zuzak07 zuzak07 komentáře u knih

Orfeus v podsvětí Orfeus v podsvětí Mike Carey

Opět dobrý, ale nejslabší díl.

29.07.2019 3 z 5

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Kombinace mých oblíbených autorů prostě nemohla dopadnout špatně. Je to čtivé, zábavné, chytré a plné easter eggů. Ten na E.T. byl výborný :)

25.07.2019 5 z 5

Svět jako hra o trůny Svět jako hra o trůny Dominique Moise

Čekala jsem více a asi i něco jiného. Je to takové zamyšlení ani ne nad seriály, jako spíše nad světem. Ač je autor Francouz, řeší hodně Ameriku.

01.07.2019 3 z 5

Hry bez hranic Hry bez hranic Michal Kašpárek

Pro mě zbytečně strávený čas, který naštěstí nebyl moc dlouhý. Proč mám číst o povrchním egoistickém člověku, kterých je náš svět plný?

08.04.2019 2 z 5

Napětí Napětí Naomi Alderman

Četlo se to dobře, ale čekala jsem více...

08.04.2019 3 z 5

Vlci Vlci Bill Willingham

Konečně se vrátil Wolfi, parádní příběh jako vždy. Zatím mě žádný díl nezklamal.

27.02.2019 5 z 5

Rána Rána Mike Carey

Zajímavý vedlejší příběh, který ale ten hlavní moc neposunul i vzhledem k tomu, že se tam Tom téměř nevyskytuje. Ale opět chytré, čtivé, barevné i temné.

14.02.2019 4 z 5

Vzpomínka na Zemi Vzpomínka na Zemi Liou Cch'-sin

Fantastický závěr trilogie plný překvapivých zvratů a zajímavých postav. Jen ta délka knihy mohla být kratší, i když se to četlo skvěle, někdy jsem si přála, abych už věděla, jak to dopadne.

31.01.2019 4 z 5

Pouť do Země východní Pouť do Země východní Hermann Hesse

Čekala jsem od toho více.

27.11.2018 3 z 5

Jackaby Jackaby William Ritter

Kniha je velice čtivá, postavy sympatické. Ale jako detektivka moc neoslní, když poznáte, kdo je vrah ve chvíli, kdy se poprvé objeví na scéně, a tajemství jiných postav také.

20.11.2018 3 z 5

Les mytág Les mytág Robert Holdstock

Po dobrých recenzích a předmluvě Neila Gaimana jsem měla velká očekávání, která nebyla naplněna. Jednoduchý příběh o lásce, který zbytečně zastiňoval ostatní zajímavé děje. Postavy jsem si nijak zvlášť nezamilovala. Mytága mi přišla zajímavá a bylo mi líto, že v Lese mytág se moc času nestrávilo. Když už to začalo být zajímavé, tak se příběh opět vrátil k příběhu o lásce. Ale autor psát umí, četlo se to dobře i přesto, že převažovaly popisy nad dialogy. Zkusím ještě druhý díl, protože jsem četla, že je to nejlepší kniha Roberta Holdstocka.

19.09.2018 3 z 5

Magie pro každého Magie pro každého Jiří Pavlovský

Zábavné a pohodové čtení, ideální, když nechcete nic náročného a dlouhého, ale chcete se jen odreagovat.

31.08.2018 4 z 5

Podsvětí Podsvětí Michal Šefara

Kniha se četla dobře, stránky létaly samy od sebe. Příběh to byl originální a z českých reálií, což mě bavilo. Postavy byly zajímavé tím, že to byli obyčejní lidé, které něco spojovalo, ale nebyly moc důkladně vykreslené, takže si k nim člověk neudělal pevnější vztah. Přesto mi tam něco chybělo, něco, čím by to autor opepřil.

31.07.2018 3 z 5

Temný les Temný les Liou Cch'-sin

Druhý díl se mi líbil více než první. Konečně se něco dělo a nebylo zde tolik technických termínů jako v prvním díle, tudíž jsem si ho více užila. Jsem zvědavá jaké to bude mít pokračování.

23.07.2018 5 z 5

Místy to bylo zábavné, místy milé a nostalgické, místy nudné. Kdo má rád Lauren, užije si to.

21.06.2018 3 z 5

Válka světů Válka světů Herbert George Wells

Na to, že to bylo napsáno na konci 19. století a že je tam minimum dialogů a maximum popisů, je to čtivé a dobře představitelné.

27.03.2018 4 z 5

Šokující a hodně čtivé, na to, že jde o faktografii a navíc téma, o které se tolik nezajímám.

19.03.2018 4 z 5

Leviatan Leviatan Mike Carey

Přišlo mi to slabší než předchozí díl, ale pořád je to napínavé a zajímavé. Tentokrát komiks přináší více otázek než odpovědí, ale snad nám na ně Tom odpoví již brzy.

20.10.2017 4 z 5

Pochod dřevěných vojáčků Pochod dřevěných vojáčků Bill Willingham

Oproti předchozímu dílu mi to přišlo trochu slabší, ale pořád je to dost dobrý a chytrý příběh.

24.09.2017 4 z 5

Život, vesmír a vůbec Život, vesmír a vůbec Douglas Adams

Třetí díl mi přišel slabší a ne vždy pochopitelný, ale stále je to zábava.

14.09.2017 3 z 5