Dallas 63 a dotisk Dlouhého pochodu

novinky

20.07.2012 / paulhunter
Dallas 63 a dotisk Dlouhého pochodu

Nakladatelství Beta - Dobrovský připravuje na druhé pololetí letošního roku dva očekávané tituly Stephena Kinga. Tím prvním je kritikou i fanoušky pozitivně přijatý román Dallas 63 (v orig. 11/22/63), který King vydal v loňském roce. Ačkoliv dílo obsahuje prvky science fiction a alternativní historie, zabývá se převážně skutečnými událostmi mezi léty 1958 až 1963, kdy byl spáchán atentát na Johna F. Kennedyho.

Dne 22. listopadu 1963 otřásly Dallasem tři výstřely. Prezident Kennedy zemřel a svět se změnil. Kdybyste měli možnost změnit dějiny, udělali byste to? Stephen King zve čtenáře na cestu časem do 50. let minulého století až ke dni, kdy bude JFK zastřelen, ledaže... Hlavní hrdina knihy se vydá zpět časem, aby se pokusil vraždě zabránit. Jake Epping, pětatřicetiletý učitel angličtiny, dostane od studenta Harryho slohovou práci – pochmurný drásavý příběh o jisté noci před padesáti lety, kdy se jeho otec vrátil domů a kladivem zabil matku, sestru a bratra… Jake se vydá na šílenou misi, při níž se má pokusit změnit běh událostí. A tak začne Jakeův nový život, porušující všechna běžná pravidla času.

Kniha vyjde jako vázaná s přebalem, 856 stran

Druhým počinem nakladatelství v rámci autora S. Kinga je dotisk dnes již téměř nesehnatelného titulu Dlouhý pochod (The Long Walk, 1979), který vyšel pod pseudonymem Richard Bachman.

V současné době všechny televizní stanice, média a organizace vymýšlejí pro mladé lidi nové a nové příležitosti, kde by mohli poměřit své fyzické síly a duševní schopnosti ve všech oblastech lidského konání. Nová soutěž pro otrlé a náročné diváky i soutěžící dostala název Dlouhý pochod. Celá stovka mladých chlapců se rozhodla postavit se na start a absolvovat společně dlouhou pouť. Pravidla jsou zcela jednoduchá: žádný ze
soutěžících se nesmí odchýlit od trasy, nesmí se zastavit ani zpomalit pod určitou rychlost. Prohřešek znamená
trestné body a po třech napomenutích následuje diskvalifikace. Nezáleží na tom, kdo má nejrychlejší nohy ani kdo dojde nejdál. Vítěz je ten jediný, který přežije…


Kniha vyjde jako vázaná s přebalem, 280 stran, překlad David Petrů

O konkrétnějších datech vydání obou titulů vás budeme informovat.

Zdroj: dobrovsky.cz

Komentáře (9)

Humr
17.03.2021

Nevíte, zda bude nové vydání také nově přeloženo a nebo jen převzato z minulých vydání? Linda Bartošková mě zklamala v posledních knihách Beznaděj a Doktor Spánek.

Adelica-Opica
07.08.2012

Dnes na FB stránce Knihy Dobrovský psali, že Dlouhého pochodu se dočkáme už v září a Dallasu, jak se dalo očekávat, v prosinci. Psali taky, že obálka knihy Dallas není konečná, ale pouze ilustrativní. Konečná verze bude vypadat prý jinak.

Air15
24.07.2012

Škoda, že nenechali původní název 11/22/63. Ten český se mi nelíbí.

daviskaaa
24.07.2012

Už se těším až doplním sbírku o další novinku :)

Romčuška
23.07.2012

DALLAS 63 je tedy fungl nová knížka?? já jen abych mohla doplnit přítelovu sbírku :)) on má všechny od S.Kinga a je to takový větší knihovnička :D:D všechnooo uplně vše taková sbírka je fakt hezkáá a já zase vše od LL a pak si je vyměnujeme :D:D takže děkuji za pěkný dárek :))

p.mihoc
21.07.2012

No když už je na Dallas 63 připravena obálka, očekávám tedy, že kniha bude možná dříve než v listopadu nebo prosinci. Tohle je pro mě spolu s Murakamim nejočekávadnější titul letošního roku. Těším se.

Peťanka
20.07.2012

Super, na Dlouhý pochod se těším, ale 11/22/63 si radši koupím v anglickém originále, česká verze se mi nelíbí :)

Azizi
20.07.2012

Dlouhý pochod, tak na toto sa teším :) Stále čakám, že ma od S. Kinga konečne niečo milo prekvapí, snáď toto by mohlo byť ono...

1