zuza_cte zuza_cte komentáře u knih

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

(SPOILER) Jakub miluje Daysi a já miluju Jakuba.
.................................................................
Kniha, je naprosto dokonalá. Příběh o nešťastném manželství s manipulativním psychopatem. kdy je opravdu těžké odejít a možná (ne)jde odejít. Marek mi je naprosto odporný , jako Dáše. Chlap, kterého nechcete mít doma natož mít s ním děti. Pohár, který přeteče a vy už s ním chcete skončit. A tak Dáša pozná Jakuba, toho Jakuba, díky, kterému se jí otočí svět, protože on ji chce on si ji vybral i když je starší o 10 let. Možná bychom všechny chtěly mít nějakého jakuba. Milovala jsem ten příběh, a přečetla za dva dny. Chtěla jsem víc Jakuba, ale Marek se postará o to aby už žádný jakub nebyl, aby už nikdy nebylo nic... Knihu si přečtěte, je opravdu skvělá a já jsem ráda, že jsem si ji pořídila. Naprosto doporučuji. Jsi tak Hot bejbe.

09.06.2023 5 z 5

Nemilosrdný král Nemilosrdný král Meghan March

(SPOILER) Knížku jsem přečetla za jeden večer. A teda nevím, co říct. Ani dobré ani špatné. Chtělo by to konečně nějaký souboj a ne hned skládat zbraně. Co se musí nechat, je čtivost máte přečteno hned. Dále co se týče překladu tak mám pocit, že už neví jaké výrazy by vymysleli, protože to zase stálo za to. Našla jsem si i v AJ a nějaké pasáže jsou tedy lépe podané než ty přeložené. Ono to nutně nemusí být tak vulgární a nebo na hlavu ( výraz číča) pochybuji, že by to někdo řekl. A další věc je romantizace genitálního piercingu, která úplně není pravdivá, když si člověk o tom něco zjisti.
Ps: konec možná překvapil, tak uvidím jestli dám další díl. Přijde mi, že jsem teď nenašla erotický román, který by měl vášeň a zároveň určitou eleganci. Tak doufám, že se ještě nějaký objeví.

25.10.2022 2 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

(SPOILER) Přišlo zase období, kdy ráda čtu erotické romány a zrovna teď jsem narazila na tento. Zaujal anotací a vypadalo to dobře. Po přečtení, ale tedy z toho nemám takový dobrý dojem. Přijde mi to, jako After pro dospělé. I tím prostředím, postavami, akorát Elsa je občas chytřejší, ale strhnout se stejně nechá. A tím koncem, aby se neřeklo tak holka co ho, chce prozradí s někým dalším zlomové informace. Jako když Tessa tenkrát zjistila, že byla pro Hardina jenom sázka. A konec. Čekání na pokračování vydržím, jelikož ten první díl nezačal nějakou vysokou laťkou. Takže se uvidí, co od druhého můžeme čekat.
PS: Člověk, který to překládal, se občas musel dusit, ať už smíchy a nebo normálně, protože opravdu některé fráze, stojí za to .

25.10.2022 2 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

(SPOILER) Hledala jsem a dostala jsem co jsem chtěla. Tohle je naprosto úžasný erotický román. Má to drive a jiskru. Jde prostě o sex a obchod. Ona se mu prodala. Líbí se mi napodobování obrazů, koho by napadlo, že muž z koňskou důtkou může vyvolat sexuální fantazii. Je to obchod je to sex prodala (se) s.
Ještě dodám, že konec s mojí hlavou trochu zamával a ty spojitosti na konci vás docela zaskočí.
Pro ty co nemají rádi popsané akty a zabalené jenom jako obchod tak román není pro vás. Za mě knihu doporučuji.

