zuzca.h zuzca.h komentáře u knih

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Lauren Asher

(SPOILER) V knihovně jsem po knížce sáhla kvůli obálce a názvu. Nakonec jsem dostala čtivou a peprnou verzi tiskrát použitého motivu o Popelce, anebo jak chudá ale šikovná holka ke štěstí přišla. Postavy jsou vykreslené hezky takže jim ty palce držíté i přes to, že prostě víte, že to dopadne tak jak to dopadne. Co opravdu oceňuju jsou 2 epilogy a to jak z pohledu Zahry tak Rowana, které knihu krásně ukončí. Další dva díly si určitě taky přečtu, protože jsem zvědavá jestli to straší bratr dá dokupy se svou asistentkou/sekretářkou na což bych vsadila svoje boty.

08.04.2024 4 z 5

Odvrácená strana mysli Odvrácená strana mysli Kerry Daynes

Podle anotace jsme čekala něco úplně jiného, ale ani tak mě kniha nezklamala. Zajímavé vyprávění od Britské psycholožky. Od jejich úplných začátků ja postupně získavala zkušenosti. Autorka popisuje i svá vlastní traumata což knize za mě přidává. Kniha leccos napoví i o Britském "soudním"systému pro psychicky nemocné i o tom, že nafingovat psychické onemocnění není až zas tak těžké. Co mi chybělo byl pohled ze strany oběti, ale to je bolístka většiny knih tohoto druhu. Autoři potažmo psychiatři se vždy na "svět" koukají podleem pachatele a snaží se ho nějakým způsobem ospravedlnit/pochopit snad aby mohly příště motiv u někoho jiného odhalit dřív a zabránít tak "neštěstí".... Za tento směr a za absolutně zavádějícíc anotaci jen 4 hvězdy.

31.03.2024 4 z 5

Chlapec z osvětimských stájí Chlapec z osvětimských stájí Henry Oster

Pro mě jedno z těch lepších zpracování této tématiky. Líbí se mi jakým způsobem Henry své osudy popisuje. Kniha stojí určitě za přečtení, protože na historii se nesmí zapomínat. Je potřeba se z ní poučit.

30.03.2024 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Kniha se četla dobře, krásné popisy Švýcarské zasněžené krajiny, vyprávění o čokoládě o sýrech to bylo pro mě na knize nejlepší. Romantický příběh už byl slabší a hodně pohádkový i na Caplinovou. Hlavní hrdinové mi k srdci vůbec nepřirostli a kdyby v knize nebyla jejich romantická linka tak by mi to vůbec nevadilo.

18.03.2024 3 z 5

Tajemství černé dámy Tajemství černé dámy Kateřina Loučková

Historická velmi dobro detektivka okořeněná romancí a špetkou nadpřirozena. Kateřina Loučková spolu s Ivou Novákovou výrazně zlepšují můj názor na České autory.
Tajemství černé dámy se četlo samo, postavy jsou krásně vykreslené a dialogy jsou velmi uvěřitelné. Jen mi příjde že ti chlapi nejsou takoví ti středověcí drsňáci, ale co uži s tímto je příběh krásně propracovaný. Jediné co mě mrzí je že Thorsten neměl víc prostoru, protože mi byl rozhodně mnohem víc sympatický než Bergar ak Mirek Dušín :).Takže moooc doufám, že se s náma autorka podělí i o životní příběh Thorstena.

28.02.2024 4 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Marina Chapman

já prostě nevím, nějak tomu úplně nemůžu uvěřit. Je to možní stylem jakým je příběh vyprávěný, ale fakt by si tak malé dítě pamatovalo tolik detailů, opravdu by přemýšlela nad tolika věcma. Névím no-- Určitě pro mě ale byla zajímavější první část ze živoata s tlupou. 3 Hvězdičky protože mám problém tomu příběhu uvěřit a nelibil se mi styl jakým to bylo vyprávěno.

