Zrzavá_Tereza Zrzavá_Tereza komentáře u knih

Temná hra Temná hra Andy Maslen

Temná hra je čtivá, dynamická, bez zbytečných omáček kolem, s neobvyklou zápletkou a velmi sympatickým duem vyšetřovatelů. Těším se na další díly!

28.07.2022 4 z 5

Na mušce Na mušce Mark Greaney

Já jsem bohužel z dalšího pokračování Šedého muže zklamaná. Tenhle díl je hodně překombinovaný, někdy jsem se ztrácela v ději/informacích/postavách a ničemu nerozuměla.
Myslím si, že si tenhle příběh dokáže užít jen opravdový fanoušek akčních a špionážních thrillerů.

02.07.2022 2 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Vesnice je skvělá a Kristýna mi jen potvrdila, že je právem na sociálních sítích tolik vidět.
Kromě detektivní linky mě moc bavila i ta pracovní a vztahová dvou hlavních hrdinů, vyšetřovatelů.
To, že si musím pořídit i autorčinu prvotinu Stvůru, je naprosto jasná věc!

04.06.2022 4 z 5

Čistí Čistí Janek Kroupa

Mrzí mě takhle hodnotit něco, co někoho stojí mnoho času a úsilí, ale bohužel mě tahle kniha hodně zklamala.
Asi je to tím, že už mám stovky načtených thrillerů a detektivek. Čekala jsem od Janka víc vzhledem k jeho povolání a zkušenostem. Měla jsem problém knihu dočíst a nepřišla mi v ničem originální.

05.05.2022 2 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Tahle kniha je neskutečná jízda. Nejíte, nespíte, jen čtete, máte toho plnou hlavu.
Je pravda, že konec je tak trochu až divadelní, ale i přesto jsem si to moc užila!

13.04.2022 5 z 5

Můj policista Můj policista Bethan Roberts

Neobvyklý milostný trojúhelník odehrávající se v 50.letech vás zavede do okamžiků plných lásky, nejistoty, zoufalství, touhy, strachu, naděje.
Krásný příběh. Na hlavní hrdiny jsem myslela ještě dlouho po dočtení.

31.03.2022 4 z 5

Mukl Mukl Petra Čeřovská

Tahle knížka je plná zla, bezmoci, bolesti. Zároveň plná odvahy, síly, lásky. A hlavně je skutečná.
Nedávno jsem v nějaké internetové diskuzi četla komentář ,,Proč si tohle pořád připomínáme? Vždyť už je to tak dlouho, co se to dělo. Dnes se dějou důležitější věci."
Ne, ne a ne! Tohle se musí připomínat, o tomhle se musí číst, tohle se musí učit.

21.02.2022 5 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Moje třetí přečtená kniha autora a opět nadšení. Prostředí, postavy, styl psaní, zločin na pozadí mezilidských vztahů - všechno funguje.

21.02.2022 5 z 5

Ulička přízraků Ulička přízraků William Lindsay Gresham

Na tuhle knihu jsem se tolik těšila. Ale ten skvělý námět z dob, kdy bylo velkou událostí navštívit lunapark či představení mentalisty, zabila plochost postav a nulové gradování příběhu.

21.02.2022 2 z 5

Hájovna je rozhodně silný příběh. Nečekejte ale příběh propracovaný, který jde do hloubky. Tenhle se autorce vešel na 200 stran a je psán jednoduše a svižně, takže pokud hledáte knihu na jedno odpoledne, ideální.
Co mi nesedělo, bylo autorčino používání vykřičníků - na každé stránce jich bylo několik a na mě osobně působily rušivým dojmem.

21.02.2022 3 z 5

Odpočítávač Odpočítávač Amy Suiter Clarke

Mě tahle kniha bohužel zklamala, občas jsem se musela do čtení nutit. Námět je skvělý a originální, o tom žádná, ale zpracování trošku pokulhává. Nebyla jsem během čtení ani napnutá a na konci ani překvapená.

21.02.2022 3 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Neobvyklý, thrillerově laděný, příběh o záměně dvou dětí, ve kterém se autor věnuje tomu, jak se s tím dotyční popasují, a nechává celý příběh gradovat hlavně díky jedné z nejnesympatičtějších postav, s jakou jsem se kdy v knižním světě setkala.

28.12.2021 4 z 5

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Za mě rozhodně jedna z nejlepších knih od Delphine. Velice trefně tu popisuje, jak probíhá a hlavně jaké následky může mít dnešní trend - rodičovské influencerství. Tuhle knížku rozhodně doporučuju a po přečtení ji, prosím, šiřte dál. Je to rozhodně potřeba.

15.12.2021 5 z 5

Sanatorium Sanatorium Sarah Pearse

Tohle rozhodně nečtěte večer, ani v noci.
A už vůbec to nečtěte v noci po tom, co jste viděli horor (chybama se člověk učí).
Odlehlej hotel, původně sanatorium, hory, bouře a sníh. Hodně sněhu.
A když do tohohle hotelu přijede pár lidí nevyrovnaných se svojí minulostí, je o zábavu postaráno.
Autorce se povedla ta plíživá atmosféra na jedničku. Až jsem měla sama chuť se do toho hotelu podívat a zažít tam jednu zasněženou noc.
Trošku mě zklamalo, že hlavní roli sice hrálo i tohle místo, ale upozadilo ho množství lidských problémů a selhání.
Možná by příběhu prospělo i trošku nadpřirozena, kdoví? Ale nebojte se - mrtvol a krve se tady taky dočkáte.

19.11.2021 4 z 5

Chlapec na vrcholu hory Chlapec na vrcholu hory John Boyne

Že začátku jsem se nemohl začíst, protože příběh je psaný hodně jednoduše. Naštěstí jsem se nenechala odradit - hodně silná kniha, silná a skvělá.

19.11.2021 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

I když je tu pár nesrovnalostí, odpouštím to autorce, protože tohle je jí povedlo.
Je to svižné, akční, bála jsem se.

19.11.2021 5 z 5

Noc nic nezadrží Noc nic nezadrží Delphine de Vigan

Delphine je sázka na jistotu.
Delphine totiž píše jako nikdo jiný.
Noc nic nezadrží je pro mě o jeden stupínek slabší knížka než autorčiny ostatní, přesto je čtivá, je plná emocí, lásky, naděje i zklamání.
Příběh několika generací a příběh toho, že čím víc se ponoříte do minulosti, tím víc vás může zasáhnout to, co objevíte.

15.11.2021 4 z 5

Mizení Mizení Jiří Březina

Mizení je moje druhá přečtená knížka od tohoto autora a užila jsem si ji ještě o kousek víc než tu první.
Trošku drsnější detektivní příběh otevírající témata jako je rasismus, opuštěné děti, finanční problémy.
A i když mám ráda propracovanější příběhy, Jiří si mě získal tím, že píše čtivě, přehledně, zbytečně neodbočuje. Tak má podle mě správná detektivka vypadat. Zhltnete ji, ani nebudete vědět jak.

04.11.2021 5 z 5

Enigmatické variace Enigmatické variace André Aciman

Miluju, jak André Aciman píše. Prostě miluju.
Chtěla bych umět mluvit a psát o pocitech tak jako on.
V hrdinech jeho knížek vidím často sama sebe. Společně s nimi vnímám, zamilovávám se, prožívám.
Vím, že tohle sedne málokomu, mě si ale autor získal.

18.08.2021 5 z 5

Šedý muž Šedý muž Mark Greaney

Ač to nemá s realitou moc nic společnýho, i tak mě tenhle akčňák bavil jako hrom! Jízda od začátku do konce.

18.08.2021 4 z 5