ZNellyZ ZNellyZ komentáře u knih

Láska & štěstí Láska & štěstí Jenna Evans Welch

Ačkoliv to nebyla typická romantika, byla to snad první kniha, která se opravdu zabývala sourozeneckým vztahem, jeho vývojem a vlastně mi ani nevadila absence romantiky. Začátek měl trochu pomalý rozjezd, ale hrdinové byli sympatičtí a celou knihu jsem si neskutečně užívala. Za mě plný počet.

16.11.2021 5 z 5

První opravdový polibek První opravdový polibek Kasie West

K West jsem se vrátila nevědomky vrátila po dlouhé době, jelikož poslední dobou zažívá velkou popularitu. Až teď jsem zjistila, že některé knihy které jsem četla jsou právě od ní a díky propagaci ostatních se na ně zapomíná. Tato kniha byla zajímavá hned z několika hledisek. Ačkoliv by kniha mohla být spíše pro mladší, mě bavila. Bylo to vtipné, svižné, malá detektivní zápletka byla taky super a přiznám se, že pachatele jsem hádala špatně. Postavy byly sympatické a celá kniha se nesla v určité lehkosti, která by mě 100% vytáhla ze čtecí krize.

14.11.2021 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Přiznám se, že jsem asi od knihy čekala trochu více. Rozhodně poklona autorovi za téma, které si vybral a skvěle zpracoval. Na druhou stranu jsem chtěla něco víc surového, například jako Orwellova Farma zvířat.

10.11.2021 3 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Kniha byla velmi vychvalovaná a nedá se jí upřít originální prostředí, co se YA týče. Kempování, astronomie, příroda, poznávání parků a zajímavé fakta, jak přežít v divočině. Bohužel, ačkoliv se jedná o poměrně průměrnou knihu v počtu stran, měla jsem pocit, že jich je tak 2x tolik. Děj i styl psaní byl podivně protáhlý a vlastně mě nebavilo číst dál. Podobně dlouhé Štěstí v lásce od West jsem přečetla během chvilky a ačkoliv to taky nebylo úplně podle mého gusta, stránky mi ubíhaly samy. U této knihy jsem opravdu měla pocit, že knihu každou chvíli odložím, ačkoliv jsem neměla problém s dějem nebo postavami.

07.11.2021 3 z 5

Štěstí v lásce Štěstí v lásce Kasie West

Je to moje první kniha od West a přiznám se, že jsem dosti zklamaná. Kdybych byla mladší, zřejmě bych to hltala více,ale Maddie byla neskutečně hloupá, naivní a otravná hlavní hrdinka u které jsem občas pochybovala, že by měla nastoupit na univerzitu. Její uvažování občas připomínalo jedenácti letou holku. Zachraňoval to jenom Seth, který byl neskutečný milouš a jediná kladná postava knihy. Ano, všichni v okolí Maddie (rodina, kamarádi ze školy) byli na pár facek. Naopak lidi ze Zoo byli skvělí. Romantická linka se skoro nekonala. Za mě osobně je kniha tak pro věk do 15 let, pro starší dosti nudné. Doufám že další Westovky budou lepší.

31.10.2021 2 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Colleen nepíše jen o lásce, ale v jejich knihách je vždy nějaký trauma se kterým se musí hrdinka vypořádat. Myslela jsem, že po její knize Ztracená naděje,už to nic nepřekoná, ale přišla tato kniha a moje emoce byly znovu, jak na horské dráze. O to víc, když se dozvíte, že autorka vychází ze své zkušenosti. Musím říct, že po téhle náloži potřebuju nějaké klidné čtení. Celou knihu jsem s Lily přemýšlela, jak bych to řešila já a smutná pravda je, že já bych se asi vrátila. Svým způsobem my její řešení otevřelo oči a ukázalo, že ne vždy je dobré se rozhodovat srdcem a emocemi. Ačkoliv mám u Colleen pár testů, tak se k ní znovu vrátím, až se vnitřně vypořádání s touhle knihou. A myslím, že nebudu jediná

18.10.2021 5 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Naprosto skvělý příběh, ještě lepší hrdinové, co věta to perla, jednoduše kniha, která mě naprosto odrovnala. Je to moje první kniha od této autorky a rozhodně si nenechám ujít její další knihy. Ačkoliv jsem měla trochu obavy ze slow romantiky, tak naopak to bylo velkým přínosem pro vztah Saši a Gaby. Mám sice problém číst přehnaně vychvalované knihy a autory, ale tohle si zasloužilo chválu rozhodně zaslouženě. Škoda, že můžu dát jen pět hvězdiček, dala bych jich klidně sto :))

17.10.2021 5 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Původně jsem chtěla dát knize 3 hvězdy, ale díky překvapivému odhalení na konci ohledně rodiny Alex jednu přidávám, protože to bylo něco,co jsem opravdu nečekala. Na druhou stranu kniha nebyla něco, co bych úplně hltana, četla se sice dobře a rychle, ale celé to bylo neslané, nemastné. Alex a její schizofrenie bylo velmi dobré téma, detektivní zápletka ohledně tabule byl velký propadák, který působil, až skoro trapně a naprosto mi to celé nedávalo hlavu a patu. Miles sám o sobě sympatická postava, ale to, že se všichni bojí klučiny, co je nadprůměrně inteligentní byl další bod, kdy jsem si říkala, zda autorka neplácá spoustu věcí dohromady. Pro mladší cílovou možná, na střední to byl celkem hit ke kterému jsem se dostala, až na bakaláři a zřejmě jsem na to moc stará.

