Zuzana08 Zuzana08 komentáře u knih

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Já mám prostě s knihami tohoto žánru problém, je to na mě příliš prvoplánové. Tato kniha není výjimkou. Když už sáhnu po knize s tématem druhé světové války, vždy je to to samé citové vydírání příběhu umístěného do koncentračních táborů. A v tom případě jsou mnohem lepší knihy než tato.

07.07.2021 3 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Ze všech knih autorky, se mi asi tato líbila nejméně. Nicméně, kniha se i tak četla lehce, zajímavé pojetí nebe a a pekla. Jak tady mnozí píší v recenzích, že jim až příliš cynická Bára nebyla po chuti, já jsem se v ní naopak docela dost viděla. Asi bych se měla také jako Bára nad sebou zamyslet.

07.07.2021 3 z 5

Na začátku kniha, kterou otevřete v podstatě omylem a moc šancí tomu nedáváte. Na konci zjistíte, že je naložená emocemi do poslední stránky.
Tento typ knih (jako třeba ještě Ove či Eleanor) jsou pro mě něco jako motivační.

01.05.2021 5 z 5

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Moje druhá kniha této autorky a určitě si přečtu další.
Jako Panda, Vlaštovka se mi také líbila. Ta blízká budoucnost, vlastně dost reálně popsaná, mě bavila. I ta naděje pro ostatní, že za pár let, třeba opravdu budeme schopni vyléčit nevyléčitelné. Velmi zajímavý popis ženy, která se vrací do života.

01.05.2021 5 z 5

Ranhojička Ranhojička Ricarda Jordan (p)

Ze zdařilého začátku to sklouzávalo do těžko uvěřitelného, pohádkového konce. Velká škoda.
Kdyby autorka zůstala u tématu začátků léčitelství (což vlastně samotný název napovídá) a protloukání se těžkým životem středověku....za mě by udělala lépe.
Lucii se posouvá v žebříčku hierarchie kolmo vzhůru, neuvěřitelně! No a poslední třetina příběhu.... rytíři, vévodkyně......happyend. Jsem zklamaná.

22.03.2021 2 z 5

Za sny Za sny Karin Krajčo Babinská

Za mě tedy průměr.
Až příliš prvoplánové. Aneb, jak jeden bohatý a vlivný muž v dokonale padnoucím obleku, lapený do sítě všední rutiny, díky vážně nemocné ženě ke svému znovunalezení přišel.
Až příliš moc autorka chtěla, abychom se zamysleli nad svými životy. Abychom přemýšleli nad opravdovými hodnotami života a došli k závěru.
Za pár dní si bohužel na knihu nevzpomenu.

11.03.2021 2 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Došly mi slova ...........
Oba díly by měly být povinnou četbou.
Jsem autorce nesmírně vděčná, že mi osvětlila mnohé z historie kraje, ve kterém žiji.
Moc se mi líbí výrazy "po našimu", které se v knize objevují. Vracela jsem se do svého dětstí a vyprávění babičky. A mimochodem skvělý chleba "U Komendra" pečou dodnes.

04.03.2021 5 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Opravdu milé překvapení a velmi čtivý příběh!
Kniha se dobře četla, děj lehce plynul a rychle ubíhal.
Všechno do sebe zapadalo, chování i povahy osob.....i závěrečné sebenalezení každé postavy.
Po delší době příběh, který je prostě tak obyčejný a zárovň tak hezký.

28.01.2021 5 z 5

Svetr ze zbytků: Povídky o síle žít a odvaze vzdorovat osudu Svetr ze zbytků: Povídky o síle žít a odvaze vzdorovat osudu Milena Štráfeldová

Z některých příběhů mi šel mráz po zádech a určitě by si zasloužily větší rozvedení či by vyšly na samostatnou knihu.
Čtivé, k zamyšlení.

27.12.2020 4 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Jonas Jonasson

Staříka a Analfabetku autor zase nepřekonal.
Nenadchne - neurazí.
Ale po všech thrilerech a emocionálně vypjatých knihách z druhé sv. války (jež jsou plné pulty knihkupectví), určitě přijemná oddechovka! U které nemusíte moc přemýšlet, hledat složité zápletky či se ztrácet v dějových retrospektivách. Prostě jen čtete a usmíváte se, vše je jasné od začátku do konce.

07.12.2020 3 z 5

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

Tak...jak jen začít.
Prvně se musím přiznat, že jsem nedočetla. Přečteno cca 650 z 860 stran. Touha dovědět se, jak to skončí se s každou další stránkou naprosto vytrácela. Ne snad proto, že by kniha byla nezajimavá nebo se špatně četla, jen prostě byla/kniha je! hrozně obsáhlá. Možná kdyby byla rozdělena do aspoň dvou, tří na sobě navazujících svazků.
Pohnuté osudy jedné rodiny se natolik proplétaly, že jsem se časem začala ztrácet, kdo je a není čí dcera, syn, snacha, přítelkyně, otec?
Co mě ale na celé knize mrzelo nejvíce byla ona čokoláda. Z anotace jsem čekala dokonalý příběh jakésiho rodinného podniku s dlouholetou tradicí, který se vlivem dějin, válek a okolností snaží udržet si svou dobrou značku a prestiž. A v podstatě tam šlo, jen o jakousí hrozně "tajnou" směsici ingrediencí, na kterou si jakoby náhodou občas autorka vzpomněla.
I tu 3/4 knihy hodnotím velmi kladně. Jen mi prostě nějak ta třičtvrtina knihy stačila.

