zuzana4291 zuzana4291 komentáře u knih

Čarodějova země Čarodějova země Lev Grossman

Tento díl je sice ze všech nejlepší. Ale ten konec přeci jen autor trochu moc přehnal. Ale o proti předchozím dílům, se tady alespoň něco děje. Viděla jsem i seriál a musím říct, že je lepší. I když dávám přednost většinou knihám, tak tentokrát jsem byla dost zklamaná.

07.07.2018 3 z 5

Král čaroděj Král čaroděj Lev Grossman

Tak první díl byl docela katastrofa. Druhý díl byl přeci jen o trochu lepší. Více dobrodružství a více akce. Akorát kapitoly o Julii mi připadali zbytečné a zdlouhavé. Kdyby byla napsaná jedna kapitola, která by všechno o Julii shrnula, bylo by to podle mě lepší.

25.06.2018 3 z 5

Mágové Mágové Lev Grossman

Tak touto knihou jsem byla dost zklamaná. Prakticky 3/4 knihy bylo o ničem. Jak někdo prochází školou a ukončí ji. Pak neví, co má dál dělat. Pak se začalo něco dít, ale chvilkama jsem si říkala, jestli to má vůbec cenu číst. Tak jen doufím, že druhý díl bude lepší.

17.06.2018 2 z 5

Jmenuju se Tomáš Jmenuju se Tomáš Ota Kars

I když je to hezká kniha, ale řekla hodně stručná. I když Tomáš Holý nežil nějakých 50 let (jak je v knize několikrát zmíněno), ale přeci jen zažil pár let natáčení, a pokud s ním byla opravdu taková legrace, jak píše autor, tak si myslím, že tam mohlo být více vyprávění lidí kolem něj. Musím říct, že fotografická dokumentace je bohatá a krásně knihu doplňuje.

27.05.2018 4 z 5

Město iluzí Město iluzí Amanda Quick (p)

V tomto díle se snažila autorka trochu scénář hlavních hrdinů pozměnit. Takže tentokrát se vzali hned na začátku knihy. Ale jinak pořád to stejné. Najednu stranu jsem ráda, že je to momentálně poslední díl. Knihy, kdy už čtenář předem ví, co a jak se bude dít, mě opravdu moc nebaví.

27.05.2018 3 z 5

Volání sirén Volání sirén Amanda Quick (p)

Opět další podobný scénář. Tentokrát byl děj trochu nudnější než předchozí. Ale jinak poříd stejné. Uvidím co poslední díl.

27.05.2018 3 z 5

Žhavá zóna Žhavá zóna Amanda Quick (p)

Jelikož už je to několikátá kniha, kterou jsem od této autorky přečetla. Tak i když je děj zajímavý a plný zvratů. Už začínám být unavená z těch naprosto stejných scénářů. Žena , která mám netradiční a velmi silnou energii. Která je sama, protože se k ní nikdo nehodí. Pak potká muže svách snů, ke kterému ji vemi silně přitahuje i po té sexuální stránce, který ji pak ke konci knihy zachrání z nesnází.

22.05.2018 4 z 5

Zátoka lží Zátoka lží Amanda Quick (p)

Velmi povedený díl, plný napětí a dobrodružství. Nenudila jsem se od začátku do konce. Jeden z nála knih od této autorky, který měl celý uchvátil.

22.05.2018 5 z 5

Ztracená noc Ztracená noc Amanda Quick (p)

Z toho úvodního dílu nejsem ani úplně odvázaná, ale ani ne zklamaná. Prostě průměrně napsaná kniha, která se docela dobře čte, ale přeci jen pár věcí bylo dost předvídatelných a některé pasáže byly dost nudné. Asi nejvíc mi vadilo, když autorka vysvětlila "zelený křemen", a pak to ještě minimálně jednou po několika stránkách opět vysvětlila. Bylo to naprosto zbytečné.

19.05.2018 3 z 5

Stíny noci Stíny noci Amanda Quick (p)

Z této série mi přišel tento díl jako nejlepší. Byl napínavý a pořád se něco dělo. Bylo tam pár "hluchých" míst, ale kniha se dobře četla a nenudila jsem se jako u těch předechozích dílů z této série.

16.05.2018 4 z 5

Jako rtuť Jako rtuť Amanda Quick (p)

Čekala jsem jsem od této knihy více napětí. Bohužel, jsem byla zklamaná. Na to, že se od začátku vyšetřovaly dvě vraždy a jeden pokus, tak od odhalení až skoro ke konci byl děj nudný a moc nezáživný, až zase ke konci se začalo něco dít.

