zuzka894 zuzka894 komentáře u knih

Cézannův život Cézannův život Henri Perruchot

Krásně napsané. Jak autor píše, nejedná se o žádný románový životopis. Není zde popsán jeho každičký den, kolik ženských měl v posteli a jakou nosil velikost bot...Zkrátka jen to důležité. Já osobně jeho obrazům nerozumím, jsem jak ti maloměšťáci....prostě cákance na plátně. Ostatní impresionisti se mi líbí, ale Cézanne je úplně jiný kafe. Setkáváme se zde i s jinými umělci jako van Gog, Gaugen, Rodin, Degas, Zola...
Takže kdo miluje umění, rychle knihu přečíst. Henri Perruchot píše skvěle, není to nudné, zdlouhavé nebo "o ničem". Určitě si od něho přečtu další knihy o malířích.

06.01.2019 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Geniální vědec Rossum vymyslí umělého člověka - robota. Jeho synovec výrobu zdokonalí. Na ostrov, kde leží továrna na výrobu robotů R. U. R., přijíždí Helena Gloryová, která se časem zamiluje do ředitele továrny Domina a vezme si ho. Roboti se postupně vzbouří, všechny lidi zabijí a naživu zůstane jen stavitel Alquist. Nechávají ho naživu protože jako jediný pracuje a myslí si, že zná návod na výrobu. Jenže on ho nezná, protože ho spálila Helena. Jediná naděje na záchranu života jsou roboti Primus a Helena, mezi kterými vzniká láska, jenže se stejně nemohou množit.
No krásná myšlenka, nepracovat, nic nedělat, všechno odmakají roboti. Být robotem, tak mě to taky nasere a vzbouřím se. Musím se přiznat, že tuhle knihu jsem nikdy nečetla a to jsem ze školy hooodně let.....ale zalíbila se mi. Čapek se mi čím dál víc líbí.

04.01.2019 5 z 5

Skvělá kniha. Kateřina Aragonská je pro mě opravdu jediná pravá královna Jindřicha VIII., ty ostatní "královny" už bylo jen takové zoufalství. Dalo by se říci mučednice za pravdu, stála si za svým i když s ní bylo zacházeno jako s kusem hadru. Už se těším na další díl, na tu děvku Boleynovou.

29.11.2018 5 z 5

Krása a krev rodiny Borgiů Krása a krev rodiny Borgiů Sarah Dunant

Skvělá kniha. Tenhle rod mě fascinuje, mám o nich přečtenou kdejakou knihu, shlédnutý seriál.

12.11.2018 5 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Krásná kniha. Hodně mi to dalo, úplně jiný pohled na život.

09.10.2018 5 z 5

Lékárník z Osvětimi – Dosud nevyřčený příběh Victora Capesia Lékárník z Osvětimi – Dosud nevyřčený příběh Victora Capesia Patricia Posner

Snad na prvních dvaceti stranách je rozebrána "struktura" IG Farben. Opravdu nezáživné. Pár stránek se konečně věnuje dr. Capesiovi a jeho práci v Osvětimi. A od půlky knihy až do konce jde jen o soudní proces s doktorem. Pro mě není knížka vůbec čtivá, bohužel jsem ji ani nedočetla. Její pozitivum je, že jsem se dozvěděla zase nějaké nové informace. Vůbec jsem neznala dr. Capesia a už vůbec jsem nevěděla že dělal selekce. Zase o něco chytřejší :-)

28.09.2018 2 z 5

Nina 71978 Nina 71978 Vilém Pelc

Žádný román nečekejte. Jedná se o stručnou, ale i tak dojemnou, zpověď. Nina byla statečné dítě, všechno ustála. Chudák ani po válce neměla klid. Nikdo ji neřekl že má nárok na odškodné, takže zůstala úplně bez peněz. Teta se strýcem byli hodní, ale raději ji šouply do sirotčince než aby si ji nechali doma. Nakonec si přece jen vybojovala krásný život po boku manžela ve Švýcarsku. Děti nikdy neměla, to bylo její vlastní rozhodnutí.