11.10.2021 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Skvělá kniha, Colleen prostě ví, jak dojmout. Přiznám se, že konec mi přišel zbytečně přeslazený, především v částech, kdy změnila pohled vypravěče, ale stále jsem s knihou spokojená a budu ji doporučovat dál. Škoda, že tuhle knihu nakonec neuvidíme zfilmovanou, jak bylo slibováno. Ale třeba někdy v budoucnu, kdo ví...

01.10.2021 5 z 5

Mrtvé oči: 2. díl Mrtvé oči: 2. díl Vlasta Javořická

Kniha byla, pro mě, zajímavější než první díl, ale přiznám se, že jsem nějak nenašla vztah k Romanovi a Lidunce. Obě postavy mi připadaly naivní a chvilkami i otravné. Přesto mě, ale kniha bavila a jsem ráda, že vše skončilo, jak jsem si přála.

06.07.2021 5 z 5

Mrtvé oči Mrtvé oči Vlasta Javořická

Knihu mi doporučila známá a přiznám se, že díky jejímu popisu děje jsem měla o knize předsudky. Nakonec se ukázalo, že si děj pamatovala špatně a já si knihu neskutečně užila. Postavy měly svůj charakter, děj byl zajímavý a kniha se neskutečně rychle četla. Autorka píše velmi dobře a doufám, že to druhý díl nepokazí.

25.06.2021 5 z 5

Psáno životem Psáno životem Lucy Keating

Kdybych byla mladší, asi by mě kniha bavila více. Námět na knihu dobrý, ale hlavní hrdinka by občas potřebovala pár facek. Stejné antipatie získala i postava Willa, který mi prostě taky nešel pod kůži. Celkově to hodnotím jako průměr, ale možná by si to zasloužilo i o hvězdu méně.

24.03.2021 3 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Upřímně jsem od knihy čekala víc. Styl psaní mi nesedl, v textu i ději jsem se díky dlouhým větám ztrácela a ani děj nebyl, tak zajímavý. Pro maturanty je to jistě dobrá volba, pokud shání krátkou knihu, ale já bych si knihu nevybrala.

07.02.2021 3 z 5

Nevěsta Nevěsta Martin Františák

Nevěsta je naprosto geniální dílo. Byla to moje prvotina od pana Františáka a je to přesně ten typ knih, který od něj očekávám. Vesnické prostředí, nářečí, vina z minulosti a překvapivé zvraty. Jednoduše geniální.

07.02.2021 5 z 5

Karla Karla Martin Františák

Je to něco jiného, než co pan Františák běžně píše. Jsou tam určité prvky, které potřebují více objasnit a díky tomu je pro mě příběh "nedokončený." Nebylo to špatné, ale myslím si, že mám jiné favority z jeho tvorby.

07.02.2021 3 z 5

Pozvání do sociologie: Humanistická perspektiva Pozvání do sociologie: Humanistická perspektiva Peter Ludwig Berger

Povinná kniha k seminární práci, která nemá být učebnice, ale rozhodně tak působí. Složité pojmy a vysvětlování naprosto triviálních věcí. Jelikož neustále mluví o americké společnosti, která je mi stejně tak blízká, jak dějiny Severní Koreje, tak vlastně mi to nepřidalo nic nového.

07.11.2020 odpad!

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Čekala jsem něco víc, mnohem víc. Ačkoliv je kniha hodně zaměřená na myšlenky hlavní postavy a její vzpomínky, občas toho bylo, až moc. Děj byl utlačen právě odbočkami do minulosti a díky tomu trpěl celý příběh. Kniha se vyvíjela pomalu a kdykoliv se objevil zajímavý zvrat, byl po pár dalších stránkách udupán a znovu se nic nedělo. Ačkoliv má kniha druhý díl, není to něco k čemu bych se chtěla vrátit a ani otevřený konec a touha dozvědět se pravdu, to nezmění. Je to škoda, ale v tomhle případě se asi raději podívám na seriál.

04.10.2020 3 z 5

Sedm rozchodů Amy a Craiga Sedm rozchodů Amy a Craiga Don Zolidis

Po dlouhém zvažování dávám dvě hvězdičky. Dějově neustále to samé, rozchod, příběh, rozchod a to je vlastně celý děj knihy. Úžasná a pro všechny dokonalá Amy chodí s nerdem a milovníkem komiksů a Dračího doupěte Craigem a neustále mu bezdůvodně dává kopačky. Obě postavy mi byly svým způsobem nesympatické a jejich chování bylo horší než dětí na ZŠ. Jejich "vztah" nebyl běžným vztahem a rozhodně chyběla nějaká chemie. Kniha mě nebavila a kromě posledních stránek na konci jsem se dost nudila.

28.09.2020 2 z 5

Podělaným navrch Podělaným navrch Becky Albertalli

Oproti Já Simon rozhodně něco, co se dá číst. Asi první věc, co mě zarazilo, byla autorčina posedlost rvát lgbt všude. Sestra dvojče lesba, její rodiče jsou dvě lesby a po knize "Já Simon", kterou jsem ani neměla sílu dočíst to bylo celkem dost odrazující na prvních pár stran. Ale vše se naštěstí v dobré obrátilo a já si mohla přečíst oddechový příběh, který sice nebyl to nejlepší, co jsem četla, ale rozhodně je to, pro mě, to nejlepší (a asi jediné), co mi autorka může nabídnout. Molly je sympatická osoba, na nic si nehraje a její "milostná" linka v knize je nenásilně vložena a naprosto přirozeně plyne celou knihou. Za mě čtyři hvězdy.

06.02.2020 4 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Po 100 stranách knihu vzdávám. Pro mě naprosto nezajímavé čtení. Suché a plytké postavy, vydírání, které ani pořádně vydírání není a ve výsledku je kniha na mrtvém bodě a nikam jsme se nepohnuli. Raději dám šanci jiné knize, než se nutit dočíst tohle.

04.01.2020 odpad!