14.05.2018 2 z 5

Až na dno Až na dno Amanda Quick (p)

Děj je dobrý, kniha se dobře čte, ale přeci jen tomu něco chybí. Jsou částku, kdy jsem se nemohla odtrhnout, ale bohužel je tam dost částí, které jsou nudné a nezáživné. Prakticky dlouho jsem netušila, kde se "zrcadlo" vyskytuje a o co se jedná.

09.05.2018 3 z 5

Půlnoční krystal Půlnoční krystal Amanda Quick (p)

O proti předchozímu dílu, tomuto něco chybělo. Možná více napětí nebo méně popisných pasáží, které se častěji opakovali. Ale celkově se série velmi dobře četla.

04.05.2018 4 z 5

Spalující lampa Spalující lampa Amanda Quick (p)

Tento díl byl od začátku do konce velmi napínavý a neměl ani hluchá místa, kdybych se nudila. O proti prvnímu dílu, jsem byla nadšená. Jen nechápu, proč autorka nezačala tuto sérii tímto dílem (aby to šlo chronologicky za sebou).

04.05.2018 5 z 5

Síla vášně Síla vášně Amanda Quick (p)

Tak tento díl mi přišel zbytečně moc vleklý, až ke konci knihy jsem konečně měla pocit, že děj má spád a nemohla jsem se odtrhnout. Ale 2/3 knihy mi přišlo, že se vše točilo pořád do kolečka.

29.04.2018 3 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Při čtení prvního dějiství, jsem chvilkama měla pocit, že tuto knihu snad ani nedočtu. Chápu, že autor chce u vést čtenáře do děje, ale myslím, že se dalo spousta věcí zkrátit. Druhé dějiství bylo nejlepší. Spousta vratů a děj nebyl vůbec nudný. Poslední dějiství, začátek dobrý, a pak musel přijít rychlý konec. Na pár stránkách se shrnulo prakticky všechno. No nevím, jestli nebylo lepší vepředu ubrat a vzadu přidat.

24.04.2018 3 z 5

Rybářské detektivky Rybářské detektivky Jiří Pešaut

První část byla trošku nudná, až tedy na ten příběh. Druhá část mě zklamala, protože vraha jsem poznala strašně rychle a chybělo mi tam to napětí. A třetí příběh byl tak neuvěřitelný, až nakonec nereálný. Ale celkově se dá kniha číst.

17.04.2018 2 z 5

Ještě jeden den Ještě jeden den David Levithan

Nejdříve jsem četla první díl denco den, z kterého jsem byla úplně unešena. Tento druhý díl mě už tolik nenadchl. Měla jsem pocit, jako bych četla jednu knihu 2x za sebou. Znáte zápletku, znáte jak to dopadne a nebylo to úplně ono. Ale přeci jen to mělo své kouzlo.

11.04.2018 3 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Vůbec nevím, jak tuto knihu popsat. Kniha mě úplně pohltila, nedokázala jsem se vůbec odtrhnout. Po přečtení jsem dlouho přemýšlela nejen o myšlenkoých pochodech hlavního hrdiny, ale i jak to chodí v životě. Jak se lidí opravdu hodně často hodnotí jen na první pohled, ale ne tím, že poznají jaký je člověk uvnitř. Co se s ním děje, jaký kdo má problémy atd.
Nejen, že se kniha velmi dobře čte, ale myslím, že je podněcuju hodně k zamyšlení.

06.04.2018 5 z 5

Napůl ztracený Napůl ztracený Sally Green

Musím říct, že tento díl hodnotím podobně jako druhý díl. Jediné co mi opět vadilo, byli jeho projevy lásky. Chápu, že v tomto věku hledá svojí sexualitu. Ale přeci jen si myslím, že tomu bylo zbytečně dáno moc stránek. Řešení záplatek, akce, šli pak dopozadí. (To stejné bylo v druhém díle, kde mi to také vadilo).
A konec byl smutný, ale úplně zazdil myšlenku výhry nad Soulem a tím konečně po mnoha letech společné žití černých i bílých čarodějnic. Asi bych to tolik zbytečně nerozepisovala. Většinou čtu poslední strany knih jedním dechem, tady jsem se nudila, když se neustále dokola jednalo o to samé.

04.04.2018 3 z 5