Zrzavá_Tereza Zrzavá_Tereza komentáře u knih

Dívky na kopci Dívky na kopci Alison Belsham

Určitě nepočítejte s tím, že je to pohlcující, mysteriózní nebo strhující thriller, jak se můžete dočíst v anotaci nebo v zahraničních recenzích.
Spíš bych to viděla na čtivou detektivku o vyšetřovatelce, která řeší vraždu a zmizení trojčat.
Byla jsem hrozně zvědavá na pointu, ale jen co jsem zjistila, že kapitoly o vyšetřování střídají občas kapitoly vyprávěný vrahem, příběh se pro mě najednou stal průhledným. Myslím, že tenhle krok autorce trochu uškodil a já dočítala už jen ze setrvačnosti.

23.04.2024 3 z 5

Bestie v uniformě Bestie v uniformě Lukáš Křišťan

Mrzí mě, že negativně hodnotím něco, s čím si dal někdo jiný práci. Ale tohle čtení pro mě bylo ztrátou času.
Jednotlivé kapitoly jsou výpovědi lidí, kterých se tragédie dotkla. Bez špetky napětí, bez mrazení v zádech (které by si tenhle příběh rozhodně zasloužil), suché, strohé, nijak to negraduje. Nudila jsem se.
Možná je to tím, že mám načteno už stovky krimi knížek, a ocení to spíš někdo, kdo krimi čte příležitostně.

29.02.2024 3 z 5

Můj bratr Můj bratr Karin Smirnoff

Chápu, že autorčin styl nesedne každému. Ale mně sedl neskutečně moc.
I když jsem to nejdřív chtěla po pár stránkách vzdát, když jsem zjistila, že autorka nepoužívá interpunkci, vydržela jsem. A dostala jsem za to nejsyrovější zážitek. Nemohla jsem se odtrhnout a na poslední stránce jsem si jen řekl: To už je konec? Chci další díl!

01.02.2024 4 z 5

Dceřina kletba Dceřina kletba Tereza Bartošová

Stejně jako autorčina předchozí kniha je i tohle skvělá detektivka, kterou zhltnete za dvě odpoledne!
Moc mě baví to prostředí a hlavně mezilidské vztahy, které často vedou ke zločinům, které se tu vyšetřují.
Povedená knižní obálka je už jen pomyslnou třešničkou na dortu.

01.02.2024 5 z 5

Atentát na Heydricha Atentát na Heydricha František Emmert

Po grafické stránce krásná kniha, bohužel obsah trochu pokulhává - jsou zde historické chyby. Možná v době, kdy autor knížku psal, tak to byly věci, kterým se ještě věřilo, že se tak udály, ale dnes jsou už vyvrácené a tím knížka trochu ztrácí na vážnosti.

09.12.2023

Můžete k tomu přistupovat jako ke knížce slavnýho Perryho aka Chandlera z Přátel.Nebo taky ne.
Já četla příběh jednoho obyčejnýho chlapa, kterej toužil po slávě, lásce, dětech.
Ale prožíval strachy a bolesti, co mu doslova posraly život a tohle snad nemůže nikdo zvládnout a vyjít z toho s čistou duší i tělem.
Čtenáři si stěžují, že knize chybí časová osa, Matty přeskakuje z minulosti do současnosti atd. Ale víte co? Právě to přidává knížce na autentičnosti, tak jak se to Mattymu odehrávalo v hlavě, tak je to i na papíře.
Pro mě je to jedna z nejsilnějších knih.

04.11.2023 5 z 5

Počkej na moře Počkej na moře Veronika Opatřilová

Ach, tohle bylo tuze krásné. Krásné i bolestivé.
Plné lásky, plné moře, plné naděje. Dokonalá obálka je jen třešničkou na dortu.

Katova smrt Katova smrt Laura Noll

Takhle knížka má tak velký potenciál! Podívat se na atentát na Heydricha z druhé strany - totiž z té strany nacistické, kde je Heydrich oplakáván, je přesně to, co chci číst.
Jak se asi museli cítit? Vztek, strach, zoufalství, beznaděj.. to jsem bohužel z knížky necítila.
Myslím, že se šlo na charakterech hlavních postav ještě trochu víc vyřídit.
I tak stojí knížka za přečtení - čerpá totiž z autentických zápisků.

27.06.2023 3 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Co si budem - je to už pátý přes devátý, Joona i Saga jsou po všech těch dílech už skoro jako Avengers a autoři se uchylují možná až k zbytečnému násilí.
Ale i přesto to má pro mě pořád grády a atmosféra se dá místy krájet!

Nepotopitelná Greta James Nepotopitelná Greta James Jennifer E. Smith

Námět na příběh - za mě super. Jen to zpracování trošku pokulhávalo.
S knihou jsem počítala jako s oddechovkou, tou taky byla. Jen je trochu zavádějící anotace knihy, protože na vás může příběh působit jako nějaké drama a tím opravdu není.
Příběh nejde do hloubky, jen tak klouže po povrchu a za pár týdnů už o knížce a Gretě ani nebudu vědět.

