zuzka894 zuzka894 komentáře u knih

Vzpomínky na Afriku Vzpomínky na Afriku Karen Blixen

Příliš zdlouhavý popis krajiny. Dej nezazivny, nudný.

06.09.2020 1 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Nejlepší kniha od Kariky. Byla jsem priposrana strachy.

04.07.2020 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Ze začátku jsem se knize vyhýbala, nebyla pro mě lákavá názvem ani obálkou. V knihkupectví bych si ji nekoupila.
Při návštěvě u rodiny mi byla nabídnuta k zapůjčení. Tak jo, řekla jsem si, zařadí ji aspoň do výzvy. Nelituji. Úžasné čtení. Člověk se při čtení cítí takový uvolněný, zasměje se. Knihu přečtete za dva dny.
Zkrátka krásný příběh čtyř kamarádů že školy.

22.05.2020 5 z 5

O kapybaře, která chtěla létat O kapybaře, která chtěla létat Iva Vyhnánková

Nádherné ilustrace. Krásný příběh o přátelství.

16.05.2020 5 z 5

A odpusť nám naše viny A odpusť nám naše viny Romain Sardou

(SPOILER) Zlo vyhrálo nad dobrem. Jak smutné. Snad všechny knihy, které jsem četla, dopadly dobře, i když třeba hrdina padl. Ale tady se mě chtěli brečet. Vrah neměl ani problém se zabitím papeže.
Že začátku se příběh táhne, dej je nezajímavý. Jakmile se nový farář vydá do vesnice "proklatcu", dej dostane spád a vaše oči se nedokážou odtrhnout od stránek.
Je tu vše, napětí, záhada, vražda, tajemný spolek.
Jen ten konec mě dojal až k slzám.

09.05.2020 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Wauu, napínavé až do poslední stránky.

04.05.2020 5 z 5

Královny nemají nohy Královny nemají nohy Vladimír Neff

Nezaujalo, těžké čtení.

04.05.2020 2 z 5

Jana Seymourová: Laskavá královna Jana Seymourová: Laskavá královna Alison Weir

Miluji autorciny knihy, ale tahle... neskonale nudná, rozvlekla, až konec je zajímavý.
Třičtvrte knihy zaobírá zase ta mrcha Boleynova, protože o Anně jsme četli už v minulé knize, tak je děj nezajímavý a rozvlekly, hodně se opakuje.
Ano, sem tam se něco dozvíme o Janě, o jejím dospívání, o její zbožnosti, vlidnosti a laskavosti.
A konečně je tu posledních 100 stran skoro pětiste strankove knihy, kde už není Anna, ale na trůn usedá Jana.

20.04.2020 2 z 5

Podivná medicína Podivná medicína Nathan Belofsky

Zajímavá historie lékařství. Belofsky vyvolává hrůzu a veselí současně. Lékaři většinou nadělal více škody než užitku. Kniha při které vás ohromí hrůza a chvílemi se vám bude chtít zvracet.

20.04.2020 5 z 5

Proces Proces Franz Kafka

Zajímavé čtení. Ale moc jsem to nepochopila, zvláště ten konec.

31.03.2020 4 z 5

Ocelové město Ocelové město Jules Verne

Mírumilovný francouzský lékař dr. Sarrasin získá polovinu velkého jmění a rozhodne se postavit v USA nové město Francouzské město, hotový ráj na Zemi. Druhou polovinu jmění získá německý profesor Schultze, který postaví Ocelové město (výrobna zbraní). Profesor Schultze je rozhodnut Francouzské město zničit. Ale jak se říká: "Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá." A tak je Schultze zabit vlastním vynálezem.
Faktem je, že Francouzi nikdy neměli Němce v lásce. A i Verne v různých svých knihách dává průchod svému pohoršení nad chováním jiných národů, tu proti Angličanům (v osobě kapitána Nema) či nyní proti Němcům (Schultze).

Jako dítě jsem neměla ráda Verneovky.....nechápala jsem jejich děj. Ale teď v dospělosti jim přicházím na chuť. Doporučuji zhlédnout i film.

09.02.2020 5 z 5

Žízeň po životě Žízeň po životě Irving Stone (p)

Pochopit duši umělce není snadné. Pochopit duši van Gogha není už vůbec snadné. Autor napsal van Goghuv životopis výborně. Úplně jsem se vžila do příběhu. Naprosto jsem Vincentovi rozuměla (též trpím psychickym onemocněním). Byl to neskutečný dříc, který šel za svým cílem - stát se dobrým malířem.
Skvěle byly vykresleny i podmínky tehdejších horníků. Jít v 8 letech pracovat do dolů.... nedokážu si představit. Moc mě bavilo setkání s impresionisty.... Cezanne, Lautrec, Gauguin atd.
Zkrátka zajímavé čtení od první stránky až po poslední.

15.01.2020 5 z 5

Čtyřicet dnů Čtyřicet dnů Franz Werfel

Hodně zajímavá kniha o hledání sama sebe v historicko-politickém kontextu. Je zde zobrazen boj Armenu proti muslimům. Kniha mě překvapila, nečekala jsem že mě bude tak zajímat.

05.01.2020 5 z 5

Alice v zrcadle Alice v zrcadle Jo Kingsley

Skvělá kniha. Jak moc Alici rozumím.

26.11.2019 5 z 5

Nejslavnější popravy Nejslavnější popravy Ladislav Chmel

Zajímavé a nudné zároveň. Začátky trestu smrti jsou nudné nezazivne, všichni to už známe ze školy, lámání v kole, obeseni, ukamenivanu atd. Zajímavé to bylo až od amerických současných trestů smrti, elektrické křeslo, plynová komora, injekce. Skvělé čtení bylo i o Milade Horákové. Člověk se dozví něco nového, nevěděla jsem že Američané používají plynovou komoru. Což moc nechápu, svět to kritizoval u nacistů a Amerika to používá i v dnešní době.

23.09.2019 2 z 5

Zajímavé. Nečekejte žádný román, jsou to jen fakta, fakta, spousta jmen a čísel. Herr Lang jde přímo k věci, žádná okecavačka o počasí. Byly to strašné pokusy, ale na rovinu, kdyby jich nebylo kde by byla lékařská věda dnes.

04.09.2019 3 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Nudný.

18.08.2019 1 z 5

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Přečteno za pár dní. Kniha vás vtáhne do děje už od začátku. Neuvěřitelný příběh dvou malých děvčátek. Kde se bere tak velká síla k životu u malých dětí? Doporučuji! Rozhodně lepší než Mengeleho děvče, které o něm ani moc není.

13.08.2019 5 z 5

Hvězdy nad námi – Vzpomínky dítěte, které přežilo osvětimské peklo Hvězdy nad námi – Vzpomínky dítěte, které přežilo osvětimské peklo Eva Slonim

Přečteno za tři dny. Úžasná kniha a další silný příběh. Tentokrát žádné rozebíráni každého dne v KL. Většina knihy se zabývá životem rodiny Weissovy před deportaci, což neubírá knize na dramaticnosti. Rodina se několikrát rozdělila aby se zase mohla dát dohromady. Překvapilo mě, že všichni z rodiny až na malou sestru přežili. Nepočítám strýce, tety a sestřenice s bratranci, kteří bohužel zahynuli. Opravdu stojí za to si knihu přečíst.

13.08.2019 5 z 5

Slaměný měsíc Slaměný měsíc Sergej Alexandrovič Jesenin

To je strašný. Hlavně ta báseň o zabití psů. Celkově jsou ty básně smutné. Asi nebyl autor pozitivně naladěn, když psal tuhle sbírku.

01.08.2019 1 z 5