zuzana4291 zuzana4291 komentáře u knih

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Velmi krásná kniha, která čtenáře brzy vtáhne do děje a jen tak ho nepustí, dokud knihu nedočte. Pod dlouhé době jsem litovala, že už jsem na konci knihy.

29.07.2023 5 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Za mě jedna z mála knih, která si na nic nehraje. Způsob psaní a chování všech postav dle mého názoru ukazuje realitu života, tak jak je skutečně kolem nás.
Za mě je to hlavně kniha k zamyšlení.

24.07.2023 4 z 5

Sever a Jih - 1. díl Sever a Jih - 1. díl John Jakes

Poprvé jsem tuto knihu (prakticky celou sérii) četla jako dítě. Příběh mě úplně nadchnul. Letos jsem se k této sérii vrátila díky čtenářské výzvě a vůbec toho nelituji. Je to kniha, která strhne čtenáře svým dějem. Nejen příběhem dvou kamarádů, ale také historií, která předcházela před občanskou válkou.

30.05.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Z knihy mám rozporuplné pocity. Je to kniha k za myšlení a poznávání sama sebe a zároveň o životních rozhodnutí a změnách, které nejsou lehké.

20.05.2023 4 z 5

Tajemný hrad v Karpatech Tajemný hrad v Karpatech Jules Verne

Za mně jedno ze slabších děl Julesa Verna. Dlouho jsem se nemohla do této knihy začíst a dostat se vůbec do děje. Podařilo se mi to až v druhé polovině knihy.

15.05.2023 3 z 5

Zkušenost hlupáka aneb klíč k prozření, jak se zbavit brýlí Zkušenost hlupáka aneb klíč k prozření, jak se zbavit brýlí Mirzakarim Norbekov

Z této knihy mám rozporuplné pocity. Tuto knihu jsem si přečetla na doporučení. Přišla mi hodně zmatená a v některých bodech nejasná. Zatím jsem nepoznala člověka, kterému by pomohla se zbavit brýlí.

01.05.2023 3 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Knihu jsem četla jedním dechem. Tento příběh byl velmi silný a zároveň velmi bolestivý.

01.05.2023 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Kniha se čte velmi dobře a překvapivě rychle. Tato kniha mě vedla hlavně k zamyšlení, je jen dalším důkazem toho, co se kolem nás ještě nedávno dělo, ale velmi rychle se na to zapomnělo.

08.04.2023 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Tato kniha je úžasná a četla jsem ji jedním dechem. Neuvěřitelný příběh s osudy lidí, kteří se spolu setkají.
V tomto případě jsem i velmi ráda, že filmové zpracování této knihy hodně odpovídá této knize.

20.03.2023 5 z 5

Metráček: (I.-II) Metráček: (I.-II) Stanislav Rudolf

Nádherná kniha. Miluji filmové zpracování první části, i když je tak trochu jiné než kniha. I přesto je kniha úžasná a konec druhého dílu nelze přečíst bez slz v očích.

11.03.2023 5 z 5

Příběh magie Příběh magie Chris Colfer

První kniha, kterou jsem od tohoto autora četla. Velmi mile mě překvapila, hlavně překvapivý děj. čte se velmi dobře, takže hned si beru další díl a doufám, že bude stejný jako tento první.

22.01.2023 5 z 5

Tato kniha byla pro mě velkým překvapením, sice úplně neholduji tomuto stylu, tzn. přepsaných rozhovorů, ale kniha mě velmi nadchla. Četla se velmi dobře.

12.01.2023 5 z 5

Sára. Kniha třetí Sára. Kniha třetí Esther Hicks

Nádherné završení předchozích dvou knih. Celá série je poučná a jde si z ní hodně vzít. Doporučuji nejen dětem, ale i dospělím. Je na každém, co si z této série knih vezme.

08.01.2023 5 z 5

Sára. Kniha druhá Sára. Kniha druhá Esther Hicks

Začátek byl sice slabší, ovšem opět jsem v knize našla spoustu poučného a hezkého.

01.01.2023 4 z 5

Sára. Kniha první Sára. Kniha první Esther Hicks

Knihu jsem začala číst na doporučení. Ze začátku jsme byla malinko rozčarovaná a říkala jsem si, jestli jsem si vzala tu správnou knihu. Ale nakonec jsem byla velmi ráda, že jsem ji neodložila.

27.12.2022 4 z 5

Poslední hrdina Poslední hrdina Terry Pratchett

Zase jedna velmi dobrá kniha od tohoto autora. Pro mě velké překvapení, kolik postav se dalo v tomto dílu dohromady.

26.12.2022 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Opět nádherné čtení, malinko jsem se chvilkama ztrácela v ději. Ale jinak je Jo Nesbo prostě geniální.

12.12.2022 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Ani nedokážu popsat, jak na mě hlavní hrdina působil. Je prostě svůj a díky tomu dokáže být okouzlující. Ne vždy pod tvrdou a nepříjemnou slupkou je zlý a nepříjící člověk.

21.09.2022 5 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Tento druhý díl byl daleko slabší než předchozí. Měla jsem problém se do něj začíst. Neustále se vše točilo dokola, až druhá polovina knihy byla zajímavá a měla konečně spád jako první díl.

30.08.2022 3 z 5

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Za mě jedna z velmi poučných knih. Knihu doporučuji každému, kdo hledá cestu k němu koho má rád a na kom mu záleží.

24.08.2022 5 z 5