zylla zylla komentáře u knih

Ďáblův potok Ďáblův potok Todd Keisling

Když jsem začala knihu číst a četla tu kritické komentáře, nechápala jsem. Vždyť ta knížka byla fakt pecka, bavila mě, konečně opravdu horor a ne jen děsivá pohádka pro děti. Inspirace Kingem je tady opravdu zřejmá. Takhle mě ta knížka bavila skoro do tří čtvrtin. A pak nevím co se stalo, ale dočíst to, bylo utrpení. Poslední část knihy mě vůbec nebavila, přišlo mi to celý tak nějak nedotažený a prostě se mi to vůbec nelíbilo. Autor má ale určitě velký potenciál a jestli budou další knihy, dám mu šanci.

15.01.2024 3 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Darcy Coates

Tato kniha je jedna z nejlepších, které jsem od autorky četla.

06.01.2024 4 z 5

Klub nosičů rakví Klub nosičů rakví Paul Tremblay

Kniha pro mne byla obrovským zklamáním. Pod pojmem "psychologický thriller" a přebalem typu severských detektivek jsem si představovala úplně jiné čtení. Tohle byla hrozná nuda. A ten konec tomu nasadil korunu. Možná, že to třeba zaujme spíš mladší čtenáře.

03.01.2024 1 z 5

Děti jsou taky lidi Děti jsou taky lidi Zdeňka Šíp Staňková

Silné čtení, kniha vhodná naprosto pro každého, nejen pro rodiče.

15.11.2023 5 z 5

Zemři, Kaine: Svatyně Zemři, Kaine: Svatyně Ludmila Svozilová

(SPOILER) Bohužel z této knihy nesdílím nadšení ostatních. Téměř polovinu knihy jsem pořád uvažovala že ji raději odložím. No nakonec jsem se prokousala do konce, ale celé je to pro mne jedno velké WTF... hlavní hrdinka se neustále chová absolutně nereálně, což mi vadilo hlavně v začátcích. Jakože - jedu pracovně fotit pro obchod, místo toho fotím někde na poli mrtvý dítě, který ještě pomůžu pohřbít, ale řeknu si jen něco jako "no co no, policajtům bych stejně nedokázala říct kde to bylo", jedem dál...
A co se týká celé té sekty, tak to jsem taky sakra vůbec nepobrala co to jako bylo, během sotva dvou generací se infiltrovali v takovým měřítku?
No nic, abych jen nekritizovala musím ještě podotknout, že kniha má nádhernou obálku.

16.01.2023 1 z 5

Tahle... knížka... je prostě... skvělá!
Je to napsané tak mile, upřímně, poutavě a navíc je to nadupané zajímavostmi z natáčení HP. Díky Tome! Opravdu jsem si čtení užila (i když ne moc dlouho, čte se to samo, takže stačily dva večery).

04.01.2023 5 z 5

Temné blues v New Orleans Temné blues v New Orleans František Kotleta (p)

Za mne slabší kousek, ale i tak jsem si ho užila.

03.01.2023 3 z 5

Bez krve Bez krve Lincoln Child

Pendergasta miluju ale tahle knížka je v sérii trochu slabší. I tak přečteno za den jedním dechem.

09.04.2022 4 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

(SPOILER) Za mne zatím nejlepší kousek ze série. Konečně jsem neměla pocit, že čtu knížku určenou spíš pro děti. Až na ten přehnaně pozitivní závěr a epilog - ten tam zabloudil z literatury pro náctileté dívky.

