20. téma Čtenářské výzvy 2020

novinky

28.12.2019 / Dan
20. téma Čtenářské výzvy 2020

A máme to kompletní. Níže poslední odtajněné téma.

20. téma: Kniha, která nesplňuje ani jedno z předešlých témat letošní výzvy

Inspirovat se můžete v nově vytvořené speciální Diskuzi, a napsat si navzájem knižní tipy a doporučení.

Kompletní seznam témat pro rok 2020:

1. Kniha, jejíž autor letos oslaví (oslavil) kulatiny
2. Kniha, která má v názvu den v týdnu
3. Kniha, jejíž hlavní postava má vaše vysněné povolání
4. Kniha, která má na obálce květinu
5. Kniha, jejíž hlavní hrdina trpí psychickou poruchou
6. Kniha, která vás zaujala svým názvem.
7. Kniha o holokaustu
8. Kniha s názvem vystihujícím vaši osobnost nebo náladu
9. Kniha, jejíž první věta začíná zájmenem
10. Kniha autora, od kterého jste ještě nic nečetli
11. Kniha autora, který získal cenu E. A. Poea
12. Kniha, která je na Databázi knih v době čtení méně než 20x v Přečtených
13. Kniha od dánského autora
14. Kniha básní
15. Kniha, jejíž obálka se vám nelíbí
16. Kniha, která má v názvu slovo "aneb"
17. Kniha, ve které se odehrává svatba nebo pohřeb
18. Kniha, jejíž název je na obálce červenou barvou
19. Kniha poprvé vydaná v roce 2020 (nová kniha)
20. Kniha, která nesplňuje ani jedno z předešlých témat letošní výzvy

Napište nám níže do komentářů, jak se vám nejnovější témata výzvy na rok 2020 líbí, a zda do ní půjdete.

Komentáře (172)

Hani77
01. ledna

kolacky: máte pravdu, taky si radši knihy vychutnávám ☺. Teď jsem plnila "povinnosti"-poezii normálně nečtu a p. Nepila musím zítra vrátit do knihovny. Ale už se těším na ty ostatní knihy ☺.

veronika3141
01. ledna

Tak to opravdu nechápu,ze má někdo splněno 1.1 ????já loni splnila z 30% jelikož jsem výzvu objevila až loni a i když jsem přečetla 12knih tak se mi ne všechny hodily a při dvou dětech to byl na mě výkon,ale letos se pokusím splnit více ve Vyzve . :)

Hani77
01. ledna

Všem, kteří reagovali na můj dotaz, děkuji-vůbec mě nenapadlo, že někdo mohl číst v originále ☺. Stejně tak chápu, že si někdo vybírá tenké knihy-já už mám taky splněné 3 knihy-dvoje básničky, které zabraly po půl hodině, a pana Nepila, kterého jsem měla za cca 2 hod. Ale fakt, že je někdo tak soutěživý, že "dá" 20 knih za 15 hodin, mě opravdu pobavil. Tak blahopřeji ☺.

Pavlaj
01. ledna

book_fan: Vidím to jen ve statistikách, ani jsem nehledala, kdo to je. Vlastně mě to asi nezajímá....nemyslím to zle, pokud někoho udělá šťastným splnění výzvy jako první, tak ať je šťasten. Mě to vlastně asi nijak neubližuje, tak o nic nejde.

Pavlaj
01. ledna

Hani77: tomu, že má někdo přečtenou jednu knihu, bych se nedivila, mohl číst v originále, ale že má někdo dnes v 15 hodin splněnou celou výzvu? Aspoň podle statistik, tedy.... no nic, někdo je asi soutěživý typ a musí stát vždy na stupních vítězů :-)

obzula
01. ledna

Někteří musí mít rychlokurz čtení, když už mají některé téma splněno. A taky čtěte pořádně zadání tématu. Název knihy musí být červený, ne celá obálka. Ach jo.

Litocha
01. ledna

Petra0830
Ne, je možné mít ve výzvě každou knížku jen jednou. Naopak je ale možné mít k jednomu bodu výzvy více různých knížek (a splnit tak výzvu třeba dvakrát).

kolacky
01. ledna

Hani77 - ono to teoreticky možné je, když je to knížka typu "O malíři" Pavla Čecha, tam textu moc není. Ale jinak je samozřejmě lepší si knížku, jakoukoliv, pěkně pomalu vychutnat...

