Zirvith Zirvith komentáře u knih

Ostrov draků Ostrov draků František Běhounek

Kniha se nečetla moc dobře, mě teda spíše nudila. Četla jsem ji jen kvůli Výzvě, jinak docela nezáživná.

30.12.2022 2 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Tma mě bavila o dost méně jak Strach. Tahle kniha mi přijde spíš nudnější, nic moc se tam neděje víc jak polovinu knihy. Ovšem i přesto se to četlo dobře, to ano, jen mě to příliš nezaujalo. Ale ten konec... no, ten byl hodně zvláštní.

21.12.2022 3 z 5

Muž, který pohnul oblohou Muž, který pohnul oblohou Francesco Ongaro

Knihu jsem před pár lety vzala v knihobudce, protože mě zaujalo téma - mám ráda astronomii i tyhle slavné astronomy. Jen jsem tušila, že se kniha nebude číst snadno, tak jsem ji odkládala a přečetla až teď, kdy se mi jako jediná hodila do tématu k Čtenářské výzvě. Kniha byla skutečně trochu náročná a nudná, ale bylo fajn dozvědět se něco o Tychovi a také se mi líbila i zmínka o mém oblíbenci Galileovi.

18.12.2022 3 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Naprosto úžasný horor. Akorát asi nebyl dobrý nápad číst takhle mrazivou knihu zrovna v zimě... Čtivé, napínavé... Rozhodně lepší, než jsem čekala. Jenom ta poslední část mě jaksi úplně dostala. V tom negativním smyslu.
Jinak Kinga jsem ještě nečetla, tak nemůžu posoudit podobnost s jeho knihami.

09.12.2022 4 z 5

Spisovatel jako povolání Spisovatel jako povolání Haruki Murakami

Tohle je první kniha od Murakamiho, kterou jsem kdy četla. Předtím jsem ani nevěděla, co přesně píše. Tuhle knihu jsem si vybrala jen ze dvou důvodů. Jednak kvůli Čtenářské výzvě a jednak kvůli jeho názvu. Říkala jsem si, že jakožto spisovatelce se mi tato kniha může hodit.
Některé kapitoly se mi líbily víc, jiné méně. V knize je i pár zajímavých a užitečných informací. Zaujalo mě, že Murakami píše vždycky jen jednu věc současně. Ne jak já rozepsaných deset knih a několik povídek k tomu... :D
Doteď jsem znala Murakamiho jen jménem a vůbec nic o něm nevěděla. Ale díky této knize jsem se s ním myslím seznámila dostatečně :) Dokonce se tam občas zmiňuje i o svých dřívějších knihách, takže teď jsou mi trochu známy také ony. Nicméně Murakami nikdy nebyl autor, který by mě lákal číst, a tahle kniha mě příliš nepřesvědčila, abych si od něj přečetla ještě něco jiného, přestože jiné jeho knihy jsou určitě záživnější a čtivější :) Nečetlo se to zrovna snadno, ale docela mě pobavil druhý doslov.

01.12.2022 3 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Hodně čtivá kniha, četla se víceméně sama. Občas skutečně vtipná, minimálně jedna scéna mě doopravdy dost pobavila. Příběh taky fajn, některý věci z děje mi připomínají i můj život.

23.11.2022 4 z 5

Osudy duší - Smrt a zrození Osudy duší - Smrt a zrození Michael Newton

Celkem poučná kniha, ačkoliv úplně všemu přeci jen nerozumím a je tam i pár věcí, nad jejichž existencí trochu pochybuju. V některých věcech ohledně fungování duchovního světa mám prostě zmatek. Třeba zrovna výběr těla. Doteď jsem si myslela, že si duše sama vytvoří tělo i osobnost jaké chce, a ne že si jen vybere nějaké z těch existujících. Ale zaujalo mě, že se duše může rozhodnout, že se už nikdy na Zemi neinkarnuje. Pokud je to pravda, tak si akorát říkám, proč se moje duše vůbec inkarnovala... Protože do dalšího života už nechci.

18.11.2022 3 z 5

V zajetí Atlantiku V zajetí Atlantiku Inna Václavová

Velice příjemná kniha vyvolávající opět mou touhu po lodích a po dobrodružství. Díky této knize jsem si uvědomila, po čem ve skutečnosti toužím. Jsou to lodě a moře. Taky jsem se vždycky chtěla plavit po mořích :) A teď... po přečtení této knihy chci taky na Atlantik! Také by mě docela zajímalo, zda by mě měsíc na moři nějak změnil... A ty krátké kapitoly byly fajn.

