Nápověda

Aby Vám fungovaly všechny postupy z pravého menu, musíte být registrovaným a následně přihlášeným uživatelem DatabazeKnih.cz

Jak na seznamy?

Osobní seznamy = pokud vám nestačí Knihotéka, Přečtené knihy apod., můžete si vytvořit vlastní Osobní seznamy. Např. Nedočtené knihy, Co chci stihnout letos přečíst atd. Tyto seznamy se nezobrazují v hlavním menu v sekci Seznamy, ale pouze ve vašem profilu (kde si je však mohou zobrazit i ostatní uživatelé.)

Veřejné seznamy = Veřejné jsou oproti Osobním seznamům zobrazeny i v hlavním menu (a na dalších místech webu) a mají sloužit jako inspirace ostatním uživatelům. Sem tedy patří seznamy typu: 100 knih, které je vhodné přečíst do 30 let, Nejlepší detektivky roku 2014 apod. Z důvodu kvality podléhá vytvoření Veřejného seznamu schválením moderátora.

Podobnou funkci jako Veřejné seznamy do jisté míry řeší štítky. Proto, prosím, důkladně rozmyslete, zda Veřejný seznam, který chcete vytvořit, bude mít opravdu pro ostatní uživatele smysl a zda pro dané téma není již vytvořen štítek, který jeho potenciální přínos již plní.