zuzana2599 zuzana2599 komentáře u knih

Vražedná krása Vražedná krása Jaroslava Černá

Opět skvělé ! Třetí díl série se soudním vyšetřovatelem Borkem s výstižným názvem Vražedná krása. Píše se rok 1646, kdy je zavražděn Pražany nenáviděný apelační rada Daniel Kapr z Kaprštejna. Jeho bohatství mu umožnilo koupit si velmi krásnou mladou manželku Marii... Vynikající čtení, které jsem si užívala. Nejenom, že je tato detektivka napsána velice lehce a srozumitelně, ale ten případ vraždy se skutečně stal a není smyšlený. O to víc se mi pak líbí, oživuje dávno zašlé časy a jejich krutosti, soudy či popravy.

17.04.2024 5 z 5

Červená nit osudu Červená nit osudu Mirka Skočílková

Od paní Mirky Skočílkové je to moje třetí přečtená kniha a jsem jako obvykle spokojená. Ráda při čtení střídám žánry a tentokrát jsem si vybrala typický příběh ze současnosti, ze života našich všedních dnů. Andrea, nadaná malířka, matka tří dětí se také potýká s problémovým osudem. Její životní láska Ben má náročné povolání, kterému musí hodně obětovat a stane se mu osudným.
Červená nit osudu je příběh o spřízněných duších, o lásce mateřské, o odvaze a odhodlání. Příběh, který se kdykoli může stát.

16.04.2024 4 z 5

Zimní bouře Zimní bouře Karen Swan

Miluji tyto ostrovní příběhy plné emocí, síly, lásky i romantiky. Doslova mě pohltí, přenesou na jiná, neznámá místa a pak můžu spoluprožívat osudy jejich hrdinů.
Zimní bouře je přesně tím příběhem. Jak bylo krásné vrátit se na ostrov St. Kilda, ocitnout se v roce 1929 a sledovat osud dívky Mhairi, která se zamiluje, ale bohužel do nesprávného muže...Tento příběh je méně popisný, více romantický než první část série s názvem Poslední léto, ale asi se mi líbil ještě víc. Jednoduše je to krásné čtení, kdy je těžké udržet emoce na uzdě.
Budu vyhlížet další část a všem kdo mají rádi historické romány, ze srdce knihu doporučím !

12.04.2024 5 z 5

Všechny květy Paříže Všechny květy Paříže Sarah Jio

Všechny květy Paříže je příběh, který předčil má očekávání. Podobných z válečné Paříže jsem již přečetla spoustu, ale zrovna tento příběh byl moc krásný, ale i bolestný. Čtenář sleduje dva ženské osudy, opět ve dvou časových linkách. Ta první je z válečné Paříže a sledujeme osud květinářky Céline, která se snaží zachránit sebe i svou dcerku před nacisty. Američanka Caroline ztratila po nehodě paměť a snaží si vzpomenout na svůj předchozí život. Obě ženy spojuje byt na známé ulici rue Cler a také pouto, které odhalí závěr příběhu !

08.04.2024 5 z 5

Špína Špína Barbora Bernátová

Další dobrá detektivka se svérázným kapitánem Davidem Meiznerem. Trošku mi chyběla při vyšetřování Ema, ale vždyť se můžu těšit na další díl a mladý kolega Dominik ji skvěle zastoupil. První část série, Dívka v mlze, se mi líbila o kapánek víc, ale to už tak bývá. Ráda jsem zase jednou s knížkou zavítala na Slovensko !

08.04.2024 5 z 5

Carrie Soto se vrací Carrie Soto se vrací Taylor Jenkins Reid

No, no, není pro mě vůbec lehké Carrie hodnotit. Předesílám, že je to první kniha od této autorky, kterou jsem četla a přiznávám, že je psána čtivě a chytlavě hned od prvních stran. I když nejsem tenisová fanynka, příběh mě zaujal, ale pak jsem začala přemýšlet, co ti čtenáři tak obdivují, kdy to asi přijde a co bude s dějem dál. Dvě stě stran přečtených a pak to přišlo ! Emocí v příběhu začalo přibývat a knížka se mi začala líbit víc a víc. A skvělý konec byl pak třešinkou na dortu. Zkusím i další autorčinu knížku, dávám Carrie Soto 4,5 * !!!!