19.09.2018 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Skvěle zachycený režim Sovětského svazu. Zatýkání a mučení za kdejakou nesmyslnou věc, člověk aby se bál i kýchnout, neboť by to bylo označeno za protistátní zlo. Druhá polovina knihy mě bavila víc než ta první. Od druhé půlky to mělo konečně spád. Takže s knihou jsem byla spokojena, jen nevím jestli se pustím do dalšího dílu. Ale určitě shlédnu film.

19.09.2018 4 z 5

Horalka Horalka Alberto Moravia (p)

Skvělá kniha. Od knihy se nedalo odejít.

04.09.2018 5 z 5

Šimonovo mlčení Šimonovo mlčení Vladimir Vertlib

Nebylo to úplně špatné. Docela rychle se to četlo.

04.09.2018 4 z 5

Umění v krvi Umění v krvi Bonnie MacBird

Tahle kniha se četla jedním dechem. Skvěle napsané, až na to že si autorka asi spletla století :D čekala jsem kdy Holmes sedne za volant Mercedesu. Ale příběh byl napínavý a konec nečekaný. Ke knize se určitě ještě vrátím.

01.09.2018 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

spíše nudné než zajímavé. Zajímavé leda tak z historického hlediska.

19.08.2018 3 z 5

Jed Jed Fiona Paul

Nuda nuda. Čekala jsem napětí, drama, "zástava dechu" a ono nic. Zajímavé bylo pouze to jak objevili orgány naložené v balzámu.....to byla ta chvilka napětí, která ovšem zase upadla. Do dalších dílů se pouštět nebudu.

05.08.2018 2 z 5

Láska, duše a francouzská kuchyně Láska, duše a francouzská kuchyně James F. Twyman

nuda, nuda a zase nuda. No, já na tu ezoteriku nejsem. Už od dvacáté strany jsem to četla s velkým přemáháním. Stejně jsem ji nedočetla, to se fakt nedalo.

21.07.2018 odpad!

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

tak tahle kniha mě chytila za srdce, nádherný příběh. Čest jeho památce.

21.07.2018 5 z 5

Továrna na Absolutno Továrna na Absolutno Karel Čapek

Jako audiokniha perfektní, ale po přečtení Krakatitu bych knižní podobu Továrny na absolutno nedala.

27.06.2018 5 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

jazykově se to nedá číst ani poslouchat a co se týče děje.....nadržení chlapi a děvkaři

27.06.2018 1 z 5

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Nevím co si mám o knize myslet. Na začátku mě to chytlo, četla jsem jak hladová a pak...v Balltinu....nuda nuda nuda. Někdy jsem četla, ale vůbec nevnímala co čtu, nedávalo to smysl. Pochodové myšlenky pana Prokopa jsem nepochopila ani po přeečtení knihy. A ty tečky.....slovo.....slovo....atd. To neuměl mluvit? No, bylo to těžké dočíst tuhle knihu.

27.06.2018 2 z 5

Soud padlých andělů Soud padlých andělů James Kimmel jr.

Soud padlých andělů je takový spirituální román o spravedlnosti, lásce a odpuštění. Za mě teda úžasná kniha. Scifi, fantasy nebo esoterika není moje lajna, ale tahle kniha mě uchvátila. Kniha se krásně četla, stránky ubíhaly, několikrát jsem četla i do půlnoci jak to bylo napínavé. Člověk se mnohému z této knihy naučí (takové to moudro obsažené v knize).

14.06.2018 5 z 5

Skafandr a motýl Skafandr a motýl Jean-Dominique Bauby

Nádherná obálka a ještě lepší obsah. Přečteno za týden. Zvláštní je, že před touhle knihou jsem četla knihu také o kvadruplegikovi. Takový život si nedokážu představit, raději zemřít než být živoucí mrtvola (legumes). Ale autor byl očividně milovník života. Z knihy sálá energie a chuť do života. Pan Bauby netráví svůj den sebelitováním a nadáváním na svůj zničený život ve "skafandru". Jako motýl létá po celém světě, do imaginárních krajin, zkrátka si dokáže život ve skafandru zpříjemnit. Má můj obdiv.

04.06.2018 5 z 5