zuzana4291 zuzana4291 komentáře u knih

Hlava plná lásky Hlava plná lásky Ali Hazelwood

Kniha byla příjemné odreagování.Takový román pro ženy na odpoledne ke kávě. Nic náročného. Jen mi asi nejvíc brnkalo na nervy, jeho občasné a dlouhé romantické proslovy, byly podle mě na muže trochu mimo.

06.04.2024 4 z 5

Průvodce lucidním sněním Průvodce lucidním sněním Thomas Peisel

Kniha mi nejen připomněla, že všechno v nás je projené a nejen v nás, ale i kolem nás. Ale i, že můžeme dokázat mnohem víc, když bude chtít a budeme na sobě pracovat.

01.04.2024 4 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Kniha od této autorky opět nezklamala. Hunger games jsem přečetla celé jedním dechem a tato kniha nebyla výjimka. A nejvíc mě dostalo posledních pár stránek, které mě nejen uchvátily, ale i hodně překvapily.

17.03.2024 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Má druhá kniha od tohoto autora a jsem mile překvapená, jak je tato kniha čtivá. Úplně mě vtáhla do děje. Velmi příjemné oddechové čtení.

14.03.2024 5 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Podle mě je to kniha k zamyšlení a uvědomění si, že sice důležitou změnou v republice se toho hodně změnilo, ale lidské životy pokračovaly dál. I se vším, co k tomu patří.

02.03.2024 4 z 5

Celestinské proroctví Celestinské proroctví James Redfield

Většina knihy byla velmi zajímavá a dokázala strhnout. Až ke konci knihy jsme měla pocit, že autor chce svůj román, co nejrychleji ukončit a přišlo mi to oproti zbytku knihy až moc přehnané.

01.02.2024 4 z 5

Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci Terry Pratchett

Autor opět nezklamal. I když tuto knihu považuji za trochu slabší, tak originální děj a to včetně zakončení celého příběhu bylo úžasné.

14.01.2024 4 z 5

Přiznat vinu Přiznat vinu Martin Goffa

Za mě byla prvá část knihy zbytečně moc vleklá nebo ten konec moc rychlý. I přesto má tato kniha své kouzlo, kterým dokáže čtenáře oslovit.

03.12.2023 4 z 5

Podivný regiment Podivný regiment Terry Pratchett

Autor opět nezklamal. Kniha má opět své kouzlo, kterým se nedokážete odtrhnout a čekáte, co se ještě stane a co vás překvapí.

27.11.2023 5 z 5

Oheň je tvým osudem Oheň je tvým osudem Barbara Erskine

Nejdříve jsem byla z knih nadšená. Ale čím jsem se začítala víc a víc, tím mi přišla spíš zmatená a smutná. Na posledních stránkách jsem se už ve všech těch jménech úplně ztratila a nedařilo se mi dát dohromady všechny možné příbuzné, kteří byly do příběhu zakomponováni.

08.10.2023 4 z 5

Zima čarodějnice Zima čarodějnice Katherine Arden

Poslední díl této trilogie byl pro mě velkým překvapením a konečně jsem měla pocit, že mě kniha v táhla do děje a nechtěla mě pustit. Až do konce jsem knihu prakticky nedokázala odložit. Takže za mě poslední děj byl nejpovedenější.

28.09.2023 5 z 5

Dívka ve věži Dívka ve věži Katherine Arden

Po prvním déle, jsem si říkala, jestli vůbec začnu číst druhý. Dle mého názoru první polovina knihy se zbytečně táhla a měla jsem pocit, že ji ani nedočtu. Ale druhá polovina, již měla své kouzlo a děj se začal mít konečně spád.

28.09.2023 3 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Z této knihy mám rozporuplné pocity. Chvilkama jsem se nedokázala odtrhnout a chvilkama jsem si říkala, proč autor zbytečně ten děj tak natahuje.

20.09.2023 3 z 5

Za mě úžásně napsaná kniha, která ukazuje herce i v jiném světle než plném slávy a "bohatství".

14.09.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Nejdříve jsem byla ráda, že jsem knihu začala číst. Objevovala se spousta k zamyšlení. Čím víc jsem se blížila konci, tím víc mě kniha přestávala bavit. Dle mého pocitu, autor začal velmi dobře, ale jakoby pak nevěděl, jak to celé ukončit. Tak to vzal jak v rychlíku. A podlesních pár stránek již pro mě byl velký problém dočíst. Ale i přesto má tato kniha své kouzlo.

09.09.2023 4 z 5

Útěk z Osvětimi Útěk z Osvětimi Andrej Pogožev

Tato kniha jen ukazuje, kolik se toho dělo a že i v těch nejhorších chvílích dokáže lidské tělo vydržet toho spoustu. A zároveň ukazuje, jak může možnost "moci" udělat z lidí neuvěřitelná zvířata.
Na tuto část dějin by se podle mě nemělo zapomínat. I když už skoro všichni pamětníci nežijí.

05.09.2023 4 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Myslela jsem, že Sněhuláka jen tak něco nepřekoná. Ale tento díl se mu určitě vyrovná. Kniha plná zvratů a překvapení až do konce. Touto knihou mi opět ukázal autor, že je mistrem tohoto žánru.

26.08.2023 5 z 5

Nyxia povstává Nyxia povstává Scott Reintgen

Poslední díl série, kterýbyl dle mého názoru nejslabší. Přišlo mi, že se autor snaží všechno pochytit, až jsem chvilkama něvěděla, kdo děj vypráví a kde (vracela jsem se na začátek kapitoly, abych si to ověřila). Ale i přesto má tato kniha své kouzlo a šťastný konec, takže za mě hezké završení série.

19.08.2023 4 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Druhý díl této série je za mě trochu slabší než ten první, ale ke konci neztrácí své kouzlo. Kdy opět dochází ke spoustě zvratů a překvapení.

10.08.2023 4 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Jedna z knih, která mě úplně vtáhla do děje a ať jsem četla knihu kdekoliv, tak jsem vůbec nevnímala okolí, ale jen napínavý příběh plný zvratů. Hned sahám po dalším díle této série.

03.08.2023 5 z 5