zuza.floderova

Nádhera být ženou!Nádhera být ženou!Dagmar Březinová

velmi zajímavá směs informací, některé více využitelné než jiné...

11.06.2020

Z deníku anorektikaZ deníku anorektikaPetr Vomastek

Našla jsem informace, které jsem potřebovala, ale nebylo to vůbec čtivé a ani to, co jsem od knihy očekávala. Doufala jsem v něco na způsob "Z deníku bulimičky".
A první dvě kapitoly (Mythós a Logos) jsem jaksi vůbec nepochopila.

18.10.2019

Podivná knihovnaPodivná knihovnaHaruki Murakami

pro mě to byla jenom taková chuťovka, ale velmi dobrá chuťovka

22.07.2018

Dračí nevěstaDračí nevěstaKatherine Luka

Na prvotinu je to brilantní :)

20.12.2017

Ten, kdo stojí v koutěTen, kdo stojí v koutěStephen Chbosky

hodně emotivní kniha, taky slza ukápla
ten konec mě dostal, když jsem dočetla, myslela jsem, že mě to položí
opravdu musím doporučit

26.08.2017

Píseň písní - Píseň ŠalamounovaPíseň písní - Píseň ŠalamounovaDaniel Raus

AUDIOKNIHA i KNIHA
Když to člověk slyší, nemůže uvěřit, že by se jen inspiroval. Ty verše jsou tak plné citu a vášně, že to ani není možné. Člověk to musí zažít, aby takto mohl psát, procítěně, až Vás to nutí vzpomínat. Někoho možná i plakat, ale rozhodně něco pocítíte.

16.08.2017

Let čarodějnice aneb Civilní dobrodužstvíLet čarodějnice aneb Civilní dobrodužstvíE. Hakl (pseudonym)

Bohužel mi kniha vůbec nesedla, příběh nedotažený a jazyk nesrozumitelný.

16.07.2017odpad!

Kostýmek Jackie KennedyovéKostýmek Jackie KennedyovéNicole Mary Kelby

Tato kniha je natolik unikátní, že je těžké ji popsat. Přesto Vám ji však musím doporučit, jelikož mě natolik zaujala, že jsem ji přečetla takřka za večer. V této knize se totiž snoubí několik důležitých věcí, a to: láska, šaty, historie, nečekaný konec a růžová barva. Skvěle jsem si u ní odpočinula a načerpala sílu, přesně jak u každé knihy doufám, i když jsem to, zrovna u této, nečekala.

16.07.2017

Okřídlená dušeOkřídlená dušeAmanda Stevens

Musím uznat, že jsem nečekala nic a nakonec to bylo opravdu dobré. Nemohu jinak, než doporučit. ;)

10.12.2016

Coco ChanelCoco ChanelHenry Gidel

kniha plná zajímavostí, ale chyběly mi vysvětlivky k různým druhům látek atd. také třeba nákres, jen černobílý, jejich šatů :)

07.10.2016

Levandulový pokojLevandulový pokojNina George

nápad to byl vskutku nádherný, ale to zpracování velmi pokulhávalo a nakonec se plazilo, nedočetla jsem, jelikož se děj stal nakonec tak nudným, že jsem u knihy několikráte usnula

18.09.2016

PravdaPravdaMichael Palin

ne, ne, ne, to prostě nejde, tento autor mi vůbec nesedl, jeho styl psaní, pro mě prostě není

05.09.2016odpad!

Egypťan SinuhetEgypťan SinuhetMika Waltari

kniha mi ze začátku přišla naprosto skvělá, ale postupně mé nadšení opadalo, až úplně zmizelo, proto zatím nedočteno, pokusím se znovu, nejdříve za rok

05.09.2016

Robert Schumann: Hudba pro KláruRobert Schumann: Hudba pro KláruElizabeth Subercaseaux

dala jsem jí měsíc, ale prostě to nešlo, dohryzala jsem se jen na stranu 52

Grace - Kněžna monackáGrace - Kněžna monackáJeffrey Robinson

čekala jsem od ní něco jiného a proto jsem ji asi nemohla přežvýkat...

04.09.2016

Šťastní lidé čtou a pijou kávuŠťastní lidé čtou a pijou kávuAgnès Martin-Lugand

Nemůžu si stěžovat, kniha se mi moc líbila a přečetla jsem ji za dvě hodiny, tak moc mě nadchla. Teď akorát přemýšlím, jestli jsem ji vážně nepřečetla moc rychle. Byl to moc dojemný příběh, ale ne moc klišé. Od této autorky si určitě přečtu i další knihy. :)

SelekceSelekceKiera Cass

nevím, prostě mě to nebavilo a to jsem se na knihu tak těšila, ale tohle se prostě nedalo
1 hvězdička pouze díky jménům a popisům

29.08.2016

SamotaSamotaNatalio Grueso

Stejně jako Skawin mě kniha zaujala svým názvem. Nejdřív jsem od ní nečekala nic, možná jen rozptýlení na dlouhý den. Ale tohle jsem nečekala, něco tak... úžasně dokonalého :)

26.06.2016

Paganiniho duchPaganiniho duchPaul Adam

Něco tak úžasného jsem nečekala. Trochu lásky, detektivky, špetka historie, krásně vyvážené.

20.06.2016

Na východ od slunce, na západ od měsíce / East of the Sun West of the MoonNa východ od slunce, na západ od měsíce / East of the Sun West of the MoonChris Powling

Pro toho, kdo umí jen málo anglicky, je to super trénink. :)

30.05.2016

NadaceNadaceIsaac Asimov

Nebylo to úplně to, co jsem od toho díla očekávala.
Nejspíš jediná kniha, která se mi zatím od tohoto autora moc nelíbila.

01.05.2016

Občanský průkazObčanský průkazPetr Šabach

nebyl to zrovna můj šálek kávy, možná jsem si po shlédnutí filmu od toho slibovala moc...

02.03.2016

O ženách a o lásceO ženách a o lásceEdith Holá

Tak jsem se těšila a takové zklamání. :( Škoda

02.02.2016

Smrt krásných srncůSmrt krásných srncůOta Pavel

dávám jednu * a to jen díky prvním dvou kapitolám, zbytek jen děs a hrůza

19.01.2016

StmíváníStmíváníStephenie Meyer

Dávám tři, protože jsem se u toho hrozně nasmála, ale další díly už číst nebudu, bych asi praskla. :D

30.11.2015

ČokoládaČokoládaJoanne Harris

Musím uznat, že mě kniha lehce zklamala, ale nejspíš je to tím, že jsem nejdřív viděla film a až poté četla knihu. Film ovšem vřele doporučuji, tedy až po knize. ;)

31.10.2015

Kolotoč strachuKolotoč strachuJan Vavřík

Jedna noc na přečtení bohatě stačila, ale přemýšlet o tom budu zřejmě ještě dlouho...

10.10.2015

Ostrov šedých mnichůOstrov šedých mnichůMichaela Klevisová

To se prostě nedalo, omlouvám se, ale opravdu ne. Tolik postav a propletenců v ději, na mě bylo už opravdu moc.

02.10.2015odpad!

Špilberk v pověstechŠpilberk v pověstechMichaela Radvanová

Když se chcete dozvědět něco o Špilberku a nechce se vám číst nic moc tlustého, určitě sáhněte po této úžasné knize. ;)

04.08.2015

Hrad Veveří vyprávíHrad Veveří vyprávíMilena Flodrová

Já tu knihu prostě zbožňuji, určitě se k ní ještě mockrát vrátím. :)

04.08.2015