Zrzavá_Tereza Zrzavá_Tereza komentáře u knih

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Ač je to jen pár krátkých kapitol jednoduše napsaných, je to síla.

06.01.2019 5 z 5

Napětí Napětí Naomi Alderman

Já jsem teda byla hodně zvědavá, jak bude tak lákavé téma zpracované. A za sebe bohužel musím říct, že jsem byla docela zklamaná. Myslím, že by z toho šlo "vyždímat" ještě víc. Ale i tak jsem ráda, že se mi knížka dostala do ruky!

06.01.2019 3 z 5

Mlčet jako hrob Mlčet jako hrob Mark Roberts

Moje mamka má talent mě obdarovat knížkama, které neznám, které mě překvapí. A tohle je přesně ten případ - detektivka na téma náboženských vražd, svižná, překvapivá, čtivá! Příjemné spestření mezi všemi těmi profláklými tituly.

02.01.2019 4 z 5

Sedmkrát upadnout, osmkrát vstát Sedmkrát upadnout, osmkrát vstát Naoki Higašida

Tahle knížka je poklad ♥ A jednoznačně jedna z nejlepších, která se mi tenhle rok do ruky dostala! První knížku autora o autismu jsem jen tak přelítla a v paměti mi moc nezůstala, takže když mi přišla tahle od Paseky, řekla jsem si "třeba někdy...". Ale vzala jsem si ji na cestu do práce a ještě že jsem u sebe měla tužku, protože jsem nedělala nic jinýho, než podtrhávala ty úžasný věci, co v ní jsou! A nebojte se - není o autismu a ani není depresivní, je o lásce a porozumění a nese velké poselství ♥ Prosím, přečtěte si ji.

28.12.2018 5 z 5

Hra na lháře Hra na lháře Ruth Ware (p)

Potřetí jsem dala Ruth šanci přesvědčit mě, že umí psát. A potřetí mě to nenadchlo. Absolutně mě nezajímá, že si hlavní hrdinka nevzala vložku do podprsenky, kdyby jí náhodou teklo mléko, nebo její stupidní myšlenkový pochody. Přejmenovala bych to spíš na Deník hloupé matky.

27.09.2018

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Tak já musím říct, že teprve s přibývajícím věkem jsme dokázala Agathu dostatečně ocenit a rozhodně se pustím do dalších knížek o dní, protože tohle je pecka.
Žádné zbytečné násilí, žádná vulgarita, ten její styl - ano, ano, ano!

27.09.2018 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Mě Šelma nadchla! Já ji četla do noci a přiznám se, že chvílemi jsem byla trochu podělaná strachy, protože se autorovi podařilo vykreslit některé scény jak z hororu a stvořil vraha, který mi fakt naháněl (a vlastně nahání i teď po dočtení) hrůzu. A jsem nadšená z nápadu, že hlavní hrdina není rozvedený detektiv alkoholik trpící depresemi, ale takový neobyčejně obyčejný chlapík vědec. Takže mě Šelma dostala a doporučuju tuhle lahůdku na pošmourné podzimní večery!

27.09.2018 5 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Jak už tu je zmíněné - je to akční, je to svižné. Dá se to. Neurazí, nenadchne.

01.09.2018 3 z 5

Pouta Pouta Delphine de Vigan

Úžasné. Krátké, ale úžasné. A určitě si je přečtu a užiju znova.
Tohle jsou ty příběhy, které se vám vryjou pod kůži.

01.09.2018 5 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

No tak ovšem paní Květa, to je jiná liga! Ta mě bavila dost!

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Moje první setkání s Judi a rozhodně ne poslední! Úžasný příběh i skvěle vykreslené postavy, těším se na další knihu od autorky!

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Já miluju severské detektivky! A nadšeně jsem se pustila do prvního dílu téhle série a těšila se na to, že si pořídím další díly a budu mít dalšího oblíbence. Ale bohužel - mě to nebavilo. Častokrát jsem se přistihla, že myslím na něco úplně jiného, postavy mi přišly ploché a posledních 100 stránek jsem už ani nedočetla. Tohle mi prostě nesedlo.

10.08.2018 2 z 5

Krvavé sestry Krvavé sestry Graham Masterton

Autor se evidentně vyžívá v kritizování církve a v co nejbrutálnějších způsobech zabití, ale mě baví! Tohle je třetí, co jsem od něj četla a rozhodně se vrhnu na další! Zajímavé zápletky i prostředí, sympatická hlavní hrdinka/vyšetřovatelka, já jsem spoko :)

19.07.2018 5 z 5

Amerikána Amerikána Chimamanda Ngozi Adichie

Měla jsem o Amerikáně nejprve pochybnosti, ale je úžasná. Plná naděje, předsudků, nových začátků, boje, lásky i zklamání. Jsem nadšená ♥

01.07.2018 5 z 5

Pod zámkem Pod zámkem Maude Julien

Tak takhle úzko při čtení mi bylo naposledy u Malého života.
O to horší je, že je to podle skutečné události.

01.07.2018 5 z 5

Jepice Jepice James Hazel

Já jsem neměla žádný velký očekávání, ale i přesto bych se asi bez téhle knihy obešla. Chyba je v mně, to je jasný. V poslední době mě máloco překvapí a šokuje. Ale čte se dobře, fajn téma, trošku mi to připomínalo knihu Křik.

01.07.2018 4 z 5

Rozbití andělé Rozbití andělé Graham Masterton

Ale tak tohle pro mě bylo příjemné překvapení! Skvělé prostředí, sympatičtí vyšetřovatelé, vytrvalý vrah, trošku toho násilí a nechuťáren - vlastně všechno co je třeba pro dobrou detektivku a já se rozhodně vrhnu do dalších dílů!

21.06.2018 5 z 5

Nestvůra z Essexu Nestvůra z Essexu Sarah Perry

Já miluju knihy z 19. století, a nejlépe z viktoriánské éry. Takže bylo jasné, že Nestvůru z Essexu si musím přečíst. A bylo v ní všechno - mezilidské vztahy, láska, strach, kontrasty mezi lidmi z města a z vesnice, kousek nadpřirozena i víry, legenda o nestvůře, nemoc i trošku násilí. Příběh jemně plyne, Sarah vás seznámí s prostředím, hlavními hrdiny, nechá vás nakouknout do lékařství, archeologie i dětského myšlení. Nečekejte napětí ani velké zápletky, jen se nechte unášet. Těmi úžasnými dialogy, tehdejšími způsoby i pochmurným prostředím Essexského pobřeží.

21.06.2018 5 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Je to takové sladké, nevinné a oddechové. Nic, bez čeho byste nemohli být, ale zároveň něco, čím jsem si docela ráda rozšířila povědomí o YA literatuře :)

21.06.2018 4 z 5

Tajemství kůže Tajemství kůže Alice Broadway

Těžko se mi k tomu vyjadřuje, protože nejsem cílovka téhle knížky. Zajímavé téma (kolik z toho by se dalo vytřískat!), čte se to dobře, ale mě to celkem nudilo. Mladší a milovníci fantasy to ale asi potěší.

15.06.2018 2 z 5