19.11.2020 3 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Moje první kniha od této autorky a jsem mile překvapená.
Děj zasazen do docela zásadních témat a přitom stále čtivé.
Nejvíce se mi líbila dějová linka Lenky a Ivana (asi protože jsou mi životně nejblíže), ale i příběhy Terezy či Marie byly obahacující. Konec určitě zajimavý. Jen mě mrzelo, že tedy osud Marie byl nakonec vysvětlen pouze v jedné větě a tudíž tam pro mě vzniklo příliš otazníku, jak? kdy? proč?

04.10.2020 4 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Nic závratného jsem nečekala. O to více jsem byla mile překvapená.
Dojemný příběh, přitom nepodán nijak sladce.
Podobné příběhy mě prostě velmi baví (Muž jménem Ove, Nepravděpodobná pouť H.F. atd.)

16.09.2020 5 z 5

Naděje pro Fleetwood Naděje pro Fleetwood Stacey Halls

Pravda, že čarodějnictví zde bylo jen okrajově. Ale i tak mi to stačilo. Jsem ráda, že žiji v době, kdy lze vše racionálně vysvětlit!
Děj byl jednoduchý, nekomplikovaný. Postav jen pár, dobře pamatovatelných.
Opravdu nádherná obálka knihy!!!

19.08.2020 4 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Na knihu jsem se neskutečně těšila a užila si ji moc! Mám prostě knihy pana Backmana ráda. Nacházím v nich opravdu vše, co potřebuji. Klid a naději.
Top nadále zůstavá Ove a Medvědín. Ale i k této se časem ráda vrátím.

19.08.2020 5 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Prostě jsem si chtěla udělat vlastní usudek.
Kniha, kde nic není jasné. Musíte se prostě prokousávat každou další stránkou, aby jste pochopili.
Pravda, styl psaní a věty jsou tak nějak nelogické. Věta začíná oslovením toho koho zrovna hlavní hrdinka potkala, tatáž věta pokračuje vzpomínkou na jinou osobu a je zakončena jménem dcery s vykřičníkem. Pár takových vět za sebou, možná ještě veršovaně, a vlastně nevíte, co tím autorka chtěla říct? Koho vlastně myslela? Přitomnost? Minulost? Takže i já jsem se v textu ztrácela.
Ale děj jako takový se mi líbil. Surový, pesimistický, schizofrenní, zoufalý, bezvýchodný. Chce se mi říct "chudák Vladěna", jenže ona si tak trochu za svůj osud mohla sama.
Tak a teď přijde čas na nějakou veselejší knihu :-)

29.07.2020 3 z 5

Kniha zakoupena synovi, kdy jsem měla pocit, že draků, elfů a jiných fantasy přečetl dost. Nakonec jsem si ji ze zvědavosti přečetla sama.
Stylově a slohově odpovídá dětem + - 12 let. Příběh velmi zdařilý, neokoukaný, snad i poučný.
Rozhodně bych doporučila jak dívkám (ač vypráví dva chlapci) tak klukům.

19.05.2020 5 z 5

Vetešník Vetešník Jess Kidd

Rozečítala jsem ji natřikrát. Ne a ne se začíst. Trápila jsem se opravdu celou knihu.
Ač námět vůbec nebyl špatný. Vztah mezi Canthalem a Maud se vyvíjel velmi uvěřitelně. Vadilo mi, že vlastně k veškerému odhalení přispěli fiktivní a abstraktní "svatí", kteří naprosto degradovali celou detektivní zapletku.

11.05.2020 3 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Vlastně to ani nechci komentovat.
Humor? A prosím vás kde? Opakující se dvojsmysl s jeho banánem, tam byl tak často, že se mi po chvíli motala hlava, jak jsem nestačila protáčet panenky!
A tolik omleté téma... On bohatý, úspěšný, svalnatý, dokonalý a ona sice možná chytrá, ale totální nemehlo bez vlastních prostředků aneb jak díky němu ke štěstí přišla.... Jako fakt? Pojďte už někdo konečně vymyslet něco elegantnějšího.
Celé mi to přišlo jako poskládané sloupky z Bravíčka na pokračování.

28.04.2020 1 z 5

100 dní štěstí 100 dní štěstí Fausto Brizzi

Velmi dojemný příběh. A také opravdu k zamyšlení, jak mnohé věci považujeme za samozřejmé, dokud nás osud nepraští přes prsty.
Jen tři hvězdičky za to, že jsem mu absolutně nevěřila tu lehkost s jakou těch posledních 100 dní prožil. Říkám si možná protože nejsem muž. Ale když na to kouknu z pohledu ženy, manželky a matky, tak jsem to vůbec nevěřila ani jí!
Každopadně kdybych tvrdila, že mi kniha nic nedala, rozhodně lžu.

24.04.2020 3 z 5