Jenny46
01. ledna

Já jsem si zatím jen naplánovala pár knížek, co bych ve výzvě ráda přečetla. Ani nevím jestli si třeba knihu vyberu. Ale dělám to pro sebe a není důležité to dokončit,ale pokusit se zvládnout téma. A o tom je slovo výzva...

petra0830
01. ledna

Asi dotaz mimo, ale 1 kniha na 1 bod výzvy? Nebo může jedna kniha být na více bodů? Díky

I.Zi...
01. ledna

Hani77 - tak to bych mu tak úplně nevěřila :D ale podvádí jen sám sebe... nám tu akorát hází mylné údaje do statistik, ale ty nikdy nejsou moc důvěryhodné...

lifeoptimist
01. ledna

Hani77
tak buď četl v originále a česky má teprve vyjít a šoupl to už tam, nebo měl třeba výtisk od nakladatelství kvůli recenzi ... nebo nevím, taky nechápu o co těmhle lidem jde, není to soutěž, je to výzva a nezálezí na tom mít 2. ledna půlku splněnou ...... já to beru jako osobní výzvu a buď dokončím nebo ne, i kdyby to mělo být až na konci roku a vzhledem k tomu, že se mohly teď dodávat i z minulých let, tak jsem si doplnila nějaké knihy i do dřívějších a rozhodně mi to nevadí... ale tak pravidla si zde každý nastavuje jak chce a je to jeho boj.. vzhůru do čtení a vše dobré v novém roce :-)

Val
01. ledna

Výzvu se mi sice ještě nikdy nepodařilo úplně splnit, ale rok od roku se lepším . Takže hurá na tuto novou .

Hani77
01. ledna

Může mi prosím někdo poradit, jak je možné mít 1.1.20 přečtenou knihu vydanou v roce 2020???? Jeden borec to prý už zvládl-viz seznamy v záložce komunita-výzva.

freejazz
01. ledna

loňskou výzvu jsem o chlup nenaplnil, někdy prostě téma nepřekonatelně odpuzuje od čtení. a i v letošní výzvě už vidím několik opravdu svízelných míst, přesto to zkusím.
přeji všem spolučtenářům v roce 2020 dobré oči a přesnou ruku při výběru těch pravých knížek!

LeKal
01. ledna

užžžžžž

Kristýna2025
31.12.2019

Ahojky, jsem tu ode dnes nová ???? a o výzvě jsem se dozvěděla ve fb skupině a řekla jsem si že bych to mohla dát???? Když jsem ale jednotlivé knihy hledala tak jsem zjistila že bych si jich 18 z 20 musela koupit???? a to mám v knihovně 2300 knih????????????. Upřímně řečeno jsou ve výzvě témata jež mě ani neoslovují tak jsem se rozhodla udělat si výzvu vlastní. V průměru čtu 39 knih za rok(rok je u mě poctivě rozdělen mezi knihy a vyšívání) tak jsem si řekla že příští rok bych jich mohla dát 50 ???? Pustila jsem se do hledání konkrétních titulů a ono ejhle... Je jich k 60 ???????????????? a aby toho nebylo málo tak je mezi nimi i kniha vydána roku 1759 - Život našeho Pána Ježíše Krista a jeho matky Panny Marie

Petraxxx
31.12.2019

Také jsem se dnes zaregistrovala a jdu do výzvy poprvé, moc se těším. Je jedno jestli výzvu dám či nedám, ale fakt mě to nadchlo????. Tak ať se nám všem v novém roce daří a při výběru knih mnoho štěstí. ????????

Garw-fan
31.12.2019

To je tedy výzva a budu se ji snažit dostát...až do konce. / od registrace, dnes 21:45 mě od Nového roku dělí krátká chvíle...tak s chutí za novými zážitky při čtení - NÁM VŠEM a jen to nejlepší ve zdraví prožité ve 2020!

Pavlnka
31.12.2019

Letos jsou obzvlášť povedená témata a nad některými se musím hodně zamýšlet. Už se těším, až se výzva 2020 otevře a začnu plnit.

Mates84
31.12.2019

Tak me to nadseni tady tak strhlo,ze do toho jdu taky:)vse nejlepsi v nove roce !!

niki7763
31.12.2019

:D :D ... Žádné předsevzetí na rok 2020 nemám. Dietu nedodržím, kouřit ani pít nepřestanu, peníze budu utrácet úplně stejně :D ... a tahle forma předsevzetí se mi líbí, tu bych dodržet mohla :D ... půjdu do toho s vámi :))

michaela0810
31.12.2019

Témata jsou skvělá. Věřím, že to není žádná sranda je vymýšlet a do výzvy určitě jdu... Ještě pár hodin a je to tady :-)

elikaraCZ
31.12.2019

Jsem tu ode dneška. Do výzvy 100%jdu

obzula
31.12.2019

Letošní výzvu 2019 nedokončím celou, protože jsem tu teprve od září. Ale na tu 2020 jsem připravená a první kniha už leží na nočním stolku. Všem přeji krásný poslední den v roce a v tom dalším hodně zdraví a krásných knih.

4