jak velkému utrpení dokáže člověk čelit nebo vystavit jiné, než sám přestane být lidskou bytostí a změní se v netvora? Jak může zklamání ovlivnit duši, osud, život? Psychoterapeutka Sofia Zetterlundová léčí dva klie...více


Hladový oheňHladový oheňErik Axl Sund

Pokračování švédského bestsellerového thrilleru Vraní dívka. Kriminální komisařka Jeanette Kihlbergová neustává v pátrání po tom, kdo bizarním a zároveň drastickým způsobem zabíjí přistěhovalecké chlapce. Náhle však dojde k brutální rituáln...více

Komentáře (2)

Babouš
17.10.2014

Super! Moc se těším - na autory i na Hladový oheň.

Solverino
14.10.2014

Žádný milník neočekávám, takových a lepších seversky-kriminálních románů je hromada... pouze průměrná záležitost - "Vraní dívka" byla spíše zklamáním.