Zoltan Zoltan komentáře u knih

50 let videoher 50 let videoher kolektiv autorů

Krásně zpracovaná a povedená kniha, která je spíše nostalgickým ohlédnutím za posledními padesáti lety, než souborem všech důležitých titulů. Samozřejmě mi tam také pár her chybí, například alespoň jeden díl ze série Heroes of Might and Magic, Deus Ex nebo třeba Zaklínač. Ale přelomových, legendárních či jinak zajímavých her je tolik, že by to klidně vydalo na další takovou bichli. Přesto, že jsem s knihou velmi spokojený, musím jednu hvězdičku strhnout za nezanedbatelné množství překlepů a jiných chybek. Což je u takového titulu velká škoda.

28.01.2024 4 z 5

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King

Můj první kontakt se Stephenem Kingem dopadl dobře. Většina povídek je minimálně silně nadprůměrná, ale i ty průměrnější stojí za přečtení. Jediná která mi opravdu nesedla byla Žena v pokoji - nemocniční prostředí nemám rád a celkově mě povídka přišla nudná. Naopak za vrchol považuji skvělou povídku Nekuřáci, a.s., následují Římsa a Děti kukuřice. Myslím že vstoupit do světa mistra hororu právě touto knihou je dobrý nápad, doporučuji.

19.10.2013 4 z 5

Páteř světa Páteř světa Robert Anthony Salvatore

Knihy ze série o Drizztovi považuju za lehce nadprůměrné, jednoduché a oddychové čtivo, u kterého si člověk odpočine. Neplatí to bohužel o Páteři světa. První problém je postava Wulfgara, který mi jako charakter vůbec nesedí a jeho boj s démonem alkoholem není moc zábavně popsaný. Druhý problém je samotná polovina knihy. Snad každá druhá kapitola vypráví romantický příběh o vesnické dívce, která se zamiluje do místního chlapce. Žel, ona dívčina se zase stane oblíbenkyní zámožného šlechtice a klišoidní trojúhelník máme na světě. Nechápu co autora popadlo, protože tahle část je neskutečně bídná a nezajímavá a strhává knihu ještě níž, než by si možná zasloužila.

18.12.2012 1 z 5