Databáze knih slaví 10. narozeniny a naděluje!

novinky

08.12.2018 / Dan
Databáze knih slaví 10. narozeniny a naděluje!

Když jsem Databázi v prosinci 2008 spustil a napsal o ní do jednoho diskuzního fóra, diskutující jí nevěštili velkou budoucnost a byli skeptičtí. Padaly otázky typu: ,,Víte kolik vyšlo a ročně vychází knih? Jak tam chcete všechny dostat? Vždyť je tam pouze pár knih" apod. Snažím se tu diskuzi najít, ale nedaří se mi, možná dnes už neexistuje... :-) (aktualizováno, je to zde. Děkuji Naias)

Nejspíš bych na jejich místě byl stejně skeptický... Jenže je dobré míti vlastní hlavu a jít si za svým. První autory a knihy jsem začal přidávat ručně já s tátou, který sem rovněž přidal stovky knih i autorů, a který se bohužel dnešních desátých narozenin webu již nedočkal... :-( Díky moc za všechno!

Pár uživatelů z onoho fóra se zde přesto zaregistrovalo a začali web zkoumat a doplňovat. Ke každé knize šel tehdy přidat pouze jeden autor, což se velmi záhy ukázalo jako problém, když mě někdo upozornil, že jsou i knihy, které napíše více autorů :-) Na to nebyla Databáze technicky stavěná, takže jsem ji musel hodně přepracovat. (Díky moc, brácho, že mi vždy pomáháš a radíš, a dodnes na mě máš nervy. :-) Bez něj by Databáze nevznikla, a pokud přece ano, měla by jepičí život.

Postupně začal růst počet registrovaných uživatelů, návštěvníků, a rostl i obsah; Databáze začala vzkvétat. Spousta lidí pomáhala svými radami, jak web zlepšit strukturou, funkcemi a celkově, a nelze je všechny jmenovat. Přesto moc děkuji! Ne vždycky se dá zavděčit všem, ale snažím si ze všeho vzít to podstatné a důležité, o čemž jsem přesvědčen, že je pro web a jeho uživatele nejlepší.

Aniž bych musel oslovovat konkrétní uživatele, tak nějak sami se postupně vyzdvihli ti, kteří webu chtěli dát ještě něco navíc a z nich jsem postupně udělal moderátory, kteří si zaslouží obrovský dík! Uživatelů, kteří dávají webu něco navíc, je tu samozřejmě více, ačkoliv moderátorský status nenosí. Jako perličku ještě zmíním moderátora paulhuntera, o němž jsem asi po dvou letech spolupráce docela náhodou zjistil, že bydlí jen pár kilometrů ode mě...

Abych Vás nezačal nudit... Je super pocit, že je tu Databáze už 10 let, a že se jedná o nejnavštěvovanější knižní web v ČR a na Slovensku, dva roky po sobě vyhrál ocenění Křišťálová Lupa - Cena českého internetu a denně dosahuje v průměru 80 000 návštěv! Pokud Vás zajímají statistiky, kolik je zde již knih, autorů atd., můžete se podívat zde.

Chci vám všem tímto poděkovat za přízeň, pomoc, a za to že čtete knihy a scházíte se a povídate si o nich právě zde! Díky moc. Na minimálně dalších 10 let :-) Vzhledem k výročí jsem se pro vás snažil vymyslet pár malých překvapení, takže:

Ve spolupráci s Mětskou knihovnou v Praze vám přináším možnost stáhnout si zdarma více než 900 eknih:
Když si teď koupíte kredity do bazaru, dostanete jich 20 % navíc zdarma! (akce trvá do 24. prosince)


Zažili jste zajímavou nebo vtipnou příhodu, ve které sehrála svou roli i Databáze knih? Napište mi jí a 24. prosince vyberu 5 z vás, kterým pošlu Čtenářský diář 2019:

Komentáře (126)

schwarz
31.12.2018

Gratuluji za nápad a hlavně za vydrž. Fandím vám

Jiparis
30.12.2018

Diky databazi jsem objevila spoustu skvelych knih a novych autoru.
Dekuji.

helča5
29.12.2018

Gratuluji a zároveň díky.Když narazím na nějakou zajímavou knížku,přečtu si hodnocení čtenářů a snažím se o ní zjistit víc,hledám na bazaru a pročítám novinky.Databáze byl výborný nápad a milovníci knih už se bez ní neobejdou,stejně jako já,skvělá práce,díky.

zd0981
22.12.2018

Připojuji se ke gratulantům a díky za ten web...

marimari
20.12.2018

Také se přidávám ke gratulantům a děkuji za existenci Databáze, protože pomáhá čtenářům,
knihovníkům! Díky za soustavnou práci a vytrvalost! Vždycky, když se chci obdarovat knihou, přečtu recenze a vybírám. Také se rychle dovídám o novinkách a bazaru. S chutí do dalšího roku nejušlechtilejší zábavy- čtení!

Tevik
19.12.2018

Velká gratulace, a s přáním, aby přibylo mnoho nových čtenářů a zůstali jste stejně skvělí.
P.S. letos jsem k registraci přemluvila i dceru

RMarkéta
19.12.2018

Taky se přidávám ke gratulantům. Přeju Datábázi, aby se nebála dojít plnoletosti a stala se z ní velmi uznávaná a úspěšná dáma, která bude i nadále pro lidi přínosem a velkou inspirací, ze které se dá čerpat. I já to tak dělám. Jsem ráda, že se můžu dění tady na Databázi taky účastnit jako uživatelka. Jen tak dál. Přeju mnoho krásných a naplněných let.

Bara
16.12.2018

Veliká Gratulace ,a z web Databáze hodně čerpám .... a přeji ať se daří i do další desítky a nejen té

1