zlatka2001 zlatka2001 komentáře u knih

Bleděmodře pruhovaný Bleděmodře pruhovaný Tereza Tomanová

Ahoj Franku, už ti zase píšu, nějak tě nemohu dostat z hlavy. Jsi můj nejmilejší mužský hrdina, i když ti trochu šlape na paty Roark od Dallasky. Takže k dnešním narozeninám ti přeju plno spokojených hostů na majáku, žádné úrazy a nějakou prima ženu. Na Terku se vykašli, stejně dá vždycky přednost Robbymu. A až někdy pojedu kolem, tak se určitě stavím.

23.11.2021 5 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Páni! a tomuhle někdo dává plný počet? To je ale sračka! Ten pornografický brak nemá děj, postavy charakter a autorky vkus.

10.07.2019 odpad!

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

No, já vím, že jsem chtěla něco fakt jednoduchého. A pohodového. A s dobrým koncem. Tak si taky nestěžuju.

16.05.2018 3 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Tak to byla síla! Ani si neumím představit takové množství zlých lidí na jednom místě. Hrozně smutné. Vlastně ten závěr byl docela logickým vyústěním beznadějné situace.

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

No, není to úplně můj šálek čaje, někdy jsem se zasmála, někdy jsem byla pohoršená, někdy jsem se začervenala. A pak jsem to dala vychytrale tatínkovi k Vánocům.

16.05.2018 3 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Tohleto cestování do minulosti mě moc baví. Navíc miluju Skotsko a teď i Jamieho, takže se už pouštím do druhého dílu. Že se sakra něco takového nestane mě!

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Sice dávám přednost jiným typům básní, ale Máj je prostě výborný, navíc český, tak proč mu nenadržovat.

Továrna na Absolutno Továrna na Absolutno Karel Čapek

Bylo to takové rozvláčné, ale na to, že tam šlo o nějaký transformátory a já tedy fakt na fyziku nejsem, tak jsem to přečetla už za tři dny. Mám Čapka ráda, ale budou prázdniny, dám něco opravdu zábavného.

28.06.2017 4 z 5

Markéta Lazarová Markéta Lazarová Vladislav Vančura

No jo, povinná knížka, ale nebylo to zas tak špatné. Divná stará čeština, samý přechodníky, prý humanistická, říkal náš češtinář, takže to chvilku trvalo, než se člověk začetl. Taky mě dost štval sám autor, jak lezl do děje a neustále dával najevo, že jen čteme knížku, ať to zas tak neprožíváme. No, film byl lepší.

10.02.2017 4 z 5

Bleděmodře pruhovaný Bleděmodře pruhovaný Tereza Tomanová

Milý Franku, protože máš dnes narozeniny, přeji abys měl pořád hodně hostů, nebo spíš tak akorát, abys taky někdy chodil spát, protože ty jsi jako New York. A až Terry odjede pryč, budeš mít mě. MĚ. Jsi nejlepší chlap, co znám. (Tatínek si to stejně nepřečte.)

23.11.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Tak já nevím, ale podlehla jsem okolí a přečetla. Tedy hlavně taky kvůli tomu, že chci jít 6. října do kina, tak abych věděla, co mě čeká. A Emily Blunt mám ráda. No, doufám, že bude film lepší. Někdo "Dívku" přirovnával ke "Zmizelé". tak já bych řekla, že tam ta mystifikace byla daleko lepší. Tohle bylo ukňourané, holky vesměs protivné, chlapi divní. Styl obyčejný. Vlastně to za moc nestálo.

26.09.2016 2 z 5

Bleděmodře pruhovaný Bleděmodře pruhovaný Tereza Tomanová

To bylo kráááásný! Já už to přečetla podruhý. Moc se mi líbilo, že je hlavní hrdinka z Čech a že to není na stejný brdo jako odstíny nebo bastardi. Terry jsem úplně rozuměla, taky bych nechtěla být středem pozornosti, vžívala jsem se do příběhu a nevím, jak bych jednala já. Frank je opravdický chlap , Rob je roztomilý, ale mně se líbil i ten Robův agent, to byl tedy týpek! Taky si myslím, že je to dobře stylisticky napsané, setkání Terry a Andy jsem obrečela, jak mě to dojalo.
To by mě fakt zajímalo, proč této knize někdo dal odpad a aspoň nenapsal proč! Belatris?!

23.06.2016 5 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Tak já nevím. Sice Čapek vložil matce do úst spoustu ženských argumentů, ale stejně se nakonec zachoval jako muž. Troufám si tvrdit, a to sama ještě děti nemám, že JÁ bych tedy svého posledního syna určitě nikam nepustila. Mezi náma, já bych nepustila už toho druhýho.

02.06.2016 5 z 5

Jih proti Severu 2 Jih proti Severu 2 Margaret Mitchell

To bylo tak krááásný! Stejně si myslím, že se ke Scarlett Rhet vrátí. Ne?

12.03.2016 5 z 5

Navzdory básník zpívá Navzdory básník zpívá Jarmila Loukotková

Helejte, já do té školy snad začnu chodit ráda. Už druhá knížka, kterou doporučila češtinářka a taková bomba! Spousta nových informací, život středověkých studentů, hodně historie, tu já moc ráda. A samozřejmě básničky. Nááádherné "vijonské" balady. Čte se to jak detektivka. Super.

21.02.2016 5 z 5

Medúza Medúza Jarmila Loukotková

Fantastické!!! Nikdy bych nevěřila, že se takhle mohlo psát za komoušů. Úplně jiné než Navzdory básník zpívá. Moderně napsané, zvláštní motiv lásky, zvláštní vztah mezi kamarádkami.

21.02.2016 5 z 5

Jih proti Severu - V bouři Jih proti Severu - V bouři Margaret Mitchell

Čteno pod lavicí, v tramvaji, při jídle, místo učení, ve vaně, pod lampičkou, do půl čtvrté, s červenýma očima, přiblblým výrazem, s křečí v ruce, pod učebnicí fyziky, zasněná, okouzlená, milující, nechápající, těšící se na druhý díl. To vše během tří dnů a nocí.

17.02.2016 5 z 5

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Tak to byla síla! Nevěřila jsem, že mě to tak zasáhne. Taková stará knížka. Hodně dobrý. Já si snad začnu myslet, že ty povinný knížky nejsou zas tak strašný!

10.02.2016 4 z 5

Dvě zrcadla Dvě zrcadla Karolina Limrová

Tak tahle paní mě dost naštvala. První stránky byly docela zajímavé, ale pak se to zvrtlo do napodobování dalších různých děl. Skončila jsem v polovině, nemám ráda, když se někdo přiživuje na nápadu někoho jiného.

04.02.2016 2 z 5

Vítězný oblouk Vítězný oblouk Erich Maria Remarque (p)

Ravic je můj oblíbený hrdina, i když by se klidně mohl jmenovat Roby jako ´ve Třech kamarádech. Všude je to totiž autor. Zajímavé, poučné, nádherné. Přesně podle mého gusta.

04.02.2016 5 z 5