Zlosynus Zlosynus komentáře u knih

Aktivní kovy Aktivní kovy Štěpán Kopřiva

Nejdříve jsem četl od autora Holomráz, ten docela ušel, ale tohle je taková srajda že to snad ani není možný. Můj čtenářský přešlap roku 2022. Fuj

08.12.2022 odpad!

Muži pod ochranou Muži pod ochranou Robert Merle

čekal jsem něco jiného, možná trochu víc akce a o hodně víc sexu (chi chi) každopádně to není vůbec špatné :-) čte se velmi lehce

11.08.2014 4 z 5

Blaze Blaze Richard Bachman (p)

jedna z mých nejoblíbenějších od Kinga. Blaze je nezapomenutelná, perfektní postava. no a ty scény z borůvkových plantáží - miluju, miluju

23.07.2014 4 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

200 stránek než se vůbec něco začne dít a dalších 200 než se to pořádně rozjede a posledních 250 super. takže opět trochu zklamání (stejně jako u Žhářky i u Mrtvý zóny)

18.05.2014 3 z 5

Město & město Město & město China Miéville

jen dvě slova - geniální knížka

08.05.2014 5 z 5

Žhářka Žhářka Stephen King

slabší King, 3/4 je docela nudných, závěr to trochu vylepšuje.

28.04.2014 3 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

no to byl zase konstrukt %-) jo Márplová ví od poloviny knihy kdo je pachatel..to určitě :-)

21.04.2014 3 z 5

Návrat do budoucnosti I Návrat do budoucnosti I George Gipe

filmová trilogie je moje srdcová záležitost, ale todle zpracování scénáře není nic extra..tedy pro mě jako pro fandu je to super, ale pro někoho kdo to zas tolik nežere, to bude tak za 3*. určitě oceňuju rozšíření o několik scén, který ve filmu nejsou a dovysvětlení určitých věcí, který z filmu nejsou úplně jasný :-)

12.04.2014 4 z 5

Nic nebude jako dřív Nic nebude jako dřív Karin Slaughter

po všech stránkách velmi průměrná. neurazí, ale ani nenadchne. prvních pár stránek je úplně super - to jsem si řikal tvl tvl brzdi holka, todle tempo je vražedný, no a pak začne brzdit (asi tak od pátý stránky) a jede bez napětí, pořádné akce, zvratů :-)

30.03.2014 3 z 5

Rohy Rohy Joe Hill (p)

hned po dočtení jsem si to chtěl přečíst znovu.. ;-) prostě super. týdle knížce totiž nechybí vůbec nic, nemá jediný hluchý místo , echtovní zápletka, geniální propracování postav, jedna z mých TOP ! ďábelská, ďábelská knížka! můj nový oblíbený autor. DOPORUČUJI

a teď jsem se dozvěděl, že to bude zfilmovaný - hl. role Daniel "Harry Potter" Radcliffe. boží ;-)

08.03.2014 5 z 5

Hon na ponorku Hon na ponorku Tom Clancy

jestli hledáte akci - jako já - tak se poohlídněte někde jinde... :-/

24.02.2014 3 z 5

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

Žulová myš Owen Meany je prostě super :-)

20.01.2014 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

ze začátku se mi to zdálo trochu "teplý" - hlavně jak tam furt všichni brečí...ale nakonec to bylo docela super ;-)

02.01.2014 4 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Nuda, šeď, přeskakoval jsem celé stránky, nic mě na tom nebavilo, dočteno se zapřenim. Knihu bych doporučil jedině největšímu nepříteli! ;-)

15.12.2013 2 z 5

Tajný denník Adriana Mola Tajný denník Adriana Mola Sue Townsend

ale jo, docela jsme se bavil...nicméně na deník Nicka Twispa (první dva díly) to určitě nemá ;-) ..
Obsah knihy jednou větou - mladej týpek popisuje co se mu přihodilo za cca rok a půl

10.12.2013 4 z 5

Principálova dcera Principálova dcera Jostein Gaarder

zajímavé téma a moc pěkný, dojemný příběh. trochu jsem tušil jak se ten konec bude vyvíjet, ale nakonec mě to přeci jen překvapilo, hlavně jak to bylo ...... ;-)

obsah knihy jednou větou - ghost writer píše o svém životě
hl. postavy - Peter, Metr, Marie
kdy a kde se děj odehrává - cca 60-90 léta, zejm. v Norsku, konec v Itálii

08.12.2013 4 z 5

Hlubokej průser Hlubokej průser Eoin Colfer

obsah knihy jednou větou - týpkovi zabijou pichnu, ztratí se mu kámoš, plno lidí ho chce zabít - prostě se dostane do pořádně hlubokýho průseru

hl. postavy - vyhazovač Dan, plastický chirurg a hlas v hlavě dr. Zeb

kdy a kde se děj odehrává - tvl asi New Jersey, současnost

vcelku vážné téma, ale postavy to glosujou tak, že se i pořádně zasmějete... trochu mi to připomnělo Reachera

04.12.2013 4 z 5

Zpěv drozda Zpěv drozda Walter Tevis

obsah knihy jednou větou - nikdo už neumí číst a jeden týpek se to naučí, ale prakticky nikoho to nezajímá páč jsou všichni zfetovaný kkti

hl. postavy - Bentley (týpek co umí číst), Mary Lou (žena ze zoo), Bob (robot 9. úrovně)

kdy a kde se děj odehrává - 25. století, New York a pak i částečně jinde

jo je to docela dost dobrý, i když snad k něčemu takovýmu nesměřujem, to mi nikdo nenamluví ;-)

26.11.2013 4 z 5

Prokletý ostrov Prokletý ostrov Dennis Lehane

super knížka! ale film jsem viděl jako první, takže jsem věděl co mě čeká..no jinak by to bylo asi za 5*. ale hodně mě bavilo, jak to všechno do sebe zapadá když víte jak to máte číst a interpretovat - třeba ty Teddyho sny... myslim že jedno přečtení je málo :-))

12.11.2013 4 z 5

A pavouk přichází A pavouk přichází James Patterson

super! od začátku to tam autor hrozně sype, nedá vydechnout, má nachystaný nečekaný zvraty..prostě bomby

06.10.2013 5 z 5