Apokalyptický román z podzemí pokračuje: Metro 2034

novinky

22.07.2011 / paulhunter
Apokalyptický román z podzemí pokračuje: Metro 2034

Nakladatelství Euromedia Group - Knižní klub připravuje volné pokračování kultovního apokalyptického bestselleru Metro 2033 ruského autora Dmitrije Glukhovského.

Píše se rok 2034. Před mnoha lety jaderná válka zpustošila převážnou část světa. Lidé přežili jen v nepředstavitelně rozlehlých sítích metra ve velkoměstech. Dole v podzemí vytvořili novou jedinečnou civilizaci. Existence této civilizace je však nyní ohrožena. Na odlehlé stanici Sevastopolskaja se odehrává cosi záhadného. Její obyvatelé jsou zneklidněni, protože ze severního tunelu - jejich jediného spojení s vnějším metrem - k nim přestaly pronikat jakékoliv zprávy. Všechny průzkumné skupiny, které tam vyslali, beze stopy zmizely. V této situace se tajuplný velitel Hunter, který se na Sevastopolské objevil teprve před několika týdny, rozhodne, že přijde té záhadě na kloub..

Román Metro 2034 se prodal ve více než 300 000 kusech během 6 měsíců, čímž se stal v Rusku největším bestsellerem roku 2009. Kniha byla také publikována zdarma přes internet na Oficiálních stránkách, kde si ji přečetlo přes milion návštěvníků. Glukhovsky navíc představil Metro 2034 jako umělecký projekt: známý ruský elektronický tvůrce Dolphin složil pro román soundtrack a umělec Anton Grecho vytvořil galerii olejomaleb.

Zdroj: daemon.cz, wikipedia.com (Metro 2034)

Komentáře (2)

koubin007
25.07.2011

Já už jsem taky nedočkavý. Knihu č.1 jsem zhltnul jako malinu a na tuhle se mi už sbíhají sliny. Snad to bude mít alespon stejnou atmosféru jako jednička.

Carmine
23.07.2011

Na český překlad téhle knížky se tešim od tý doby co jsem dočetl první díl.... Jedna z nej. knih co jsem četl