Zuzmenda Zuzmenda komentáře u knih

Spratek Spratek Torey L. Hayden (p)

Silný, hodně silný čtění. Občas jsem knihu musela odložit (těhotenství není úplně ideální dobou na tuto tématiku), nicméně perfektně napsáno.

20.09.2019 5 z 5

Dravec Dravec Marek Epstein

Četla jsem i lepší kousky, nicméně dobře zpracované téma, přečteno za jeden den.

20.09.2019 3 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Příběh až neuvěřitelný, psaný velmi čtivou formou, jen by si zasloužil mnohem lepší zpracování.

20.09.2019 3 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Za mě (i přes silné téma) nejslabší z románů Hanišové. Úvod super, ale očekávala jsem gradaci, které jsem se nakonec nedočkala, některé pasáže pro mě byly zbytečně dlouhé a málo uvěřitelné.

20.09.2019 4 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Syrový, silný, lehce depresivní. Román na 1*!

20.09.2019 5 z 5

Průvodce přemýšlivé ženy na cestě k lepšímu porodu Průvodce přemýšlivé ženy na cestě k lepšímu porodu Henci Goer

O prirozenych porodech jsem toho precetla spoustu,tato kniha jakoby shrnovala vsechny poznatky. Napsano poutave,jednoduse,objevuje se tu spoustu odkazu na zajimave studie a jednoduche logicke argumenty,proc je potreba se casto “prat” za sva prava a bojovat za prirozene porody. Mela by to byt povinna cetba pro vsechny tehotne zeny.

24.06.2019 5 z 5

Italské dvojhubky Italské dvojhubky Marta Kučíková

Prvni dil byl za me lepsi (ten jsem cetla v zime a atmosfera knihy me okamzite prenesla do slunne Italie). Druhy dil jsem precetla behem jednoho dne na dovolene na Sicilii. Je to takova idealni oddychovka prave na dovolenou.

16.06.2019 3 z 5

Běsa Běsa Dita Táborská

Besu jsem cetla az po Malince a dobre jsem udelala,krasne mi to dokreslilo cely pribeh. Nektere dejove linky me bavily vice,jine mene,kazdopadne kniha je to skvela,uzasne napsana,Taborska patri mezi nejlepsi soucasne spisovatelky.

16.06.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Mornstajnova je pro me nejlepsi spisovatelkou soucansosti,jeji romany jsou vzdy zarukou kvality. Nejnovejsi roman jako vzdy vynikajici,napinavy do posledniho okamziku. Hanu za me ale nic neprekonalo.

22.05.2019 5 z 5

Jeden kopeček šmoulový Jeden kopeček šmoulový Marie Doležalová

Mila oddychovka. Celou dobu jsem se vezla na vlne nostalgie a vzpominala na svoje krasny detstvi v devadesatkach.

22.05.2019 2 z 5

Jak přežít těhotenství Jak přežít těhotenství Veronika Hájek Hurdová

Veroniku alias Krkavci matku mam rada. Je ale videt,kam se za dobu,ktera uplynula od napsani teto knihy,posunula. Kniha se mi do ruk dostala nahodou a byla jsem z ni neuveritelne zklamana. Takova ta radoby vtipnost za kazdou cenu srsela z kazde stranky.

05.05.2019 odpad!

Malinka Malinka Dita Táborská

Vynikajici roman. Je to sice snad prvni kniha,kde me hlavni postava neuveritelne iritovala,ale i tak jsem ji precetla jednim dechem a pak ji dlouho zpracovavala. Zajimave uchopene tema adopce a mezilidskych vztahu.

05.05.2019 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Dobry namet, hezky napsano,ale dle recenzi jsem cekala trochu vic.

18.03.2019 4 z 5

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

Tohle bylo hrozne mily cteni. Dlouho jsem se u knizky tak nenasmala.

11.03.2019 5 z 5

Hvězdy nad námi – Vzpomínky dítěte, které přežilo osvětimské peklo Hvězdy nad námi – Vzpomínky dítěte, které přežilo osvětimské peklo Eva Slonim

Nejde ani tak o tu formu (ktera trochu pokulhava),jako o obsah knihy. Silny pribeh o statecnych zidovskych detech,ktery se cte temer sam.

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

O holocaustu jsem toho precetla spoustu,ale tahle kniha ke dostala a vzpamatovavala jsem se z ni pekne dlouho. 5 hvezd z 5!

Johana Johana Pavla Horáková

Cele je to takove plytke,na me lehce pesimisticke,ale na dovolenou,jako odpocinkova cetba je to dobra volba.

11.03.2019 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Jedna z nejlepsich knih,co jsem kdy cetla.Mela by byt povinnou cetbou pro vsechny.