ZNellyZ ZNellyZ komentáře u knih

Milion světů s tebou Milion světů s tebou Claudia Gray (p)

Na třetí díl jsem se těšila dlouhou dobu a k mé smůle nebyl nikde k půjčení. Každopádně jsem ho konečně dočetla a musím přiznat, že mám hodně smíšených pocitů. Jsem ráda, že se to celé nějak uzavřelo a ačkoliv se znovu ukázaly nové světy(můj favorit Egypt), tak mi tam prostě něco chybělo. Pro mě to ztratilo určitý nádech romantiky, kterým mě naplnil první díl a závan napětí, který mi dal díl druhý. Konec byl pro mě, až příliš rychle ukončený a rozhodně bych si ho vychutnala víc, kdyby pár stran přibylo. Stále to bude moje oblíbená trilogie, ale oproti předchozím dílům byl tenhle nejslabší. Dala bych 4,5 hvězdy, to ale nejde, takže se spíš přikláním k těm 4.

25.11.2019 4 z 5

Verum Verum Courtney Cole

Druhý díl byl pro mě hodně zmatený a zrychlený. Skoro nic mi nedávalo smysl a bohužel si pořád nedokážu uvědomit, co je pravda a co pouhá fantazie. Mrzí mě, že nejsou přeložené další díly a tak nemůžu tenhle příběh dočíst. Možná bych pak hodnotila jinak.

24.10.2019 3 z 5

Nocte Nocte Courtney Cole

Zasloužený počet hvězd. Celou dobu jsem si myslela, že to bude něco magického, s prvky fantasy, ale právě o to víc mě šokoval příběh a několik jeho zvratů. Nemůžu se dočkat přečtení druhého dílu.

24.10.2019 5 z 5

Blbá sázka o fajn kluka Blbá sázka o fajn kluka Shana Norris

Kniha se mi líbila a ačkoliv se dalo předpokládat, jak to skončí, bylo to příjemné, odpočinkové čtení. Plný počet nedávám z důvodu, že to nebyla kniha, která by mě více emočně zasáhla.

12.10.2019 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Ačkoliv nemusím tématiku válek, tahle kniha byla naprosto boží. Ze začátku jsem se musela srovnat s nezvyklým vypravěčem a stylem psaní, ale po pár stránkách mě příběh natolik strhnul, že všechny chyby zmizely. Ačkoliv některé okolnosti byly prozrazeny dopředu, jsem za to vlastně i ráda, protože mě nečekal takový emocionální šok. Stejně jsem se, ale neubránila slzám.

04.10.2019 5 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Četla jsem tedy starší vydání a Kniha mi sama o sobě nepřišla špatná. Důvod pro strhnutí hvězdiček jsou kapitoly, které vlastně pro mě zbytečně natahovaly knihu i děj.

15.06.2019 3 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Za dva dny jsem dočetla Zrádné srdce a dnes přečetla poslední díl trilogie. Během četby jsem se smála, brečela a zároveň se připravovala na konec, který dopadl přesně tak, jak jsem chtěla. Milostný trojúhelník mi v téhle knize nevadil a řekla bych, že autorka dokázala vymyslet skvělou zápletku. Vše bylo promyšlené a mini texty na stránce, které pro mě u prvního dílu postrádaly logiku, mi konečně objasnily celý příběh. S touhle sérii se mi bude těžko loučit, ale rozhodně na ni nezapomenu.

28.05.2019 5 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Oproti prvnímu dílu je tady rozhodně více akce, ale bavil mě úplně stejně. LIA, Kaden a Rafe jsou stále postavy, které mají, co nabídnout a jde vidět, že se neustále vyvíjejí. Nemůžu se dočkat třetího dílu, který leží vedle mě.

28.05.2019 5 z 5

Tetovaná růže Tetovaná růže Tennessee Williams (p)

Jedna z těch lepších knih tohoto autora. Líbí se mi, že autor zachoval povahu postav od začátku, až do konce a i finální závěr celé knihy, který mě překvapil.

04.05.2019 4 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Ze začátku jsem byla lehce nesvá ze stylu psaní, ale jakmile jsem si na to zvykla a kniha dostala větší děj, pohltila mě. Lia je sympatická hrdinka, která si na nic nehraje a ačkoliv jsem si chvíli myslela, že má syndrom neporazitelnosti, není tomu tak. Pořád se počítá s tím, že je holka a neláme skály rukou. Sice trochu delší čtení s občas protahovanými úseky, i tak se, ale nemůžu dočkat druhého dílu.

04.05.2019 5 z 5

Léto a dým Léto a dým Tennessee Williams (p)

Kočka na rozpálené plechové střeše mě bavila víc. I tak to nebylo špatné, takový slabší odvar Williamse

07.04.2019 3 z 5

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Za překvapivý závěr hvězda navíc. Jednoduchý situační humor, dívčiny mi připadaly někdy velmi natvrdlé a jak malé děti a celkově mám zkušenosti s lepšími dramaty.

05.04.2019 2 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Filmové zpracování se mi líbí víc, i tak jsem si, ale knihu užila a díky filmu si lépe dokázala představit prostředí i děj.

05.04.2019 3 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Skvělá komedie, která má i několik úžasných divadelních zpracování.

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Klasika, kterou by měl číst každý. Příjemné počtení.

Adam stvořitel Adam stvořitel Karel Čapek

Nebylo to špatné, ale občas zdlouhavé a myslím, že Čapek napsal mnohem lepší díla než tohle.

05.04.2019 2 z 5

Matylda Matylda Roald Dahl

Vtipná kniha. Ráda jsem si jí v rámci maturitní četby přečetla znovu.

05.04.2019 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Před dvěma lety bych tomu dala určitě plný počet bodů, ale teď při druhém čtení této knihy opravdu ne. Příběh velké lásky se odehraje během pár dnů, dokonalý Romeo je vlastně holkař, Julie po něm chce po pár hodinách seznámení slib o svatbě a chůva jí ho neváhá nacpat do postele. Celé je to hrozně naivní a přeslazené. Shakespeare to umí líp.

18.03.2019 2 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Jedna z klasik povinné maturitní četby. Četlo se to hezky a poměrně rychle.

18.03.2019 3 z 5

Deset tisíc nebí nad tebou Deset tisíc nebí nad tebou Claudia Gray (p)

Potřebuju akutně třetí díl. Tuhle sérii miluju a zvlášť mini příběhy v dimenzích. Čekala jsem nějaký závěr jako v prvním díle, ale to, co se stalo na konci mě naprosto dostalo. Za mě plný počet.

02.03.2019 5 z 5