Dívka v červeném kabátku

novinky

PR článek, 20.10.2016
Dívka v červeném kabátku

Co kdyby se vaše nejhorší noční můra vyplnila? Co kdyby vaše dítě zmizelo a k pachateli nevedla žádná stopa? O tom pojednává originální psychologický thriller Dívka v červeném kabátku od Kate Hamer, který vychází ve třinácti zemích světa.

Jsou knihy, na které nikdy nezapomenete a Dívka v červeném kabátku je jednou z nich. Kate Hamer napsala neodolatelně čtivý román plný zvratů a překvapení. Na každé stránce se vznáší přízrak hrozby, provázaný však i nevinností, láskou a nadějí.

Beth Wakefordová je čerstvě rozvedená, a tak veškerou péči věnuje osmileté dceři Carmel, která je velmi citlivá, zasněná a žije ve svém vlastním světě. Beth se jí snaží ze všech sil pomáhat a také ji na každém kroku hlídat, protože Carmel mívá sklon se tu a tam někde zapomenout, zatoulat se. Matka má proto až panickou hrůzu z toho, že se dcera ztratí, že o ni přijde.

Když se jednoho sobotního rána vydají na dětský festival, Beth ještě netuší, jak blízko je své noční můře. Mlha pohltí nejen anglický Norfolk, ale i samotnou Carmel. Zatímco se zoufalá Beth snaží dceru najít, před Carmel se objevuje muž, který tvrdí, že je její dědeček a že její matka měla nehodu. Dívku naloží do auta a odváží ji za matkou do nemocnice, kam však nikdy nedorazí…Začíná pátrání po dívce v červeném kabátku. Neexistuje však žádný důkaz o únosu, žádní svědkové. Policie tápe ve tmě a z hodin nejistoty a obav se pomalu stávají dny a týdny…

Dívka v červeném kabátku je více než jen obyčejným thrillerem. Tím hlavním v celém příběhu není, kdo nebo proč něco udělal, ale to, jak matka a dcera svádějí boj se vzájemným odloučením a jak v sobě hledají sílu, aby to vše dokázaly snést.

Kate Hamer byla za knihu nominována na prestižní ceny Costa Book Awards a CWA John Creasey Dagger Award, v obou případech za románový debut. Porotu i literární kritiky oslovila zejména originalitou a stylem vyprávění, kdy ke čtenáři v krátkých kapitolách promlouvají dva hlasy – hlas zoufalé matky a její unesené dcery.

Knihu můžete zakoupit se slevou 25 % v e-shopu nakladatelství Baronet: https://baronet.cz/divka-v-cervenem-kabatkuDívka v červeném kabátkuDívka v červeném kabátkuKate Hamer

Carmel Wakefordová se ztratí své matce na místní dětské slavnosti. Najde ji muž, který o sobě tvrdí, že je její dědeček, jenž se s rodinou v minulosti přestal stýkat. Tvrdí, že její matka měla nehodu a že Carmel s ním nyní bude muset žít...více

Komentáře (0)