zuzak07 zuzak07 komentáře u knih

Kouzlo sebeuskutečnění - Harry Potter v nás Kouzlo sebeuskutečnění - Harry Potter v nás Mathias Jung

Celkem pěkné čtení, hodně nostalgické, ale místy zbytečně složité.

08.08.2017 3 z 5

Hodný, zlý a ošklivý Hodný, zlý a ošklivý Brian Edmund Posehn

Pro mě nejlepší Deadpoolův příběh, jelikož se více pracuje s jeho charakterem, už to není jen hláškující sarkastický hrdina, jako v předchozích komiksech, ale také člověk.

15.07.2017 4 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Tohle byla neskutečně velká a dobrodružná jízda. Čtivé, chytré a díky skvělému závěru taky uvěřitelné. Vědecké pojmy byly dobře vysvětlené i pro laika a postavy byly reálně vykreslené. Prostě obyčejní lidé, kteří se perou o své místo ve světě, žádní hrdinové, kteří zachraňují svět, ale svůj zdravý rozum.

09.07.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Je to čtivé, nepopírám, zhltla jsem to během dvou dnů, ale není to nic světoborného. Rozhodně mě zaujal způsob vyprávění, z pohledu tří různých osob, to bylo originální, ale žádná postava, ani ta hlavní Rachel, mi nebyla sympatická. Ale jako letní čtení dost dobré.

07.07.2017

Pomsta Pomsta Oscar Balderrama

Překvapivě dost dobré čtení. Jako fanoušek seriálu jsem si užila pohled z druhé strany barikády a dokonce jsem sympatizovala s některými záporáky a viděla, že nic není jen bílé nebo černé. Je to dobře napsané, čte se jedním dechem a doplní některé mezery v ději. Neznalec seriálu si knihu asi neužije.

08.06.2017 4 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Závěr trilogie je rozporuplný, některé scény jsou fascinující, některé scény jsou na facku. Vyústění finále je pro mě nedostatečné, podivným se po cestě za záchranou stává spousta šťastných náhod, Jacob se učí své schopnosti rychle a v přesně vhodný okamžik. Úplný závěr knihy s psychiatričkou a rodiči mě překvapil, až jsem věřila, že to nedopadne dobře. Nejvíce mě z trilogie bavil 2. díl, protože tam bylo věnováno více času i jiným postavám, Emmu a Jacoba jsem si moc neoblíbila. I přes spoustu chyb se to četlo skvěle a rychle. Každopádně pro mě je to čtení jednou a stačilo. Prostě nejsem cílová věková kategorie.

13.04.2017 3 z 5

Batman a syn Batman a syn Grant Morrison

Příběh zde končí dříve než pořádně začal. Slušně načatý námět nevyužívá svůj potenciál, naťukává několik příběhových linek a několik postav a ve chvílí, kdy se začíná něco dít, končí. Škoda. Kresbu jsem si ale užívala.

10.03.2017 3 z 5

Alfa a omega Alfa a omega Joe Hill (p)

Nejlepší komiksová série, na kterou jsem zatím narazila. Všem dílům jsem dala 100%, některým bych dala i více. Je to chytré, je to zábavné, nepředvídatelné a jiné. Originální příběh, který tady ještě nebyl.

08.03.2017 5 z 5

Těžké melodično Těžké melodično Terry Pratchett

Trochu slabší, než jsem u Pratchetta zvyklá, ale pořád zábavné a milé.

07.03.2017 4 z 5

Koruna stínů Koruna stínů Joe Hill (p)

Prvním dvěma dílům jsem dala 5*, kdyby to šlo, tomuto dílu jich dám 6. Zatím nejlepší ze 3 dílů. V Koruně stínů nevyniká tolik scénář jako kresba. Ta je dokonalá a říká nám vše podstatné i beze slov. Hill s Rodriguezem jsou ta nejlepší dvojka na světě. Nejlepší komiksová série, na kterou jsem zatím narazila, nápaditá, chytrá a přiměřeně strašidelná.

16.02.2017 5 z 5

Picassova sladká pomsta Picassova sladká pomsta Ephraim Kishon

Konečně někdo se stejným názorem na moderní umění. Zamyšlení podané zábavnou a mnohdy ironickou formou.

31.01.2017 4 z 5

Když zaklepe mrtvý Když zaklepe mrtvý Mike Carey

Zatím nejlepší díl z této série (teď jsou 3), jelikož postavy začínají odkrývat svá tajemství, začínají vám věci a lidi dávat smysl a k tomu dokonalý příběh o původu Lizzie Hexamové vyprávěný jako gamebook. Jsem zvědavá na další díl.

26.01.2017 5 z 5

Informátor Informátor Mike Carey

Perfektní scénář, perfektní kresba. Milovníci literatury a dobrých příběhů ocení nápaditost a literární odkazy. To není obyčejný komiks, tohle je série pro náročnější čtenáře, která mě uchvátila od první stránky.

14.01.2017 4 z 5

Batman: Ticho: Kniha první Batman: Ticho: Kniha první Jeph Loeb

Zatím ten nejlepší komiks o Batmanovi, co jsem četla. Napínavý příběh dokonale podkreslený a se správnou atmosférou. Těším se na pokračování.

04.01.2017 5 z 5

Doctor Strange: Přísaha Doctor Strange: Přísaha Brian K. Vaughan

Líbilo se mi to rozhodně více než Bezejmenná země.... Něco z historie, něco ze současnosti, tak má čtenář možnost lépe pochopit osobnost Strange.

01.01.2017 4 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Perfektní, smála jsem se od začátku do konce. Jen ti spolucestující v tramvaji mě museli mít za blázna :-)

24.12.2016 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Druhý díl mě bavil více než první asi díky tomu, že je zde více času věnováno podivným dětem, o kterých to je. Nejméně zajímavý je totiž Jacob, o kterém to celé je, ale tady ustupuje více do pozadí a dává příležitost Enochovi, Olivě, Brownyn ad., za což jsem byla vděčná. A navíc ten překvapivý závěr nasadil celé knize korunu a nalákal na další díl.

09.12.2016 4 z 5

Šílená odměna Šílená odměna Jimmy Palmiotti (p)

Tak Harley mě bavila od první stránky. Je to vtipné, sarkastické a originální, což je v dnešní době někdy už problém. Bavilo mě to asi více než Deadpool (snad mě za to nepřijde zmasakrovat) :-)

09.12.2016 4 z 5

Ekhö: Zrcadlový svět 1 a 2 Ekhö: Zrcadlový svět 1 a 2 Christophe Arleston

Nová podoba Crew2 je zajímavá a líbivá a Ekhö je živé a zábavné. Těším se na další příběhy.

19.11.2016 4 z 5

Toulky s Puff Toulky s Puff Richard David Bach

Knihu jsem přečetla proto, že mám ráda Richarda Bacha a jeho Racka a další knihy. Jeho čtenářům, kteří jsou zvyklí, že do svých knih zabudovává svůj milovaný koníček - létání, se to bude líbit, hlavně proto, že se to prostě dobře čte. Přesto to na mě bylo už moc technické a málo filozofické, než jsem u něj zvyklá. Bez této knihy bych se obešla, ale jelikož jsem od něj četla vše, tak to pro mě byla "nutnost". Každopádně, pořád je to jeho styl, takže i když mě téma moc nezaujalo, četlo se to samo.

01.11.2016 3 z 5