Žlutotemenný Žlutotemenný komentáře u knih

Sloní paměť Sloní paměť Alex Lasker

Je hezký, vyslechnout si příběh stárnoucího slona. Ještě že z něho neudělali . . . ale nic, zbytečně se rozčilovast nemá smysl.

09.04.2024 3 z 5

Radost z pozorování ptáků v lese Radost z pozorování ptáků v lese Klaus Nottmeyer

Tohle je opravdu radost z pozorování ptáků. Mám osobně tedy raději papoušky, které u nás můžete pozorovat jen v ZOO nebo ve vlastním chovu. Je mi však jasné, že papoušek v přírodě dělá úplně jiné vylomeniny. Jenže tohle není o cizokrajných ptácích, ale o těch, kteří žijou u nás v lesích a částečně ve městech. Pořídil jsem si digitální dalekohled jak s možností fotit, tak hlavně s možností natáčet. A dost jem si užil. Tato kniha mě k tomu konečně dokopala.

14.09.2023 5 z 5

Radost z pozorování ptáků Radost z pozorování ptáků Michael Schmolz

Vlastně praktivká příručka pro ornitology. Já se pozorování ptáků tak hluboce nezajímám, přestože na mé zahradě jich žije spousta. Nějak podrobně je nesleduji, ale dávám jim lůj, ovoce a zrní do tří krmítek, které mám po zahradě instalovaný. To však dělám převážně v zimě, protože mám pocit, že přes jarní a letní obdobý si toho užijou víc lovem a hledáním, než jen líně přilétnout na krmítko a žrát. Je však pravda, že díky knize jsem poznal a dokážu pojmenovat sposty to zvířectva, co tu lítá.

01.05.2023 5 z 5

Herbář aneb Od anděliky k žindavě Herbář aneb Od anděliky k žindavě Jaroslava Bednářová

Perfektní průvodce s nádhernou a výstižnou kresbou. Vše, co byste měli vědět o léčivých rostlinách. Vyčerpávající informace. Dokonce i kdy máte léčivky sbírat. Paráda.

05.02.2023 5 z 5

Rastlinopis Rastlinopis Jiří Dvořák

Naprostá bomba. Krásné kresby a spousty odpovězených otázek.

24.12.2022 5 z 5

Naše květiny Naše květiny Miloš Deyl

Ačkoli už dvacet let staá záležitost, informace ze světa flory jsou stále aktuální. Ilustrace jsou na pohled nádherné a leckterá květinka by jim v přírodě mohla závidět.

24.09.2022 5 z 5

Cesty z úzkosti a deprese Cesty z úzkosti a deprese Heinz-Peter Röhr

Inu, dvakrát nadšený z toho nejsem. Avšak ta podstatná část je laicky tedy srozumitelně podaná.

19.06.2022 3 z 5

Smrtící rostliny - Přírodní historie jedovatých rostlin světa Smrtící rostliny - Přírodní historie jedovatých rostlin světa Elizabeth A. Daunceyová

Úžasná kniha. Vše, co potřebujete vědět o jedovatých rostlinách. Některé jsou moc zajímavé a některé rostou i u nás, akorát o nich pořádně nevíme. Obrazová část knihy vás uhrane.

14.05.2022 5 z 5

Léčivá síla vody Léčivá síla vody Masaru Emoto

Má to spousty fotek, ale, co se týče obsahu... Místo, aby čtenář dostal vodopád informací, je to spíš vlažný potůček.

08.01.2022 3 z 5

Skrytá tajemství vody Skrytá tajemství vody Masaru Emoto

Další z těch velmi povedených příběhů. Fakt, že led i voda jsou asi nejdůležitější "živly", které člověk ke svému životu potřebuje, dodává knize velkou podstatu.
Příběh má spousty poselství, rad, návodů a doporučení. Těžko se o tom rozepisovat. Naštěstí jsem v jednom antikvariátě na tuto knihu narazil a jsem tomu strašně rád.

29.11.2021 5 z 5

Skutečná síla vody Skutečná síla vody Masaru Emoto

Pominu-li trochu laksní slovní a větná spojení, tak je tohle velmi povedená literatura o zdraví ve vodě, nebo o vodě. Rozhodně je voda velkou a nedílnou součástí člověka. Tak na zdraví!

22.10.2021 5 z 5

Rostlinné omamné drogy Rostlinné omamné drogy Pavel Valíček

Fíha, tohle je síla. Člověk má úplně chuť si něco připravit. Má to sice "informativní" cgarakter, ale někdy jdou tvůrci do hloubky. Možná by to na někoho mohlo působit jako návot, ale je to spíš varování, aby se tomu člověk vyhnul.

23.08.2021 5 z 5

Tajuplný život vody Tajuplný život vody Masaru Emoto

Tohle je prostě nádhera. Krásný pohled autora na život ve vodě. To by mělo uhranout snad každého. Já si tuto knihu užíval a pár ůnávodů" i převzal. Doporučuji!

21.08.2021 5 z 5

Rostliny způsobující otravy Rostliny způsobující otravy Luděk Jahodář

Překvapilo by vás, kolik kytek, které pěstujete doma nebo na zahradě, může být nebezpečných. Skoro čtyři sta stran informací o toxinech způsobující otravu. Velmi poučná a zároveň nebezpečná kniha.

04.07.2021 5 z 5

Kapesní atlas ptáků Kapesní atlas ptáků Miroslav Bouchner

Tento atlas má jen jednu chybu - je už moc zastaralý a chybí v něm spousty údajů. Jenže ve své době to byla jedna z nejlepších zvířecích informačních knih.

04.07.2021 4 z 5

Genialita ptáků Genialita ptáků Jennifer Ackerman

Vždycky jsem se podivoval, co vše zvířata dokáží. Ptáci jsou však ještě geniálnější. U této knihy to poznáte. Některým kouskům jsem se musel smát. A ten jejych koimunikační jazyk - no, kam se hrabem my lidi.

28.05.2021 5 z 5

Rybaříci na Modré zátoce Rybaříci na Modré zátoce Karel Nový (p)

Jo, možná kniha mého mládí, ale rozhodně se i nadále líbí. Je to zajímavé, dojemné a do dnes aktuální. Navíc obsahuje skoro až historické kresby mistra Mirko Hanáka. A hlavně jsem celkem nedavno sledoval ledňáčky na Berouce - proto jsem opět šáhnul po této knize.

17.03.2021 5 z 5

Walden aneb Život v lesích Walden aneb Život v lesích Henry David Thoreau

Tohle na mě bylo moc filozofie a vlastně i politiky. Rozhodnutí a směr je určitě chválihodný, ale důvody jsou mnohdy až nepřesvědčivé. Vzal jsem si z toho jen pár příkladů a návrhů.

13.11.2020 3 z 5

Papoušci Papoušci Jiří Felix

Ikdyž už jsou v knize zastaralé informace, je to stále poučné a naučné. Zvláště jsou nádherné některé fotografie a našel jsem i informace, které se v současné době někam ztratily.

16.08.2020 4 z 5

Tatranská plesa Tatranská plesa Milan Lackovič

Další velmi povedená foto publikace. Ani nemá cenu přidávat něco víc. Snad jen, že mám sto chutí se tam zase vydat, ale počkám na prázdniny.

21.06.2020 5 z 5