Andy Warhol Gigant

novinky

09.05.2017 / Dan
Andy Warhol Gigant

Nejvýpravnější obrazová biografie jednoho z největších umělců 20. století. Mimořádný pohled do Warholova světa umění, celebrit, sexu a slávy. 2000 vyobrazení včetně vzácných a dosud nepublikovaných dokumentů.

Limitovaná edice knihy Andy Warhol: Gigant je mimořádným nakladatelským počinem a sběratelským kouskem, který by neměl uniknout žádnému milovníku moderního výtvarného umění a životního stylu, který Andy Warhol ztělesňoval. Obří svazek měří 43x33 cm a váží 6,5 kg a detailně představuje amerického výtvarníka, filmaře a spisovatele Andyho Warhola, jednoho z nejvlivnějších umělců 20. století.

Přináší dva tisíce reprodukcí Warholových malířských a grafických prací, unikátních fotografií i vzácných a dosud nepublikovaných dokumentů. Na své si v knize přijdou jak warholovští nováčci, kteří se s umělcovým dílem teprve seznamují, tak zkušení fandové Warholova jedinečného díla.

Textový doprovod pochází z pera předních znalců Warholova díla a rozhodně stojí za přečtení, neboť nabízí podmanivý vhled do světa Warholova umění, newyorské umělecké scény, celebrit, sexu a slávy. Obří publikace však potěší především oko: jak se vyjádřil deník The Times, požitek z listování knihou Andy Warhol: Gigant se skoro vyrovná požitku, který zažívá člověk, jemuž na zdi visí nějaký ten Warholův originál.

Kniha vychází v září, rezervovat ji však lze už například na veletrhu Svět knihy (stánek nakladatelství Argo.)

Komentáře (0)