zoja zoja komentáře u knih

S láskou z Paříže S láskou z Paříže Jules Wake (p)

Z prvních třech dílů (Pozdrav z Itálie, S laskou z Paříže a S laskou z Říma) se mi tahle kniha líbila úplně nejvíc. Co mě ale naštvalo, že na pár místech Jakoby chyběla stránka nebo list.

15.11.2023 5 z 5

Bez dechu Bez dechu Olivia Kiernan

Netuším, proč má kniha tak slabé hodnocení. Mě se teda moc líbila, měla spád, četlo se to skvěle

20.01.2023 5 z 5

Ostrov divokých snů Ostrov divokých snů Jude Deveraux (p)

Tak myslím, že Jude napsala lepší knihy. Původně jsem chtěla dát 4 hvězdy, ale za epilog 1 strhávám. Myslím, že byl zbytečný, případně mohl být napsán o něčem jiném. Ale jinak se kniha četla dobře.

04.07.2014 3 z 5

Milenec z věčnosti Milenec z věčnosti J. R. Ward (p)

Pěkné pokračování série. Hvězdičku strhávám za to, že si ti dva na rovinu neřekli, v čem je problém. Ale jinak pěkné :-)

01.03.2014 4 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Jakmile se před pár lety s upíry roztrhl pytel, přestalo mě tohle téma zajímat. Nicméně jsem se nechala přesvědčit k přečtení prvního dílu a musím říct, že to není tak hrozné jak jsem si myslela. Kniha se čte pěkně, párkrát jsem se opravdu pobavila u některých hlášek a té upírčiny tam zas není tolik, aby mi to vadilo. Jsou to prostě velcí, hezcí a vtipní chlapi, kteří mají jen jiný život než obyčejní smrtelníci. Nejvíc jsem si u nich cenila cti a odvahy, což u lidí se dnes vidí jen výjimečně. A v první řadě je romantika, ta tam rozhodě nechybí.

24.02.2014 5 z 5

Tajemná žena Tajemná žena Jayne Ann Krentz

Jak se říká: sto lidí, sto chutí. Mě se tenhle příběh líbil podstatně víc, než první díl. A možná že je to právě tím, že tu nebylo až tolik paranormálna jak v prvním díle. Ten mi nesedl právě proto, že si myslím, že to tam bylo na můj vkus přehnané. Každopádně doufám, že vyjde i třetí díl o Clarisse. Nicméně těch dílů by mohlo být samozřejmě víc, protože se v knihách objevily další postavy, o kterých by bylo zajímavé vědět, jak se světem protloukaly ony :-)

11.02.2014 4 z 5

Tajuplná zahrada Tajuplná zahrada Jayne Ann Krentz

Myslím si, že starší tituly od Amandy byli mnohem lepší. Posledních pár let je v příbězích až moc paranormálna :-O

31.01.2014 3 z 5

Místo na slunci Místo na slunci Lisa Kleypas

Prostě Popelka. Sice moc nemusím psaní v první osobě, ale myslím, že se to Lise povedlo. Gage je rozhodně sympaťák, i když jsem zprvu fandila Hardymu :-)

17.01.2014 5 z 5

Cizí tvář Cizí tvář Linda S. Howington

Tak trochu jiný styl psaní, než je u Lindy obvyklé. Dlouhou dobu jsem nevěděla, jestli se mi to tak zamlouvá nebo ne, protože jsem se v příběhu trochu ztrácela. Nevěděla jsem kdo je kdo a kdo pracuje pro koho. Také mě moc neoslovil "snový sex", ale jinak Lizzy byla rozhodně sympatická. V knize nechybí humor, což mě hodně potěšilo.

07.12.2013 4 z 5

S nadějí S nadějí Dorothy Garlock

Moc pěkné čtení, a jak už u Garlock bývá zvykem, kniha se hemží tolika postavami, že čtenář se musí hodně soustředit, aby věděl, o kom je zrovna řeč a aby neztratil nit. Ale u tohohle příběhu se to dalo ještě zvládnout. Nejvíc se mi asi líbila Cassandra a Whit. Předpokládám, že některý z dalších dílů je právě o nich a že oni dva tvoří pár. Moc ráda bych si tento příběh přečetla.

