zuzka894 zuzka894 komentáře u knih

Statečná srdce Statečná srdce Ariana Franklin (p)

Skvělá kniha. Chytla mě už od začátku, správná dávka napětí co Vás nenechá vydechnout. Z mnicha Tahcmara se mi zvedá žaludek ještě teď.

30.07.2019 5 z 5

Medvídek Pú  (20 příběhů) Medvídek Pú (20 příběhů) A. A. Milne

Moje nejoblíbenější.

26.07.2019 5 z 5

Dům fúrií Dům fúrií Madeleine Roux

Není to špatný, ale nenadchne. Jen ten konec je divně useknuty.

16.07.2019 4 z 5

Kniha ztrát a nálezů Kniha ztrát a nálezů Lucy Foley

Není to špatný román, ale můj šálek kávy to není. Hned na začátku jsem se ztrácela v postavách kdo je kdo. Moc postav, moc příběhů, které se navzájem propletaji.

18.06.2019 2 z 5

Kola hrůzy Kola hrůzy Sven Hassel (p)

Jako vždy super "haselovka". Trochu drsnější ráz.

18.06.2019 5 z 5

České nebe České nebe Alena Ježková

Skvělé čtení, člověk se něco dozví o svatých. Kniha se mi moc líbila.

15.05.2019 5 z 5

Sen v Benátkách Sen v Benátkách Štěpán Zavřel

Krásná kniha. Perfektní pro seznámení dětmi s Benátkami. A hlavně krásné ilustrace.

15.05.2019 5 z 5

Dej mi své oči Dej mi své oči Torsten Pettersson

Bože, to byla sračka. Ani jsem to nedočetla, to se prostě nedalo. Děj je absolutně nezajímavý, žádné napětí, drama.

15.05.2019 odpad!

Vojenská káznice Vojenská káznice Sven Hassel (p)

Jako každé dílo Svena Hassela naprosto úžasné, vtipné, neotřelé a Portovy průpovídky a humor k nezaplacení.

"Můžete sedět na motorce? No vy, starší svobodniku!"
"Promiňte, pane, to nemůžu, pane, to bohužel nejde, pane! Ustřelili mi prdel, pane! Rusové, pane!"

02.05.2019 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Úžasný příběh, nádherná kniha. Autor píše skvěle, žádné "hluché" pasáže, rozvleklý popis ničeho, přemíra dat a roků. Prostě perfekní čtení, děj je napínavý, strhující, šokující, plný odvahy to nikdy nevzdat.

25.03.2019 5 z 5

Paní z námoří Paní z námoří Henrik Ibsen

Rychle přečteno.
Hlavní postava Ellida (která mě děsně štvala) by potřebovala proplesknout, jedna z dcer taktéž. Učitel se chce oženit se svojí studentkou, ta si ho chce vzít jen proto, aby unikla všednosti a nudě.....zkrátka zajímavá rodinka.

06.03.2019 5 z 5

Jména čísel Jména čísel Hans-Joachim Lang

V této knize jde jen o navrácení identity pár mrtvých těl, které měly sloužit vědě. Proto mě kniha přišla nudná, nezajímavá. Fakta fakta. Avšak práce autora je obdivuhodná.

25.02.2019 1 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Rudolf Lang je vzorný nacista, který by na rozkaz Himmlera zabil i vlastního syna. Z obyčejného člověka se promění ve vraždící a nic necítí zrůdu. Je poznamenán vlivem despotického otce, který zakazoval svým dětem povídat si i při mytí oken a museli se umývat studenou vodou. Otec chtěl, aby se Rudolf stal knězem, ten však po smrti otce odpadá od víry. Jeho "náboženské" vyznání je nacismus. Přinucen k svatbě s Elsou, která mu porodila tři děti. Nejdříve Dachau a potom Osvětim, kam se celá rodina přestěhuje.
Kniha je úžasná. Začetla jsem se už od prvních řádků.

20.02.2019 5 z 5

Alison Weir opět nezklamala. Anna Boleynová byla bezcitná mrcha, které šlo jen o kurunu, ale popravu si nezasloužila. Vždyť byla nevinná. Prostě se už králi nehodila, nabažil se ji dost, tak pryč s ní.

19.02.2019 5 z 5

Salambo Salambo Gustave Flaubert

Vlastně ani nevím o čem to bylo. Nezáživné. Nějak jsem se ztrácela v těch jménech, nevěděla jsem kdo je kdo.

25.01.2019 3 z 5

Kniha se mi moc líbila. Když jsem ji viděla v obchodě myslela jsem že jde o zahraniční román a ono ejhle, Ostrava. To mě mile překvapilo.
Čte se to rychle, hodně mě zajímal její život. Proč se rozhodla pro takové povolání? Co na to její syn, manžel? No už vím jak to chodí :D
Jediné menší mínus bylo opakující se pasáže.

25.01.2019 5 z 5

Olga Hepnarová Olga Hepnarová Roman Cílek

Pro mě byla kniha nudná, nezáživná. Není to psáno formou životopisného románu, jen fakta, výpovědi lidí, kteří přišli do styku s Olgou, psychiatrické posudky.

16.01.2019 1 z 5

Magický únik Magický únik Rene Denfeld

Knihu jsem zachránila od jisté smrti ve vlhkém smrdutém skladu. Poté jsem se zděsila jejího hodnocení tady na databázi. Proboha, co jsem si to koupila za sračku? A víte co....mě se ta kniha moc líbila. Stránky ubíhaly strašně rychle, pořád jsem musela číst dál a dál. Hodně mě zajímal Yorkův příběh, tak jsem hltala jednu stránku za druhou. Opravdu nechápu jak někdo může pomáhat odsouzencům na smrt. Spáchal zločin = zaslouží si trest. Hrůzu vám nažene i popis "sklepa", kde vězni čekají na smrt i několik let. Jak někdo může být odsouzen k trestu smrti a čekat na ni 12let?? Každá si tam musel vytvořit svůj "magický únik" jinak by zešílel....nebo možná už jsou šílení a čekají na vysvobození v podobě smrti.
Pro mě silná kniha. Moc se mi líbila, jsem ráda, že jsem ji zachránila a přečetla si ji.

14.01.2019 5 z 5

O holčičce z jiného světa O holčičce z jiného světa Aharon Appelfeld

Těžko hodnotit tuhle knihu. Malé děti, které žijí v lese navzdory zimním mrazům, sněhu a děšti?? No jasně, proč ne, v 0°C je to ještě pohodička. Pes kaskadér skákající ze stromu.....chudák, musel mít vháji klouby. Udivil mě i styl řeči obou chlapců. Sakra, takhle přeci děti nemluví. Vykládají si mezi sebou jako by jim bylo 50let.
Neřekla bych, že je to knížka pro děti. Podle mě tomu neporozumí ani 10ti leté dítě.
Autor měl asi velkou fantazii a v jeho světě není nic nemožné.
Na druhou stranu pěkný příběh o velké odvaze, síle a obětavosti.

09.01.2019 2 z 5

Domeček pro panenky (Nora) Domeček pro panenky (Nora) Henrik Ibsen

Čekala jsem trochu větší dráma a ono nic. Jinak krásná kniha, je tenká, takže nezabere moc hodin čtení.

09.01.2019 5 z 5