03.04.2024 5 z 5

Tiché hlasy Tiché hlasy Patricia Gibney

Tato detektivní série je moje nejoblíbenější ! Lottie Parkerová se tentokrát na obálce předvedla ve fialovém kabátku a i to je hodně nevšední i zajímavé, už jen ty originální obálky mě baví ! Ale opravdu čtení této série mě moc, moc baví ! Vždy se dokáži vžít do některé mně oblíbené postavy - nyní to byla dívka Maddy a vlastně stejně na tom byl i Boyd. Fandím svým hrdinům a věřím, že zrovna oni nezabili, nevraždili... I tento devátý díl byl jedinečný !
Paní Patricie, pište prosím rychleji !

31.03.2024 5 z 5

Světlo nad oceánem Světlo nad oceánem Mary Ellen Taylor

Tento román mě nesmírně potěšil, pohladil po duši, asi jsem potřebovala číst tak něžný, jemný, rodinný příběh, který omývají vlny oceánu. Světlo nad oceánem má nejenom překrásnou obálku, ale i skvělý překlad mé oblíbené Michaely Klevisové. Příběh samotný není ani ničím originální, ani výjimečný, i přesto se mi moc líbil. Zamilovala jsem si atmosféru celé knihy, líbilo se mi být s Ivy u pobřeží oceánu a odhalovat tajemství její babičky Ruth. Velice příjemné a milé čtení a jistě sáhnu i po další autorčině knize. Dům v zátoce čeká v mé knihovně na přečtení, tak se už těším !

28.03.2024 5 z 5

Zkouška rájem Zkouška rájem Adam Sternbergh

Na Zkoušku rájem jsem se hodně těšila, ale kniha se mi nelíbila až tak, jak jsem čekala. Žádné nadšení ze čtení ani uspokojení se bohužel nedostavilo. Příběh má sice svižný začátek, ale já se přesto v tomto manželském příběhu jaksi plácala. Daisy připraví svému manželovi Craigovi k výročí sňatku překvapení. A tím je pobyt Zkouška rájem na odlehlé chatce v lesích... Asi jsem čekala úplně jiné vyústění příběhu, námět nebyl špatný, ale mně kniha prostě nesedla. Snad se jiným čtenářům bude líbit víc, jsem zvědavá na další komentáře !

25.03.2024 3 z 5

Závod s časem Závod s časem Lisa Regan

Ztratila se TRINITY !!! Kam zmizela sestra Josie Quinnové ? Pro Josie a její tým je to závod s časem, pro nás čtenáře závod se čtením... Parádní díl série, čtení jsem si užila na maximum, jako vždy ! Brilantní, dechberoucí detektivka !

23.03.2024 5 z 5

Roky na břehu Elbchaussee Roky na břehu Elbchaussee Lena Johannson

Další osudy Friedy, její rodiny i čokoládovny. To vše na pozadí historických událostí Hamburku před 2. světovou válkou.
Příjemné hořko - sladké čtení !

22.03.2024 4 z 5

Pán hory Pán hory Anders de la Motte

U Pána hory jsem dosáhla na svůj osobní rekord v počtu přečtených stran za jeden den. Dosáhla jsem na 350 stránek a to svědčí o čtivosti i kvalitě této knihy.
Pán hor je skvělá detektivka z pera mistra krimi, je prosycena temným a zlověstným prostředím a seznámila jsem se při ní s nevšední vyšetřovatelkou Leo Askerovou. A doufám, že se s Leo setkám zas při jejím dalším případu ! Bravo !

18.03.2024 5 z 5

Pokoj pro hosty Pokoj pro hosty Andrea Bartz

Pokoj pro hosty má zde hodnocení v modrých číslech a tak se stalo, že tentokrát román předčil mé očekávání. Čtení mě chytlo hned od začátku, děj odsýpal, nenudil a já se docela bavila. Pokoj pro hosty je psychologicko-dramatický příběh s erotickými prvky, téměř nevšední čtení ! Kelly, Sabrina a Nathan, jejich soužití, krásná vilka v lesích, kočka Virgo, přítel Kelly Mike a tajemná Elizabeth. To jsou hlavní postavy románu, s nimiž autorka rozehrála dokonalou hru. Přečtěte si, bylo to super !

