5 důvodů, proč začít využívat nejrozšířenější české předplatné na eknihy

novinky

PR článek, 08.03.2022
5 důvodů, proč začít využívat nejrozšířenější české předplatné na eknihy

Už jste někdy slyšeli o službě BOOKPORT? Je to trochu jako Netflix, jen zaměřené na elektronické knížky. Máme pro vás pět důvodů, proč by to mohl být váš šálek kávy.

1. Několik tisíc titulů a pravidelně aktualizovaná nabídka
Služba BOOKPORT v současné době zpřístupňuje svým čtenářům již více než 8 800 knižních titulů převážně v češtině. V rámci vašeho členství navíc automaticky získáváte přístup i ke knihám, které budou vydávány a přidávány v budoucnu. Průměrně se jedná zhruba o desítku knižních novinek týdně.

2. Volnočasová i odborná literatura
Pestrá nabídka titulů má potenciál kompletně uspokojit vaše literární potřeby pro studium i volný čas. Najdete tu totiž nejen řadu knižních bestsellerů z oblasti beletrie a osobního rozvoje jako například Listopád, Proč spíme a Kavárna v Kodani, ale i pořádnou zásobu odborných publikací pro studium lékařských oborů, psychologie, financí a mnoho dalších.

3. Čtení v mobilní aplikaci i bez připojení k internetu
Součástí předplatného je i přístup do mobilní aplikace pro Android a iOS, čtení je tak krom počítače možné i na většině telefonů a tabletů. Ke čtení nepotřebujete ani připojení k internetu, po stažení knihy do aplikace je titul dostupný kdykoliv i pro případ, že Wi-Fi nebo mobilní data zrovna nejsou po ruce.

4. Několik desítek českých nakladatelů
Rozmanitou nabídku knih zajišťuje dlouhý seznam nakladatelských značek, které prostřednictvím služby nabízí své knihy. Z těch volnočasových můžeme zmínit například nakladatelství HOST, Jan Melvil, Epocha, Metafora a nakladatelské značky společnosti KNIHY DOBROVSKÝ.
O knihy pro odborněji zaměřené publikum se starají například nakladatelské značky GRADA, Karolinum a Portál.

5. Neomezené využívání a atraktivní cena
To nejlepší na závěr? Využívání služby je neomezené a kdykoliv dostupné. Nikdo nekontroluje, jestli přečtete 3 nebo 30 knih měsíčně, dostupnost i cena zůstávají stále stejné, bez ohledu na to, co a kolik toho přečtete. Předplatné je k dispozici za 199 Kč a 299 kč měsíčně. Jednotlivé verze se od sebe liší pouze rozsahem dostupných titulů.

Navíc je zde možnost vyzkoušení služby nezávazně na 14 dní jen za 1 korunu. Vyzkoušet můžete ZDE.

Komentáře (22)

kokrokr
19.03.2022

Prohlížel jsem ve zkušební době nabídku a výběr titulů byl dost nezajímavý, takže jsem to zrušil. Poslední dva roky čtu již jen eknihy a nakupuji hlavně v o2 knihovně. Za 150,- kč tu můžete jednou měsíčně koupit jakoukoliv dražší knihu. Přihlásil jsem k této službě i členy rodiny. Knihy si normálně stáhnete do čtečky či PC a už vám zůstanou a jsou napořád i ve vaší o2 knihovně. Také občas něco koupím v akcích třeba u Palmknih a jsou tu i haldy knih volných ke stažení na internetu. Bookport si zatím asi nemůže dovolit větší a kvalitnější výběr z ekonomických důvodů, ale časem se to snad zlepší.

pavel0050
14.03.2022

Zkouším zatím jen zkušební období na základě článku a appka mi nepřijde tak hrozná. Srovnávat s top aplikacema mega firem se to nedá, ale je normální, funkční a docela aktualizovaná. Do budoucna asi nevyužiju, ale kdybych přečetl víc než 1 ele. knihu měsíčně, připadalo by mi to docela fér. Jsem zvyklý platit za obsah a obcházet tři knihovny a uložto, jen abych se vešel měsíčně se čtením do stovky není úplně můj styl. Ale je to asi subjektivní hodně.

