zsn2014 zsn2014 komentáře u knih

Smrt jako filosofický problém Smrt jako filosofický problém Georg Scherer

Tolik chyb jsem v žádné knize už dlouho neviděla! K tomu rozházené odstavce u citací. Otřesné zpracování a nadhozená cena!

12.03.2023 odpad!

Dějiny smrti Dějiny smrti Philippe Ariès

Jeho knihy jsou jedny z nejlepších, které mám tu čest mít ve své knihovně. Miluji jeho detaily, propojení s literaturou, s poezií. Takto podrobnou knihu o smrti a veškerých bizarních a morbidních úzech tehdejší doby, k tomu včetně tlecího režimu, nemáte šanci najít od žádného druhého autora.

16.01.2022

Deník ze dna Deník ze dna Tomáš Řepka

Nechápu, že musíte rýpat i tady. Já se na tuto knihu těšila ne proto, že by to byl můj idol, ale zajímal mne pohled rváče z české basy. Četla jsem OITNB a chtěla to porovnat s českou věznicí a opačným pohlavím. Je to psáno jednoduše, ryze, upřímně, selsky. Protože Řepka není spisovatel, a toto podání obyčejného mukla, protože obyčejným a rovným před zákonem se stal, se mi líbí. Libí se mi popis basy, co čeho kolik potřebuje, jaká je místní hantýrka a líbí se mi i vsuvky lásky. To, že tvrďák sklopil ocas mezi nohy a umí ukázat své slabiny. Kauza jeho a Kristelové, soudních tahanic a toho co je a není pravda zde naprosto nepatří. Je to deník. Z vězení. Je to návod jak ve vězení přežít. Pro některé vězně to může být i inspirace - to zachování duševního klidu v tomto blázinci. Není to soudní výpověď, špinění, obviňování, útok, za který by ho mohla veřejnost pranýřovat.

11.06.2020 4 z 5

Cat & Cook Cat & Cook Ivana Jindřichová

Komunikace se slečnou autorkou, dokonce i za účelem jejího výdělku je nulová i přes opakované snahy. Hlavně, že veřejně na sociálních sítích pokládá na své fanoušky nejrůznější otázky... To mi naprosto znechutilo názor na její publikaci, která mne nakonec nadchla spíš než kvůli jídla (btw ani nevím, co vaří, kde se vzala a kdo to vlastně je), tak kvůli její pózující kočky na fotografiích. Holt evidentně někomu narostlo sebevědomí i s jednou kuchařkou a nemá potřebu udržet si fanoušky při tvorbě kuchařky druhé, kde už figuruje její nová kočička. Jinak kuchařku teď v plné ceně cca měsíc tomu hromadně vyprodávala během jednoho dne s nárazovou informací na Instagramu, načež po vyprodání neodpovídala ani na stálý zájem o knihy při případné neúspěšné transakci či vrácení zboží ze strany rychlejších zájemců, kteří výprodej (za plnou původní cenu) stihli. Mám ráda lidi, co milují kočky, ale tohle se prostě nedělá a rozhodně si to nemůže dovolit někdo, kdo vlastně jméno na poli proklamovaného kuchaření ani nemá.

24.07.2019 1 z 5

Nejbarevnější Mexiko Nejbarevnější Mexiko Kamu (p)

Neskutečný zklamání. Předražená kniha, prezentováná jako obrovský book prvotřídního materiálu a barev. Výsledek? Kniha rozhodně není velká, ani tak těžká a už vůbec ne bohatě zásobena fotkami z cest. A největším zklamáním jsou barvy, které snad prošly nějakým zamlženým IG filtrem. Chtěli jsme si koupit i první knihu, ale nekoupíme. Těch tisíc korun by bylo daleko lepší investovat do nějaké knihy plné děl známého fotografa, než do kuchařky s vybledlými fotkami na mdlém křídovém papíře. Víc fotek z cest najdete na profilu autorky, než v této knize, tak jako dobrý marketingový tah.

13.02.2019 odpad!