28.01.2022 3 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Hezká temnější pohádka. Strašidelnost pro dospělé nula, možná někde pod stanem pro děti:-)

23.01.2022 3 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Je to spíš pro mladší ročníky. Chvílemi mě skutečně mrazilo ale to spís zpočátku. Čím déle jsem četla, tím slabší mi to přišlo.
A vážně by někdo v dnešní době google map mohl zdědit dům a nevědět, kde přesně je a jak vypadá? Kniha je prostě průměr, ještě mě čekají čtyři záhadné nemovitosti:D

22.01.2022 3 z 5

Páni času Páni času Eva García Sáenz de Urturi

Třetí knížka v sérii byla, jak už tu zmiňují ostatní, nejslabší, ani mne historické části příliš nebavily. Na druhou stranu u této jediné knížky jsem skutečně až do úplného konce neměla tušení, kdo za vším stojí. Takže za to rozhodně palec nahoru. Celá série je ale pecka.

21.01.2022 5 z 5

Rituály vody Rituály vody Eva García Sáenz de Urturi

Na druhý díl jsem se vrhla okamžitě po prvním a "slupla" ho jak malinu. Přestože tentokrát bylo mnohem dříve jasné, kdo je tady s*áč, vlastně hned od začátku, byla to napínavá pecka. Jsem zvědavá jak série skončí a zda se dočkáme i dalších děl autorky.

17.01.2022 5 z 5

Ticho ve sněžném městě Ticho ve sněžném městě Eva García Sáenz de Urturi

Obvykle detektivní kriminálky nečtu, ale byla jsem příjemně překvapená. Trochu potíže se jmény (pomůcky k výslovnosti bych ocenila na začátku a né na konci knihy..., další díly už se mi potom četly lépe). Závěr je sice trochu méně uvěřitelný, ale až do konce jsem byla napnutá jak kšandy.

17.01.2022 5 z 5

Hněv Boží Hněv Boží José Rodrigues dos Santos

Skvělé čtení, až na ten konec, ten to trochu podělal. Připadám si vždycky hrozně chytrá po těhlech knížkách:D

17.01.2022 4 z 5

Ernettiho stroj Ernettiho stroj Roland Portiche

Na obálce je nám slibována podoba k Danu Brownovi nebo Jamesi Bondovi. Tak to je úsměvné. Do Bonda i do Brownových románů má tahle kniha sakra daleko. Zatímco Brownovy knihy jsou od začátku do konce strhující jízda, tak Ernettiho stroj byl poklidný až nudný školní výlet. Co se týká technických údajů v knize - tak to jsem cílová skupina, jelikož tomu ani za mák nerozumím, nedokážu posoudit, jak moc velká to je nebo není blbost. Kniha byla v podstatě fajn, příjemně utekla, Otec Ernetti a Nataša jsou sympatické postavy. Mrzí mě, že počáteční magnetofonová nahrávka otce Leonarda je jen výkřikem do tmy. Shrnu-li to, byl to slabší kousek, ale přečíst se to dalo. K D. Brownovi za mne určitě nepřirovnávat.

17.01.2022 2 z 5

Naučte se kreslit pravou mozkovou hemisférou Naučte se kreslit pravou mozkovou hemisférou Betty Edwards

Tak u mne skutečně proběhl malý zázrak z "neumím vůbec kreslit" na "WOW, tohle jsem fakt dokázala??" Knihu vřele doporučuju a jen podotýkám, že chcete-li si do sady koupit ten skicář, tak je v něm méně teorie a více cvičení, ale jinak je toho polovina úplně stejná. Mně osobně to nevadí ale někoho by to mohlo naštvat, že "zbytečně" utrácel i za skicář.

23.09.2021 5 z 5

Temný proud Temný proud Lincoln Child

Luxusní čtení, jako vždycky, a teď zase to nekonečný čekání na další díl...

22.07.2021 5 z 5

Revoluce Revoluce František Kotleta (p)

Nějaký neobvykle slušný mi to připadalo:D Užila jsem si to, doufám v pokračování.

19.07.2021 4 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Příjemná malá jednohubka, úplně na začátku jsem si myslela, že se King opakuje, protože "Zhubni" už tu přeci bylo, ale kdepaak...

21.04.2021 4 z 5