17.02.2024 3 z 5

Železný vlk Železný vlk Siri Pettersen

Tak začátek byl nuda celé se to vleklo, nic pořádně nebylo vysvětleno. Ke konci už to mělo trochu spád, když se objevil Gríf a všechno se začalo rozplétat. Takže další díl určitě zkusím, protože jsem zvědavá jak se to bude vyvýjet dál a jak se s tím Juva dál popasuje. Každopádně Havrání kruhy mě chytly hned od začátku a byla jsem napjatá jak struna jak to dopadne. Tady jsem jen zvědavá a až se mi v knihovně poštěstí tak si půjčím další díl.

16.02.2024 3 z 5

Kdekoliv Kdekoliv Sarah Sprinz

(SPOILER) Knižka se četla rychle děj hezky plynul. Občas mi ale přišlo že studentům není 17 ale že reagují jako mnohem starší lidi. Henry byl takovej Mirek Dušín. V knížce je všechno mladá láska, velká ztráta i snaha o poznání rodiče který se na vás vykašlal. Suma sumárum 4 hvězdičky, ale vůbec mě neláka si přečíst další díl v serii pro mě se osudy hrdinů uzavřeli ukončením školního roku.

10.02.2024 4 z 5

Krása a jed oleandru Krása a jed oleandru Teresa Simon (p)

Neurazí, nenadchne. Odpočinková kniha, kterou nemáte problém odložit když potřebujete, lehce předvídatelný děj i rozuzlení. Za mě rozhodně lepší historická (deníková) část, nicméně její čtení ztěžoval nevhodně zvolený font.

05.02.2024 3 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Kniha,která neurazí, ale ani nenadchne. Možná je můj názor zkreslen i tím, že my byl hlavní hrdina extrémně nesympatický. Každopádně děj hezký odsýpá, a chvílema i graduje. Osobně jsem se při poslouchání nebála, ale nějaké slabší povahy by se při čtení či poslouchání audioknihy mohly bát. Každopádně za mě 100% lepší byla Trhlina, kterou jsem od autora četla jako první. Tento počin my přijde jako slabší průměr.

31.01.2024 3 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Poaloucháno jako audiokniha, kterou načetla Klára Isová. Knihy jí načtené moc nemusím , ale todle bylo naprosto úžasné.
Děj knihy se sice odehrává ve 30 letech 20 století, ale podle mě je stále aktuální. Líbí se my , že celý "proces" je popisován očima malé holky a přesto je to popsáno perfektně.

28.01.2024 5 z 5

Škvíra Škvíra C. J. Tudor

Příjemná povídková knížka, líbilo se my, že autorka před každou povídkou udělala ktrátký úvod co ji k dané povídce inspirovalo. Některé povídky silnější jiné slabší. Za mě nejlepší Konec plavby-tu bycg si klodně přečetla i jako román. Kopírka byla taky zajímavá. Nejslabší povídkou pro mě byl Glórie.

17.01.2024 4 z 5

Benedict Cumberbatch Benedict Cumberbatch Nigel Goodall

Benedicta mám jako herce ráda tak jsem se na jeho životopis celkem těšila , ale bylo to jako číst encyklopedii. Tento typ životopisů mě nebaví proto dávám jen 2 hvězdičky, ale pokud někomu takto napsaný životopis vyhovuje tak je to kniha přesně pro něj.

15.01.2024 2 z 5

Runy osudu Runy osudu Christina Courtenay

Hezký náhled do doby Vikingů, krásné jednoduše a čtivě napsané, oddechové čtení. Lehce mi to přípomínalo Cizinku, ale to mi vůbec nevadilo.

15.01.2024 4 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

(SPOILER) Krásné "přepracování" klasické pohádky Kráska a zvíře. Ze začátkujsme měla trochu problém se začíst, ale jakmile se Jeva dostala ke Zvířěti už se kniha v podstatě nedala odložit. Autorka krásně vystavěla vztah mezi Kráskou a Zvířetem, tento vztah byl plný zvratů a nakonec, ale vedl ke "šťastnému" konci. Velmi se mi libilo přirovnání ptáka ohniváka k lidské touze, takže vlastně každý z nás , který po něčem touží, má v sobě svého ptáka ohnívaka, kterého ale není radnou pustit ze zlaté klece protože nás jinak může dovést na zcestí. Na můj vkus ovšem trochu hr konec proto 4 hvězdičky.