27.06.2023 3 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Co k tomuhle napsat a přitom nepoužívat sprostý slova a držet svý emoce na uzdě?
Snad jen - přečtěte si to.
Přečtěte si to, ať už doprknýnkadubovýho nemusíme poslouchat tu (pro tolik lidí nevyvratitelnou) větu, že za komunistů bylo líp.
Přečtěte si to a pak se jděte podívat na hřbitov v pražských Ďáblicích, kam komunisti doslova házeli do hromadných hrobů dospělý i děti narozený ve vězení.
Prostě si to přečtěte a nezavírejte před tím oči.

Temné dědictví Temné dědictví Andy Maslen

Opět se tu setkáváme s vnitřně rozervaným sympatickým detektivem Fordem, na venkově v Británii, k tomu nějaká ta vražda.
Tohle prostě funguje a funguje to skvěle.

16.05.2023 4 z 5

Transport za věčnost Transport za věčnost František Tichý

Vidět všechno to zlo dětskýma očima - to je hned jinej zážitek.
Skvělá kniha, silný příběh.

16.05.2023 5 z 5

Deníky z krypty: Poslední dny sedmi parašutistů za heydrichiády Deníky z krypty: Poslední dny sedmi parašutistů za heydrichiády Jana Raila Hlavsová

Pro mě je tohle velké zklamání. A to jsem neměla od knížky žádná očekávání, protože mám o tomhle tématu načteno dost, jen jsem se chtěla na chvíli vrátit do minulosti za klukama.
Bohužel hned po pár stránkách jsem byla otrávená z množství chyb v knížce - jak kdyby snad vůbec neprošla korekturou. Chybějící/přebývající písmena, špatná i/y. To už se vám pak ani nechce pokračovat.
No a k příběhu samotnému - ano, asi tak nějak to mohlo v kryptě probíhat a je to psané jednoduše, lidsky. Ale nic mi to nedalo. Po dočtení už jsem byla myšlenkami jinde.
Na tohle téma existují lepší tituly.

16.05.2023 2 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Příběh měl podle mě velký potenciál a autorka se snažila budovat napětí a tíživou atmosféru, co jen to šlo - krátké kapitoly otevřené na konci, popis prostředí... Jen to nevyšlo. Skoro se zdá, jako by vsadila všechno na to, že když příběh nebude dávat smysl, stane se mysteriózním.
Já knihu nechci odsuzovat, jen si myslím, že potěší spíš čtenáře, kteří tenhle žánr čtou spíš sporadicky. Milovníky napětí a čtenáře thrillerů tahle kniha pravděpodobně zklame.

12.04.2023 3 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Já přispěju bohužel né tak nadšenou recenzí.
Karin dle mého jen tak klouže po povrchu a nejde do hloubky. Často jsem měla chuť knížku odložit, hlavně při nudných dialozích.
A možná je to tím, že máme tolik skvělých českých spisovatelů, kteří nasadili laťku opravdu vysoko a je těžké ji překonat.

09.11.2022 3 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Jiří prostě umí psát a ani jedna jeho kniha mě nezklamala.
Je to čtivé, je to chytré, žádné zbytečné odbočky a vše prostě dává smysl.
V tomhle díle se o Tomášovi dozvíme zase o kousek víc a tím víc si ho i oblíbíte.
Už teď se těším na další díly!

09.11.2022 5 z 5

Poslední hřebík Poslední hřebík Stefan Ahnhem

Byla to zase jízda od začátku do konce a perfektní zakončení celé série.
A že to bylo překombinované? Já to Stefanovi odpustím, protože mi dal zase pořádnou dávku napětí jako nikdo jiný.

31.10.2022 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Na Šepot z lesa jsem se moc těšila. Těšila jsem se na to, jak se budu bát, jak mě bude mrazí v zádech... To se bohužel nekonalo.
I tak jsem si ale moc užila charaktery hlavních postav a prostředí, ve kterém se příběh odehrává.
Jen bych přivítala trochu víc toho mysteriózna.

26.09.2022 4 z 5

Snoubenky smrti Snoubenky smrti Jean Christophe Grangé

Špína nacistickýho Německa doslova čpí z každý kapitoly. Ale vám to vůbec nebude vadit, protože trio hlavních hrdinů pátrající po vrahovi - zarytej gestapák, psychiatr s pochybnýma praktikama a baronka alkoholička, vás stáhnou s sebou a pustí vás až na poslední stránce.
A ač vás může vyděsit těch nadupaných 600 stran, vězte, že ani jedna jediná není zbytečná. Ani slůvko navíc. Neskutečná jízda tohle!

01.09.2022 5 z 5