freejazz
12.03.2022

tak než si do smartu natáhnu novou appku, podívám se na recenze uživatelů. myslím, že horší hodnocení, než bookport, má už jenom smarttoken od čsob:)
čili první minus.
podíval jsem se na nabídku a nenašel nic, kvůli čemu bych měl platit. možná je to tím, že v mé databázi je už kolem 8.000 titulů (které jsem ani zdaleka nečetl a nejspíš ani nikdy číst nebudu, ale jsou tam pro strýčka příhodu)
čili druhé minus.
dle vyjádření mých předřečníků nelze ke čtení použít standardní čtečku. to jako mám zahodit svou a koupit si předražený šunt, doporučovaný provozovatelem? to jako moje čtečka, která zvládá 18 formátů není dost dobrá pro „specielní“ provedení zlatých českých ručiček?
třetí minus.
dle dalších vyjádření lze knížky číst jenom na výše zmíněné appce. to jako mám smazat tu, kterou používám a jsem s ní nadmíru spokojen a natáhnout si do mobilu ten šunt, co pořádně nefunguje?
čtvrté minus.
a páte, ale kdybych se na to podíval blíže, nejspíš nikoliv poslední minus – mám platit 299 Kč měsíčně za to, že si mohu půjčit knížky, které nemůžu číst kde chci a jak chci? díky. v knihovně platím 10 € za rok a můžu si půjčit knížek kolik chci. dokonce i nejnovějších. a nejenom dívčí románky a young adult bláboly nebo pseudofantasy flákoty a (de)motivační kecy. a co nemají, seženou v meziknižniční službě. za hubičku. heč!

jo a nemám problém koupit si knížku v elektronické verzi a jsem rád, že se některé tituly dají sehnat.

když to jednou bude fungovat a bude to dostupné ve všech zařízeních, přihlašte se opět. ovšem za rozumnou cenu.

hezký den!

lazarus
11.03.2022

Pro Petronela16
Nemáte úplně pravdu. Osobně držím v ruce mnohem častěji čtečku než knížku a tato služba mě přijde pořádně drahá a nesmyslná. Důvodů je X, ale myslím, že se týkají hlavně mě. Knížky co znám tak sháním určitá vydání a chci je. Knížky co neznám tak ve valné většině případů "ehm, seženu" v el. podobě, přečtu a pak buď koupím v opravdové, fyzické verzi, nebo prokleju ztracený čas a jdu dál. Nikdy jsem el.knízku nekoupil a nekoupím. Nevidím v tom smysl. Stejně to mám třeba s muzikou. Platím si Spotify skrz novinky a možnost přehrát a rozhodnout se o koupi vinylu. Takže kupuju desky. Poslední dobou víc jak knížky. Trochu mě to štve, ale bohužel jsem momentálně nastavený na křečkování desek. Jenže Spotify mě stojí 250 pro celou 5-ti člennou rodinu. To mě přijde fér. Mimochodem, výběr hudby za ty prachy je neporovnatelně větší, než 300 za měsíc za 8tis knížek tady, kde jsem vlastně nenarazil na nic co by mě zajímalo. Ale jak říkám, každý to má jinak.
Služba mě přijde jako dobrý způsob rýžování pro majitele. Něco jako knihobot. Jejich výkupní ceny jsou nemorální. Ale web používám pro sledování stavu a cen knížek co sháním. Neprodal bych jim ani kolečko od brusle

Petronela16
10.03.2022

A ja pojdem zase proti prudu,lebo ja som mimoriadne spokojna s touto sluzbou!Hned vam vysvetlim svoje dôvody:
- uz 4 roky čítam len e-knihy, nakolko som vymenila byt za mensi a tu nemam moznost mat svoju knižnú policu , zvykla som si,je pravda, ze mi chyba tá vôňa knihy, ale ma to aj svoje vyhody - mobil mam vzdy so sebou a citam vsade a napr. aj za tmy
-rada čítam rôzne knihy, predtym som utratila za knihy mesacne cca 30€ a to nehovorim o tom, ze koľkokrát som sa sekla a bola to blbosť
-teraz si predplatim 8€ a citam co chcem, kolko chcem, ked ma nebavi citam inu knihu, presne ako z normalnej knižnice, len toto je virtualna
-myslim, že výborná možnosť pre ľudí, čo citaju e-knihy, ale chapem uplne , ze vam vsetkym citajucim normalne knihy sa to zda blbost...nepochopi nikto, len ten, co je e-čitajuci

mkb
10.03.2022

Tato nabídka mne vůbec neoslovila, nabídka knih mizerná.

NicoW.
10.03.2022

Hmm, nabidka knih me neohromila natolik abych si mesicne tuto aplikaci platila..

Lenka.Vílka
10.03.2022

No, pokud čtěte málo, stačí vám omezený počet zapůjček eknih z knihovny, protože číst v mobilu knihu není žádný úchvatný zážitek. Proto tak čtu pouze hodně krátké knihy do 200 stran, protože to je jinak nekomfortní.
Ano, od určitých vydavatelů se knihy do nabídky prostě nedostanou. Třeba Beta nebo Baronet. Ale i tak, nabídka je velká. Třeba právě Host, Epocha, Metafora a Nasenakladatelstvi, zmiňované v článku, jsou v nabídce vždy, což jsou hodně čtení mainstreamový vydavatelé.
Nekoukala jsem, jaké jsou rozdíly v titulech podle verzí...ale co když si budu brousit zoubky na ty, která je v té dražší variantě? Za kilo si příplatím? A co když se mi nebude nakonec líbit? Nesedí mi cenové rozdělení na množství nabízených titulů, mělo by to být na množství titulů, které mohu v dané době přečíst.
Za mě drahé, zbytečné a prapodivně nastavené.

1