České vydání McEwanova Mlsouna + obálka v předstihu

novinky

11.09.2013 / paulhunter
České vydání McEwanova Mlsouna  + obálka v předstihu

Nakladatelství Odeon chystá na druhou polovinu listopadu nejnovější román anglického spisovatele a scénáristy Iana McEwana (1948), který nese název Mlsoun (Sweet Tooth, 2012).

Příběh se odehrává v sedmdesátých letech dvacátého století a jeho hlavní postava - Serena Frome - je po studiích na Cambridge přijata do britské tajné služby MI5, ve které se zapojí do programu boje proti komunismu. Ovšem když poruší základní pravidla špionáže, objeví se řada komplikací.

Mlsoun je romantickým i špionážním románem, stejně tak i knihou o literatuře samotné. McEwan chtěl napsat román zabývajícím se sociálními nepokoji sedmdesátých let, který také z části obsahuje autobiografické prvky. Příběh zkoumá vztahy mezi uměleckou integritou či vládní propagandou a řeší protichůdné přístupy k literatuře a hranici mezi realitou a fikcí.

Odeon nám v předstihu zaslal obálku připravovaného českého vydání, kterou si můžete prohlédnout níže. Za její poskytnutí velice děkujeme.Zdroj: nakl. Odeon, bux.czMlsounMlsounIan McEwan

Británie roku 1972 čelí hospodářskému propadu, masovým nepokojům a hrozbám teroristických útoků. Bojuje se na všech frontách – i na té kulturní. Tajná služba distribuuje pod zástěrkou různých nadací peníze perspektivním umělcům, kteří budou...více

Komentáře (1)

miuk
12.09.2013

Perfektní, moc se těším, mám tohodle autora moc ráda!