12.12.2023 4 z 5

Kozlík a dračice Kozlík a dračice Ivana Nováková

(SPOILER) Krásně sepsaný strhující příběh, kde se vyskytuje i bojová scená což u autorky není obvyklé, ale povedla se jí napsat čtivě a uvěřitelně. Krásně sepsaný příběh kdy na pozadí autorka velmi zajimávě popsala tu skutečnost, že pokud jste jen trošku jiní dají Vám to ostatní lidi prostě "sežrat" i když před tím se s Vámi normálně bavili a brali Vás, je to taková Fantasy sonda do lidské duše ovšem aplikovatelná na současnot.
Kniha se četla krásně, postavy jsou uvěřitelné a snadno si k nim vytvoříte pouto, takže od držení palců Kozlíkovi je máte za chvilku uplně umačkané. Škoda, že je knížka zatím pouze v e formě. Kromě jiného má totiž velmi krásnou obálku, která by se rozhodně vyjímala v nejedné knihovně.

12.12.2023 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

(SPOILER) V České rybníčku opravdu krásně sepsaný triller s prvky hororu, kterým se jako červená nitka táhne prvek nadpřirozena navázaný na "pohanská" božstva. Kniha se krásně četla a autorka má opravdu krásný popisný styl, díky němuž si čtenář připadá jako by v danou chvíli byl s hrdninou, postavy jsou hezky vykreslené a Petrovi jsem zhruba od 1/3 držela pěsti aby stihl záhadu vyřešit dřív než zmizí další dítě.
Co by za mě stálo malinko za rovedenéní byla "kauza" Hanka, která byla lehce zmíněna jen na policii ale přesto vyšumněla, přitom mu mhla krásně zavařit ještě před tím než se to celé tak rozjelo.
Na to jak byl začátek pozvolný a popisný tak konec byl jak jízda na tobogánu, což bylo super.
Co mě trochu mrzí je ten otevřený konce protože teď si v hlavě skládám příběhy jak to s Petrem dopadlo, co těď jako bude dělat, jako ho přijme vesnice, zůstane tam, najde novou práci? Prostě milion otázek.
V knize jsou určitě cítit prvky Kinga což kvituju protože ho mnám ráda a i srovnání s Karikou u této první knihy sedí.

22.11.2023 5 z 5

Kdo zabil malého prince? Kdo zabil malého prince? Michel Bussi

Zajímavé pojednání,které vám nabídne jednu možnost vyřešení záhady "konce" života Saint-Exupéryho a odhalý další vrtstvy Malého prince. Kniha se krásně čte i přes to, že je plná faktů.

04.10.2023 5 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Posloucháno jako audiokniha načtená Reginou Řandovou. První co mi vadilo. ale úplně to s knihou nesouviselo je způsob jakým to paní Řandová načetla to mě celkem vytáčelo...
Jak zde již bylo zmíněno tak velmi zajímavý námět ale, Sara mě neuvěřitelně vytáčela byla to taková kr..., psychycky nevyrovnaná úplně neschopná čehokoliv prostě neuvěřitelně tragickej člověk, každýho v podstatě odsuzuje, ale sama si před svým prahem nedokáže úplně zamést. Né že by Angus byla nějaká výhra, ale Sára byla fakt hu... Kistie/Lidie mi bylo fakt líto chudák s takovoudle matkou vlastně i otcem a celkovým osudem.

20.09.2023 2 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Moje úplně první kniha od autora a co se týče detektivek tak rozhodně ne poslední. Velmi hezky zpracovaná historická detektivka hezky říznutá thrilerem a okořeněná tajemnem a peklem. Človek úplně cítil všudy přítomný smrad a surovost života té doby. Ústřední trojice se mi dostala velmi rychle pod kůži a líbilo se mi sledovat jak postupně rozpletají extrémně zamotané klubko a jsem zvědavá do čeho se "namočí" v dalším díle.

08.08.2023 5 z 5