Žofie Žofie komentáře u knih

Medúza Medúza Jarmila Loukotková

Dočetla jsem asi před čtyřmi měsíci a často se přistihnu, že na tento příběh myslím... Má neopakovatelnou atmosféru.

02.03.2017

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Teď mě tu nejspíš fanoušci Zaklínače ukamenují, ale kniha mě vůbec nezaujala. Na můj vkus je napsána moc realisticky bez jakýchkoli iluzí. Je to tím, že jsem u fantazi zvyklá na "pohádkovost". Určitě se právě toto spoustě lidem líbí, já mezi ně nepatřím.

06.12.2014

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Na začátek musím říct, že celou sérii knih vřele doporučuji všem fanouškům fantasy, nejen dětem, kterým je tento cyklus primárně určen (minimálně v knihovně i v knihkupectví jsem je našla v dětském oddělení.) Celý příběh Eragona obsahuje mnoho moudrých myšlenek a nápadů a rozhodně nelituji, že jsem se před třemi měsíci začetla do první knihy série a s menšími přestávkami jsem přečetla všechny čtyři knihy, protože mi po určité době "nečtení" začali draci chybět. :)
Nic méně, poslední ze čtyřdílné série- Inheritance- mě bavila ze všech dílů nejméně. Pořád jsem čekala, že se jim podaří najít "něco" jak Galbatorixe přelstít, nějakou chytrou myšlenku, něco, na co král nepomyslel. Tedy pomoc jiných eldunarí byl pro mě zklamáním a některé věci mi připadaly těžce vykonstruované (to jak o skrýši Eldunárí řekl Eragoni jakoby nevědomě kočkodlak a jiné...), tento pocit křečovitosti jsem v ostatních knihách série neměla.
A také jsem se nemohla zbavit pocitu, že je tato konkrétní čtvrtá kniha vleklá. Konkrétně po dobytí Uru´baenu děj dál pokračuje obzvláště loudavým tempem a dal by se zkrátit do jedné kapitoly. Právě v těchto dalších asi 70 stránkách jsem se nudila a četla jsem "jen abych to měla už přečtené".
I tak dávám plný počet hvězdiček a to jako hodnocení celého Odkazu dračích jezdců, jedná se totiž o výjimečný příběh, který určitě stojí za přečtení.

07.11.2014 5 z 5

Před Hobitem jsem přečetla celou trilogii Pána prstenů, která mě obrovsky nadchla. Hobita (samozřejmě, myslím tu knihu) jsem brala do ruky se skepsí a velmi malým očekáváním, protože jsem (ACH JO!) viděla první dva díly filmu Hobit. Ale kniha mě úžasně překvapila. Předčila, a to bych nikdy předtím nepředpokládala, že něco předčí Pána prstenů, ano, předčila i zmíněnou trilogii. Hobit je napsaný tak mile... Ta knížka, neumím to popsat jinak, hřeje u srdce. :))
Tak pokud je tu někdo, kdo viděl ten film, ale knížku nečtl, tak honem přečíst, budete mile překvapeni.
Hobit se zařadil mezi mé nejoblíbenější knížky vůbec.

29.07.2014 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Christiane si zničila život. Nadosmrti poznamenána svou nerozvážností. Není to samozřejmě jen její vina. Z velké části je to vina její matky za nedostatek protidrogové prevence, za nezájem o Christianiny zájmy.
Co oceňuji je Christianin mnohonásobný zájem se z tíživé drogové situace dostat (protidrogová centra...) ale naopak nechápu, jak pak źnovu mohla začít fetovat. Nezodpovědnost.
Doporučuji všem. Drsná realita a pravdivý příběh. Kniha mě velice zaujala.

10.03.2011