zuza.floderova zuza.floderova komentáře u knih

Sněženky Sněženky A. D. Miller

Mě se to teda nelíbilo, nezvládla jsem to přečíst, vzdala jsem se po 10 stranách to se prostě nedalo.

24.03.2015

Sářin sen Sářin sen Brigitte Blobel

Kniha dobrá oddechová, super se to četlo, určitě si od této autorky přečtu i další knihy. :)

24.03.2015 5 z 5

Cesta na Parnas Cesta na Parnas Miguel de Cervantes y Saavedra

Kniha zajímavá, ale ten jazyk je trochu moc složitý, škoda, moc jsem se na ni těšila...

17.03.2015 2 z 5

Čertův mlýn, O dvou ševcích Čertův mlýn, O dvou ševcích Jiří Horák

Kniha zajímavá, děj jednoduchý tak na dva večery, ale proč ne za 4Kč,-
:D

13.03.2015 4 z 5

Pipi Dlouhá punčocha (3 příběhy) Pipi Dlouhá punčocha (3 příběhy) Astrid Lindgren

Úžasná kniha, vždy když jsem nemocná tak si ji čtu. Moc super kniha. :)

11.03.2015 5 z 5

Červená stuha Červená stuha Annika Tetzner

Opravdu zajímavé, tolik jsem od té knihy nečekala a ono se to nakonec docela dalo :)

11.03.2015 5 z 5

Zrazená královna Zrazená královna Ella Ritterová

Četlo se to dobře a mě stále zajímalo jak to skončí, doufala jsem že dobro zvítězilo, ale nakonec to bylo jako u H. Ch. Andersena to mě tak naštvalo, že dostala jen 3* uvažovala jsem i o 2* ale na to se to četlo moc dobře :D

11.03.2015 3 z 5

Středozemní moře Středozemní moře Lawson Wood

Z knihy jsem zjistila všechny informace, nemohu si stěžovat. ;)

29.01.2015 5 z 5

O sebevraždách O sebevraždách Bernard Frankel

Kniha probírá celé téma ze všech stran a je velice poučná.

29.01.2015 5 z 5

Marie Stuartovna Marie Stuartovna Antonia Fraser

Čtivé, zajímavé, úchvatné dílo :)

12.01.2015 5 z 5

Nejstarší civilizace Nejstarší civilizace Erica Hunter

To co jsem očekávala v ní bylo, ale nic víc...

12.01.2015 4 z 5

Cesty za romantikou a erotikou Cesty za romantikou a erotikou Radim Uzel

moc dobrá doporučuji :)

20.11.2014 5 z 5

Slezské písně Slezské písně Petr Bezruč (p)

Tato kniha se mi opravdu líbila, převážně první báseň Červený květ, byla velice hezká.
Kdybych nemusela tuto knihu číst do školy, zřejmě bych se jí vyhnula tím největším obloukem, jakým by to šlo a to by byla veliká škoda, knihu jsem si užila a určitě se k ní v blízké době zase vrátím, možná si ji koupím i do vlastní knihovničky. :)

09.11.2014 4 z 5

Baťa - švec, který dobyl světa Baťa - švec, který dobyl světa Evžen Erdély

Velice dobře napsaná kniha. Nejdříve jsem si v ní chtěla jen nají informace, které jsem potřebovala do Ekonomie, ale nakonec jsem ji zhltla celou. Moc hezká, opravdu. :)

09.11.2014 5 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Co říct jiného na Eca, než že úžasné, strhující či monumentální.

Velké trojhvězdí Velké trojhvězdí Guillaume Apollinaire

Básníci, všichni tři jsou úžasní, dají se číst stále dokola. Moc hezké ale, pravda překlad pokulhával. ;)

Nokturno Nokturno Zdeněk Mahler

Ten příběh bere dech, byla jsem z ní psychicky zdeptaná a furt mi všichni říkali: Nečti to, zničí tě to. Dočetla jsem a jsem tomu ráda, moc se mi to líbilo a doporučuji.

Dvě zrcadla Dvě zrcadla Karolina Limrová

Příběh o upírovi a člověku, ženě, kteří se do sebe zamilují díky dvěma identickým zrcadlům původně pocházejícím z Egypta. Je zajímavé jak se Josh a Kate navzájem doplňují. Prostě a jednoduše, je to příběh o upírech, který není celý postavený na hlavu a nemá nic společného s dosud napsanými knihami na toto téma. Je pravda, že já knihy o upírech prostě nemám ráda, jelikož je to nuda, děje se tam totiž stále to samé, buď tam někomu probodají srdce kůlem, nebo ho upalují na hranici, ale tenhle příběh je úplně něco jiného, má totiž něco, co ty ostatní nemají a to duši. Nemohla jsem odtrhnout oči od příběhu, který nám tu autorka, tak mistrně vykresluje před očima. Většinou při čtení podobných knih mám prostě pocit, že se to nemohlo stát, ale tady, to vypadalo, jako by prostě, já nevím jak to říct, upíři měli duši a člověk skoro uvěřil tomu, že podobní lidé existují a že pravá láska není jen sprosté slovo.
Prostě nádhera. ;)

02.11.2014 5 z 5

Nevěsta ve sněhu Nevěsta ve sněhu Jan Seghers

kniha je opravdu úžasná, skvěle se čte, není jí co vytknout :D

29.10.2014 5 z 5

Jak mluvit o knihách, které jsme nečetli Jak mluvit o knihách, které jsme nečetli Pierre Bayard

Je pravda že kniha na mě působila tak, že ji autor musel napsat přes noc. Nejdříve se mi líbila a čekala jsem, že mi opravdu nějak poradí jak se ve svízelných školních situací mám chovat, když jsem danou knihu nečetla, jelikož jsem ji nesehnala, jinak bych si ji samozřejmě přečetla, ale jelikož jsem v té době měla být zkoušená z Alkoholů od Apollinaire, tak jsem se rozhodla, že si ji přečtu. Bohužel mi moc nepomohla, zdělila mi akorát fakta, která jsem věděla. Čtyři hvězdičky jsem dala spíš za dobrá díla, co byla zmiňována a za odvahu něco takového vůbec vydat, když kniha nic neříká a akorát zabíjí čas.

04.10.2014 4 z 5