02.12.2013 5 z 5

Adventinky I : Šampion / Splněná věštba / Vánoce na ranči Adventinky I : Šampion / Splněná věštba / Vánoce na ranči Linda S. Howington

Strhávám jednu hvězdičku za rychlý vývoj událostí, i když ve stostránkovém příběhu to asi jinak nešlo. Jinak klasická Linda se vším všudy :-).

18.11.2013 4 z 5

Náruč bezpečí Náruč bezpečí Catherine Anderson

Tak ze začátku se mi kniha docela líbila. Bohužel asi někde uprostřed už jsem měla chuť ji odložit. Meggie je týraná žena na útěku s novorozencem. Pořád se jenom klepe strachy, nikomu nevěří. Rafe se do ní naopak okamžitě zamiluje a neustále dokola ji opěvuje, jaká je bezvadná, statečná, krásná, jak ji miluje, že ji nikdy neublíží, že se ho nemusí bát. A ona zase pořád dokola, že teď Rafa naštvala, teď ji vyhodí, co bude dělat... Nevím, myslím, že příběh by to mohl být pěkný, kdyby se pocity hlavních hrdinů vyvíjeli nějakým směrem, což se asi vyvíjí, ale na můj vkus děsně pomalu a ve většině knihy se pořád omílá to samé. Meggie mi bohužel navíc nebyla moc sympatická :-(. Do dalších dílů se ale určitě pustím, snad mě nezklamou.

06.11.2013 3 z 5

Podíl na smrti Podíl na smrti Deborah Crombie

Příběh byl pěkný, také mi trochu občas připomínal Agathu Christie. Jediné, co mi opět vadilo bylo, že u některých postav opět nebyl zmíněn věk, proto se mi hůř vybavovaly postavy. Za to teda strhávám jednu hvězdičku.

03.11.2013 4 z 5

Stíny minulosti Stíny minulosti Sandra Brown

Tenká knížka, která se dá přečíst za jeden večer. Absolutní slaďák, takže takové odpočinkové čtení. Hvězdu ubírám za porod Sarah a jejího dalšího života. Myslím, že tak dokonalé děti neexistují :-D.

24.10.2013 4 z 5

Hlas pomsty Hlas pomsty Deborah Crombie

Kniha byla bezvadná, akorát jsem se trochu ztrácela ve stáří jednotlivých postav.

18.10.2013 5 z 5

Ohnivé okovy Ohnivé okovy Kristin Hannah

Nevím proč, ale Mariah mi moc sympatická nebyla. Ale ostatní ano, myslím, že nejlepší postavou byl Rass. Sice jsem si v závěru knihy i trochu pobrečela, přesto ale dávám pouze 3 hvězdičky.

30.09.2013 3 z 5

Nebezpečné vyhlídky Nebezpečné vyhlídky Linda S. Howington

Nejradši bych strhla 2 hvězdičky za chyby v překladu, ale za to bohužel autorka nemůže, tak dávám plný počet. Jako všechny knihy od Lindy, měla šťávu, napětí, sex a vtip. Ale ty překlepy, ty mě nesmírně iritovali!

20.09.2013 5 z 5

Má noc je tvůj den Má noc je tvůj den Melanie Rose

Kniha se mi ze začátku moc líbila, spíše mě bavil Laurenin život jakožto matky 4 dětí a pořád ve shonu, nežli osamocený Jessiky, přesto to byla právě Jessičina duše, která cestovala mezi dvěma těly. Celou dobu jsem byla zvědavá, jak se to vlastně vyvrbí a byla jsem zklamaná, jak to autorka vyřešila. Kdo mi ale byl v knize naprosto sympatický byla Karen. Opravdu jsem se hodně zasmála její mluvě :-D.

08.09.2013 3 z 5

Už neplač Už neplač Linda S. Howington

Pokud někdo očekává psychologické drama, tak se ho v téhle knize moc nedočká. Téma je sice pro to jako stavěné, nicméně se opět jedná o romantiku a ta v téhle knize převládá.

18.08.2013 5 z 5

Pod maskou měsíce Pod maskou měsíce Jude Deveraux (p)

Tak i poslední díl trilogie byl docela pěkný, ale strhávám jednu hvězdičku, protože na mě tam bylo přespříšil šťastných konců. Ti, kteří četli předchozí díly si mohli všimnout, že už i v nich se nakonec ze záporáka stal kladný hrdina. V posledním díle tomu není jinak, všichni najdou partnera, všichni se zamilují a celé městečko Edilean je šťastné!

14.08.2013 4 z 5