28.11.2020 5 z 5

Chci tě Chci tě Jen Frederick

(SPOILER) Kniha není špatná, ale že bych se s toho úplně posadila na zadek se také říct nedá. Jedná se o průměrný román s mafiánského prostředí. Nešetří se ani vulgárními výrazy a ani brání žen jako věc na jedno použití. Děj plyne postupně ,kniha je čtivá přečteno za den a čtvrt. Nějakých sex scén, se dočkáte na konci.Bez epilogu nějakého Zacha by se to mohlo obejít. A nechápu co to mají autoři za nápady přirovnávat lidi k jídlu. Protože když už nevoníte jako ovesná kaše, tak chutnáte jako tučná smetana.

24.10.2020 2 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Hra na erotický román. Kniha měla zajímavou anotaci a já čekala něco víc ,než prvoplánový předvídatelný děj, že hrdinka po jednom ani ne sblížení padne hrdinovy do náruče a nechce psát článek. Kniha je čtivá, ale chybí tomu drive a jiskra intimity,romantiky a pár rádoby scének a hezký řečiček to nezachrání.
Slabý průměr a knihu nedoporučuji.

12.04.2020 odpad!

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Úžasná a skvělá kniha. Autor skvěle popisuje pocity Ellia. Z knihy je cítit touha, vášeň a zamilovanost. Hlavní postavy jsem si zamilovala oblíbila jsem si jméno Mafalda a vztah Vimini a Olivera. Děj mě vtáhl do Itálie a já si představovala, že jsem tam s nimi. Jediné co mě dostalo byla scéna s broskví. Knihu doporučuji všema deseti.

20.02.2020 5 z 5

Něco si přej Něco si přej Karen Rivers

Kniha je skvělá. Styl psaní mě zaujal a vůbec mi nevadil při čtení. Hlavní postavy jsou sympatické .Nejdříve mi vadilo jak o sobě Elyse pochybovala, zajímavé byly pasáže kdy se Kath objevovala v její hlavě. Konec jsem nečekala. Knihu určitě doporučuji.

10.02.2020 5 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

SPOILER
Knížku jsem četla na doporučení a musím uznat nezklamala. Autorka má dobrý styl psaní, který je hodně čtivý a jak říkám “já bych jenom četla ,, V každém paralelním světě bylo něco ale stejně se mi víc líbilo, když odešla s Ethanem Henry mi byl svým způsobem nesympatická a náhrada za Ethana. Jediné co vlastně mám za menší výtku je to že jediné co dokázala ovlivnit bylo s kým zůstane a tak se tam ty pasáže opakovaly, protože stejně by se to stalo. Doporučuji a určitě stojí za přečtení.

17.10.2019 4 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Jedna z nejlepších knih v doporučené maturitní četbě. Doporučuji akorát mě překvapil rychlý konec.

17.10.2019 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Úžasná kniha , kterou jsem začala červen. Plno akce a zvratů, které jsem nečekala a nutily mě číst dále. Najednou je vše jinak než se prezentovalo . Hlavní hrdinové jsou výborní oba jsem měla ráda. Doporučuji.

13.06.2019 5 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Kniha je celkem dobrá, ale neni to žádný trhák. Děj pomalu plyne dialogy mezi hlavními hrdiny a situacemi. Samotná romantika je až na konci knihy. Dozvíte se , že Sal voní jako ovesná kaše.

13.06.2019 2 z 5

Labyrint světa a ráj srdce. V jazyce 21. století Labyrint světa a ráj srdce. V jazyce 21. století Jan Amos Komenský

Knížku jsem měla letos v povinné četbě a jen tak jsem ji dočetla. Nebavila mě.Poutník si stále stěžoval všude a na vše.

13.06.2019 odpad!

Polibek Polibek Anna Todd

Knížku jsem přečetla kvůli filmu. Upřímně mám z této knihy divné pocity. Hlavní hrdinka Tessa pořád pláče a fráze nahrnuly se mi slzy do očí mě začala štvát.Její přítel Noach mi byl nesympatický už od začátku. Ostatní my byli sympatičtí. Konec samozřejmě otevřený takže mám v plánu číst dál. Jedná se o romantickou oddechovku.

08.04.2019 3 z 5