16.03.2024 4 z 5

Příběh mateřídoušky Příběh mateřídoušky Miriam Blahová

Nádherné čtení ! Paní autorka Miriam Blahová dokázala, že mateřídouška je nejenom krásná, omamně voní, léčí, ale dokáže také pohladit po duši !
Příběh mateřídoušky dokonale propojil minulost se současností a já si ty dva příběhy skutečně vychutnala ! Na obálku se nemůžu vynadívat... !

13.03.2024 5 z 5

Hvězdná hodina Hvězdná hodina Corina Bomann

I když nevyhledávám romány z lékařského prostředí, tentokrát jsem musela udělat výjimku, vždyť Corina Bomannová je má oblíbená autorka píšící velmi kvalitní a pěkné romány ! A já se nemýlila, bylo to opravdu krásné počteníčko, jak píše ve svém komentáři Květi62 ! Andělé v bílých pláštích, s podtitulem Hvězdá hodina, je první díl nové ságy, která se odehrává po první světové válce. Užívala jsem si čas strávený se sestřičkou Hannou, prožívala jsem její trauma ze smrti jejího snoubence, přála její nové lásce a čekala kam až povede ta nekončící přitažlivost k Louisovi, doktoru Conradimu. Ráda se do nemocnice Waldfriede vrátím, abych sledovala další osudy svých hrdinů !

12.03.2024 5 z 5

Šílená Šílená Louisa Treger

Poutavým a strhujícím způsobem napsaný životní příběh Nellie Blyové, ženy, která se kvůli reportáži nechala zavřít do blázince. Opravdu se paní autorce tento román povedl, je čtivý a chytlavý hned od prvních stran a já jej slupla jako malinu. Na odvahu a odhodlání novinářky Nellie jen tak nezapomenu, může být i v dnešní době skvělým příkladem !
Šílená je zase jeden z dalších skvělých titulů z mého oblíbeného vydavatelství !

08.03.2024 5 z 5

Pavučina lstí Pavučina lstí Julie Clark

Tak opravdu nevím, ale mě Pavučina lstí až tak moc nebavila. Jednoduše mi nesedla, téma realit není pro mne až tak zajímavé, dlouho mi trvalo než jsem se rozečetla a i jsem váhala, zda knihu neodložit. Ale dočetla jsem. Tento román je příběhem dvou žen - Kat a Meg. Děj se odehrává v současnosti i minulosti, je zejména o pomstě, o odhalení indentity, o trestu i vině... Je plný lží a intrik, které čtenáře matou a zavádí. Místy mě čtení bavilo víc, místy vůbec.
Našla jsem ale v knize krásný citát od Charlotty Brontëové, o který se podělím.
Snažím se nedívat dopředu ani dozadu, snažím se upírat pohled vzhůru !!!

06.03.2024 3 z 5

Pojízdná čajovna splněných snů Pojízdná čajovna splněných snů Rebecca Raisin

Ach, to byl tak milý a inspirativní příběh, že jsem si k tomuto nenáročnému, pohodovému čtení musela dát koláček a čajík. I ta krásná obálka s dortíky je tak lákavá a svádí k mlsání... ! To, co jsem očekávala, jsem i dostala. Příběh o ztrátě, novém začátku, o přátelství i lásce. Nebudu se bránit dalším knihám autorky !

04.03.2024 4 z 5

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Co se děje za zamčenými dveřmi ? Tento thriller populární autorky je velice rychlý, čtivý, nekomplikovaný a místy i stěží uvěřitelný. Téma je docela neotřelé, čtenář si jistě užije napětí až k závěrečnému rozuzlení. Pro mne byl konec překvapivý a celkově jsem si tuto děsivou jednohubku vychutnala !

02.03.2024 5 z 5

Začalo to polibkem Začalo to polibkem Ella Quinn

Začalo to polibkem.... a skončilo ? Inu, hádejte, nebo si knihu rovnou přečtěte !
I tento třetí výlet do doby regentství mě bavil, oblíbila jsem si početnou rodinku Worthingtonovu. Tento díl se točil kolem krásné a rozhodné Louisy, která potkala svoji životní lásku, ale bohužel její vévoda je v zoufalé situaci a dříve než lásku musí řešit problémy s majetkem.
Ráda si přečtu další díl !

28.02.2024 4 z 5