Christopher Paolini vydá závěrečný díl ságy Odkaz dračích jezdců

novinky

26.03.2011 / paulhunter
Christopher Paolini vydá závěrečný díl ságy Odkaz dračích jezdců

Dlouhoočekávaný závěrečný díl legendární série Odkaz Dračích jezdců vychází již tento podzim. Oznámila to Nancy Hinkel, viceprezidentka amerického vydavatelství Alfred A. Knopf. Po celosvětových bestsellerech Eragon, Eldest a Brisingr se poslední díl bude jmenovat Inheritance (Dědictví či Odkaz) - což je příhodný název pro závěrečný díl ságy.

"Všechny palčivé otázky fanoušků z celého světa budou konečně zodpovězeny v tomto posledním pokračování," prohlásil Christopher Paolini. "Vše bude odhaleno!"

Inheritance vychází 8. listopadu 2011 v nákladu 2,5 miliónů kusů v USA a Kanadě, přičemž ve stejném datu vyjde i ve Spojeném království, Austrálii a na Novém Zélandu.

"Vydání Dědictví přináší dramatický a uspokojující konec jedné z nejoblíbenějších fantasy ság v moderních dějinách," komentovala Hinkel. "Tentokrát si budou moct noví čtenáři ale i stálí fanoušci přečíst vůbec poprvé celý příběh bez přerušení."

V USA se chystá i mohutná marketingová kampaň na podporu prodeje, která bude zahrnovat reklamní klipy v kinech, televizní reklamy, inzeráty v tisku a konat se bude i obrovská literární tour samotného autora, který se zastaví na autogramiádách v deseti amerických městech.

Všechny tři díly fantasy ságy Odkaz Dračích jezdců - Eragon, Eldest a Brisingr - se staly bestsellery NY Times a následně zaznamenaly i celosvětový úspěch. Do dnešního dne byly přeloženy do 49 jazyků světa a celkově se prodalo více než 25 miliónů kusů. Jen v USA se první den prodalo více než 550 000 kusů knihy Brisingr, čímž se tato kniha stala nejrychleji se prodávajícím titulem v historii vydavatelství. Jedno je jisté: Dědictví na tento post zaúčtočí velmi razantně.

Anotace titulu:
Není tomu tak dávno, co byl Dračí jezdec Eragon obyčejným chudým farmářským chlapcem a jeho dračice Safira pouhým modrým kamenem v lese. Nyní právě na nich závisí osud celé civilizace.
Dlouhé měsíce výcviku a bojů přinesly mnohá vítězství a naději, ale také srdcervoucí ztrátu. A ta nejtěžší bitva je přitom teprve čeká: musí se postavit samotnému Galbatorixovi. Aby zvítězili, budou muset být skutečně silní a odvážní. Pokud to nedokážou oni, neporazí Galbatorixe nikdo. Druhá šance neexistuje.
Jezdec a jeho drak došli dál, než se odvážil kdokoli jiný. Ale podaří se jim porazit samotného krále zla a obnovit v Alagaësii spravedlnost? A pokud ano, co budou muset obětovat?


České i slovenské vydání by mělo vyjít ve stejný den, a to v první polovině roku 2012.

Zdroj: blog.martinus.sk
fragment.cz

Komentáře (9)

dandapanda
10.07.2016

právě před 2-mi hodinami sem přečetl inheritance. Ale sem sklamán.
1.Nezjistil jsem kdo je Angela (i když to nakousl Galbatorix když věznil Nasuadu, že by to mohla být slavná a obávaná vědma která bydlela v Jasnovidčině síni)
2.Je škoda že nebudou další díly jak Eragon vychovává draky
3.Moha být delší třeba až po dobu kdy přistane Eragon na novém ostrově(domově)
4.Mohlo tam být míň pravopisných chyb :)

Daniel

kaloda
03.10.2011

Snad ta první polovina znamená leden :D

jirka164
10.04.2011

Když jsem si přečetl že vycházi v listopadu další dil tak jsem malem vyletěl z kůže, ale brzy na to jsem zchladl když jsem se dozvěděl že fragment to vydá až v r. 2012 tak bych sestavit tým na překládání nového dílu. čím víc nás bude tím lépe. samozřejmě jsou vítání všichni kdo dobře ovládají angličtinu a jsou schopni přeložit text. Dále budeme potřebovat korekturu a na to další lidi (co nejvíce, práce bude dost a dost). Korektura, kdo to neví, je uprava textu z: "eragon sesel dolu k potoku aby se napyl" na " Eragon sešel dolů k potoku, aby se napil. " na to samozřejmě budete potřebovat skvěle ovládat pravidal českého pravopisu. (ať to nějak vypadá ne??) takže snažte se to rozšířit kdekoliv to pujde at se nashromáždí co nejvíce lidí. Hlaste se kdykoliv na mail inheritance@seznam.cz pište mi z mailu který bude sloužit jako váš kontaktní udaj a budete ho mít i v listopadu 2011. V listopadu vás taky zase kontaktuji ať vím, jestli s vámi můžu počítat. Každému kdo se přihlásí pošlu kratičký testík na ověření znalosti ať už aj nebo čj. doufám že se zapojí co nejvíce lidí. když se nás sejde + - 50 překladatelů, tak si troufám říct že překlad máme do 3 týdnů hotový. proto to taky píšu už teď ať je nás co nejvíce. jo a ještě něco taky bych potřeboval člověka kdo by mohl udělat nějaké pěkné stránky (ne blog!! ten umím taky), ale na to je ještě spoustu času.

a aby fragment neřekl tak v den vydání českého překladu náš překlad a stránky smažu.

p.s. jestli tohle čtete v období 11.6-31.8. tak bohužel nejsem k dispozici jsem v Norsku, ale po návratu vás přiberu, ale i tak napište mail


Sé onr sverdar sitja hvass!

paulhunter
28.03.2011

Co se týče samotného českého názvu, tak ten prozatím není zveřejněn. Inheritance se dá přeložit jako Dědictví nebo i Odkaz, ale Fragment by teoreticky mohl "sáhnout" i po jiném názvu.

;-)

karelk
27.03.2011

bylo na čase! (a díky za upozornění, jinde jsem na to ještě nenarazil!)

wyrda8
27.03.2011

Nedávno jsem se scháněla po informacích o vydání a tahle zpráva mi udělala asi největší radost tento rok....Ach, já se tak těším !!!!!

Lusa
26.03.2011

Jenom ten název mě trochu štve, původně ještě trilogie měla být se všemi E na začátku, pak náhle vznikl Brisingr a tím, že teď vychází čtyřka je tam víc draků než bylo plánované, protože vejce byla jenom 3, Safira, Trn a ten poslední zelený dráček, takže drak z Brisingera přebývá, i když mohl by to být klidně i Glaedr, protože Šruikan je černý.

No ale ohledně toho názvu, původně to mělo být Empire, pak vyšel Brisingr a název se zase změnil na Eldunari a nakonec z toho je Inheritance, no proč ne, hlavně už abych si to mohla přečíst.

megi
26.03.2011

Souhlasím s předešlým komentářem...Nemůžu se dočkat jak to všechno dopadne...Ale název mohl být trochu zajímavější...Nějak mi to do předešlých nezapadá...Eragon Eldest Brising a Dědictví...ale co už!...ať už je to tady! :-)

1