ZuK1 ZuK1 komentáře u knih

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Sekty sice nejsou tématem, které bych běžně vyhledávala, ale knihy Angely Marsons mám moc ráda a vždycky se těším na každý nový díl série s Kim. I tentokrát se knížka výborně četla, byla napínavá a bavila mě. Snad jen ten závěr byl trošičku rychlý. Ideálně bych hodnotila 4,5*.

31.08.2022 5 z 5

Temná stezka Temná stezka Åsa Larsson

V knížce je věnován poměrně velký prostor ekonomice, obchodu, postupně se dostáváme až k africkému těžebnímu průmyslu, korupci, politice a asi by mi nevadilo, kdyby tam této problematiky bylo trošku méně. Hodně a někdy i dost podrobně se zde také proplétá minulost se současností.
Obecně se mi ale líbí styl, jakým Åsa Larsson píše a její knížky mě proto baví číst.

26.08.2022 4 z 5

Prolitá krev Prolitá krev Åsa Larsson

Knížka se příjemně četla a určitě se pustím i do dalšího pokračování série.

23.08.2022 4 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Přiznám se, že když bylo asi ve třetině knížky podrobně líčené trhání zubů vězněné prostitutce při plném vědomí jsem uvažovala, jestli knížku neodložím. Detektivky čtu ráda a nějaká "běžná" brutalita mi v nich nevadí, ale tady toho už na mě bylo příliš. Je pravda, že ani ženy vězněné psychopaty není moc téma, které vyhledávám a asi jsem podcenila v jaké míře zde bude tohle vše servírované. Zároveň mám ale ráda knížky, kde se souběžně odvíjejí i osobní příběhy vyšetřovatelů. Tady mě však vůbec nezaujaly a i celá minulost Callanacha okolo Astrid mi nesedla. Knížku jsem nakonec dočetla a i když na databázi má poměrně vysoké hodnocení, já se tentokrát ke skupině nadšených čtenářů připojit nemůžu.

19.08.2022 2 z 5

Pod dohledem Pod dohledem Lisa Jewell

Dobře se čtoucí oddychovka.

14.08.2022 4 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Rozsáhlé a pořádně spletité pátrání po minulosti a původu Nell se spoustou dějových linek, odehrávající se střídavě ve třech časových rovinách v rámci období cca 100 let. Knížka je čtivá a napínavá, i když mi chvilku trvalo se v ní zorientovat a začíst. Ideálně bych ji hodnotila 4,5*.

12.08.2022 5 z 5

Kdo seje vítr Kdo seje vítr Hans Rosenfeldt (p)

Sérii Sebastian Bergman řadím mezi TOP série a ani tentokrát autoři nezklamali. Výborné, čtivé, napínané ... a opět závěr, který čtenáře navnadí na další pokračování. Jen kdyby na něj nebylo potřebné zase tak dlouho čekat :-( ...

02.08.2022 5 z 5

Když byla hodná Když byla hodná Michael Robotham

Michael Robotham patří mezi mé nejoblíbenější autory a jeho knížky jsou vždycky sázka na jistotu. A i když série Joseph O' Loughlin se mi líbí trošku víc, i série Cyrus Haven je výborně napsaná, napínavá a velmi dobře se čte. Její druhé pokračovaní toho tentokrát hodně odhalí z minulosti Evie.

29.07.2022 5 z 5

Noční brána Noční brána Peter May

Po posledních dvou přečtených autorových knížkách (Tichá smrt a Ochráním tě), které mě dost zklamaly je konečně zase zpět ten skvělý Peter May :-) ...

07.07.2022 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Výborně napsaná knížka „ze života“. Skvěle vystihnuté prostředí i situace a ačkoliv knížka není zrovna optimistická, u některých dialogů a Hynkových myšlenkových pochodů jsem se musela smát. Knížka je velmi dobře zhodnocená v komentáři ddkk.

08.06.2022 5 z 5

Má je vina Má je vina Clare Mackintosh

Tragický a velmi smutný úvod knížky, trošku rozvláčnejší pokračování, týkající se vyšetřování nehody, osob vyšetřovatelů i následného života Jenny a potom (podle komentářů čtenářů už očekávaný) zvrat, kdy knížka začne být velmi napínavá a čtenář tuší, že věci budou asi úplně jinak. Téma, které poslední části knížky dominuje však osobně moc nevyhledávám, docela mě děsí a vzbuzuje příliš negativních emocí, které mi pak brání četbu si „užít“ a hodnotit knížku vyšším počtem *. Ideálně bych proto dala asi i 3,5*.

25.05.2022 4 z 5

Poprava Poprava Yrsa Sigurðardóttir

Tento díl se mi líbil víc, než předcházející Katarze, snad jen ten závěr mi připadal už maličko překombinovaný. Celá série Freyja & Huldar mě ale baví a líbí se mi, jak Yrsa píše.

19.05.2022 5 z 5

Sluneční bouře Sluneční bouře Åsa Larsson

Moje první autorčina knížka, zajímavé prostředí okolo Kiruny, určitě se pustím i do dalších dílů série.

16.05.2022 4 z 5

Lázeňská kúra Lázeňská kúra Ivanka Devátá

Malá, tenká, úsměvná, pohodová a optimisticky laděná knížka ...

21.04.2022 5 z 5

Pérka, drátky, kolečka Pérka, drátky, kolečka Martina Málková

Na rozdíl od předcházejících dvou autorčiných knížek jsou Pérka, drátky, kolečka na vážnější a taky trochu smutnější téma, jsou plné emocí, lásky, strachu, složitých vztahů a to vše opět velmi dobře a i vtipně napsané. Mihne se zde také postava Petra Veverky z Dvojitého gambitu a co se týká záměny Míny a Joly – pozor, možný spoiler - nepřipadá mi sice příliš pravděpodobné, že by ji nikdo neodhalil, ale není to zase tak důležité a člověk to bere jako fakt.
Škoda, že Martina Málková zatím nevydala další knížky, určitě bych si je hned koupila.

15.04.2022 4 z 5

Závity ulit Závity ulit Martina Málková

Lehké, vtipné, trošku předvídatelné letní čtení, ideální pokud potřebujete zažehnat splín nebo si odpočinout u nějaké optimistické a pohodové oddychovky.

09.04.2022 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Sérii s Kim Stoneovou mám ráda, dobře se čte a vyhovují mi i krátké kapitoly. Celá série si pořád drží vysoký 4 - 5* standard a tento díl je navíc i na zajímavé a naotřelé téma.

07.04.2022 5 z 5

Dvojitý gambit Dvojitý gambit Martina Málková

Dvojitý gambit je moje první knížka Martiny Málkové a po dlouhé řadě detektivek to byla velmi příjemná změna. Knížka je výborně napsaná, je v ní i pár nečekaných zvratů, u vtipných dialogů jsem se často musela smát a její čtení mě opravdu bavilo. Jsem překvapená relativně nízkým hodnocením.

01.04.2022 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Knížka je napínavá, občas jsem se při čtení i bála, každopádně manipulace s myslí v ní byla docela děsivá ....

27.03.2022 4 z 5

Andělé strážní Andělé strážní Kristina Ohlsson

Mimořádně čtivé a napínavé, zatím nejlepší díl této série.

18.03.2022 5 z 5