Dan Simmons: Kantos Hyperionu + Black Hills

novinky

01.12.2010 / paulhunter
Dan Simmons: Kantos Hyperionu + Black Hills

Dlouho očekávané vydání Kantosu Hyperionu stále oblíbenějšího autora Dana Simmonse se již brzy objeví v prodeji! Není třeba ani zmiňovat, že se jedná o souborné vydání románu Hyperion a Pád Hyperionu a že se Kantos Hyperionu stane vysoce oceňovaným dárkem na Vánoce. Věřím, že tato "událost" potěší nemalý počet fanoušků science fiction, ale i kvalitní literatury, kam se tento kousek rozhodne řadí.

Kantos Hyperionu vyjde jako součást edice Science fiction nakladatelství Laser-books. Překlad zůstal ponechán z předchozího vydání obou svazků - tedy v rukou Jana Pavlíka, Davida Záleského a Tomáše Zábranského. O obálku se postaral Gary Rudell. Kantos vychází v rozsahu 904 stran za 579 Kč.

Anotace: Ke kolonizovaným planetám pod správou Hegemonie Člověka se blíží mohutná invaze Vyvrženců, kdysi obyčejných lidí, nyní proměněných pro život v hlubinách vesmíru. Nadcházející válečný konflikt hodlají využít ke splnění vlastních cílů manipulativní umělé inteligence Technojádra, jež se vymkly veškeré kontrole.
V předvečer zkázy se sedm poutníků vydává na odlehlou planetu Hyperion k otevírajícím se Hrobkám času, tajemným artefaktům neznámé funkce, a na své pouti Mořem trav si vyprávějí podivuhodné příběhy. V cíli jejich dlouhé cesty je očekává smrtonosný Štír, legendární vraždící stroj, anděl smrti, jenž by mohl jednomu z nich splnit nejvroucnější přání, ačkoli ostatním patrně věnuje pouze krutou smrt.
Tam, kde se hroutí mocné vesmírné impérium, bývá však jen zřídkakdy vše, jak by se zprvu mohlo zdát. V pozadí dramatických událostí zuří mnohem důležitější bitva. Bitva o spásu lidské duše.

------

Pozadu nezůstalo ani nakladatelství Plejáda Publishing, neboť pro vánoční trh připravilo české vydání nového románu D. Simmonse - Black Hills. Kniha Black Hills vychází v rozsahu 464 stran a čtenáři si jí mohou pořídit za 349 Kč.

Anotace: Ve svém nejnovějším románu nás Dan Simmons, autor úspěšných titulů Terror a Drood, zavádí mezi americké indiány. Ústřední postavou je Paha Sapa, příslušník kmene Lakotů. Roku 1876, když byl ještě malý chlapec, do něj po bitvě u Little Big Hornu vstoupil duch padlého generála Custera. Paha Sapa je tak „odsouzen" k tomu, že musí chtě nechtě naslouchat jeho myšlenkám a vzpomínkám, jež jsou často velmi intimního rázu. Hlavní protagonista knihy se však vyznačuje ještě jednou zvláštností - dokáže nahlédnout do minulosti i budoucnosti některých lidí, jichž se dotkne.
Příběh románu se odehrává mezi lety 1876 až 1936. Během této doby sledujeme Paha Sapovu životní pouť od dětství až po stáří, kdy pracuje na stavbě pomníku Mount Rushmore. Ten má mít podobu tváří čtyř význačných amerických prezidentů vytesaných do žulové skály. Paha Sapa však při budování tohoto monumentu spřádá tajné, ryze osobní plány...
Jak už bývá u Dana Simmonse zvykem, také v této knize kombinuje fikci a historická fakta. Spolu s postavami románu se zúčastníme mnoha pozoruhodných událostí z amerických dějin, jako jsou Světová výstava v Chicagu, pořádaná roku 1893, či stavba slavného Brooklynského mostu. Dostaneme také možnost nahlédnout do fascinujícího života indiánů a poznat jejich zvyky i bohatou mytologii.
Román Black Hills je napsán velmi poutavě a díky své neobyčejné pestrosti a skvěle prokresleným postavám představuje jedinečný čtenářský zážitek.


Informace byly získány z webu Laser-books.cz a daemon.cz

Komentáře (1)

paulhunter
01.12.2010

To i já. Na ten Kantos H. jsem čekal víc než rok.