14.11.2022 4 z 5

Hejno havranů Hejno havranů Kate Stewart

Tahle kniha... No, vážně mě zaujala anotace a výstižná věta na obálce, ale začátek knihy se mi zdál spíš docela amatérský. Samé zbytečné kecy a celkově kniha příliš nezaujala, trochu nudná a sepsaná taky nepříliš kvalitně. Nicméně Předmluva (nebo spíše bych to nazvala prologem) byla naprosto parádní. Co můžu říct jen z Předmluvy, tak je mi hlavní postava sympatická a poněkud podobná mně, hlavně co se týče lásky. Jsem na tom dost podobně jako ona a máme i podobné názory. Jenže následující děj... čekala jsem něco víc nadpřirozeného a ne pouhou partičku feťáků, kteří pořádají večírky a kouří. Tohle není můj svět. Sean by mě v životě nezaujal - ukecaný kuřák s piercingem a tetováním není nic pro mě. Dominik je na tom o dost lépe. Až na to, že patří také mezi feťáky, mi povahou i vzhledem zcela vyhovuje a také bych se do něj snadno zamilovala.
Skoro celá kniha je jen obyčejná romanticko-erotická slátanina, kde se víceméně nic neřeší ani neděje. Zajímavých je pouze několik posledních stránek. Druhý díl mám taky koupený, takže si ho také časem přečtu a doufám, že bude zajímavější.
A polygamní vztah? Takové vztahy vůbec neuznávám. A navíc nechápu, jak někdo může milovat dva lidi současně. To prostě nejde. A pokud si někdo myslí, že miluje dva lidi stejně, tak to potom není skutečná láska. Vím o čem mluvím :)

31.10.2022 3 z 5

Cesty duší Cesty duší Michael Newton

V knize jsou sice zajímavé informace, ale nečetla se úplně nejlíp a také je poněkud složitější. Znám lepší knihy na tohle téma.

18.10.2022 3 z 5

Na vlastní kůži Na vlastní kůži Javier Moro

Číst tuhle knihu bylo docela utrpení. Téma je sice zajímavé, nejvíc mě zlákalo prostředí - lodě, moře, dobrodružství, 18.-19. století. Ale netušila jsem, že celá kniha bude podrobně popisovat jakousi očkovací expedici, o níž jsem v životě neslyšela. Celé je to jen o očkování. Takže knihu jsem četla víc jak měsíc a ne a ne ji dočíst. Minimálně do poloviny byla extrémně nudná, ale v poslední čtvrtině se naštěstí četla už o něco lépe. Každopádně obdivuju, jak někdo dokázal tak podrobně sepsat příběh celé expedice, a zároveň jsem ráda, že jsem se dozvěděla i něco nového z historie. Ale nejvíc se mi na knize líbila obálka.

08.10.2022 3 z 5

S horoskopem do postele S horoskopem do postele Vladimír Kubeš

Kniha, ve které se akorát tak dočtu, jakou postel vybrat určitým znamením. Takže knihu bych doporučila těm, kteří si chtějí koupit novou postel a nemohou se rozhodnout, jakou vybrat. Ale aspoň ta charakteristika znamení je celkem zajímavá :)

02.09.2022 3 z 5

Nabídka Nabídka Catherine Coulter

Kniha byla celkem v pohodě, snadno se četla.

17.08.2022 3 z 5

Poselství run Poselství run Renata Herber

O runy jsem se nikdy nezajímala, tyhle severské kultury a mytologie mě totiž nějak neberou, ale když už jsem se dostala k týhle knize, tak jsem ji přečetla a s runami se seznámila. V knize je hezký a stručný popis run i výkladu, dobře se to četlo.

02.08.2022 4 z 5

Pražská defenestrace 23. května 1618 Pražská defenestrace 23. května 1618 Pavel Kosatík

Zajímavá a poučná kniha. Koupila jsem si ji proto, že mě téma třicetileté války a Bílé hory velmi zajímá, ale přednostně jsem si ji přečetla hlavně kvůli tomu, že se mi krásně hodila do Čtenářské výzvy. Každopádně jsem se z knihy dozvěděla některé další věci, o kterých jsem dosud netušila, a taky pár podrobností ohledně začátku války.

31.07.2022 4 z 5

Paměti Pařížských katů Paměti Pařížských katů Charles Henri Sanson

Knihu jsem si koupila, protože mě tohle téma vždycky hrozně zajímalo. A to nejen kati, popravy a mučení, ale také francouzská historie a hlavně období VFR. Ovšem musím uznat, že kniha byla poněkud nudná a dost obtížně se četla. Proto mi zabralo asi pět měsíců, než jsem se dobrala konce. Ale období revoluce jsem si docela užila. Dozvěděla jsem se tam věci, které jsem ani netušila. Doteď jsem neměla představu, kolik desítek lidí bylo za den popraveno. A pak si někdo může stěžovat, že v mé povídce se lidi popravují jak na běžícím páse :)

26.07.2022 3 z 5

Zamilovanost jako duchovní zkušenost Zamilovanost jako duchovní zkušenost Pavel Hofírek

Celkem zajímavá kniha, která vlastně poukazuje hlavně na to, že pokud je někdo, kdo žije v manželství, zamilovaný do někoho jiného, tak rozhodně nepřichází v úvahu ani rozvod, ale hlavně ani nevěra. Co jiného taky čekat od knihy, která je určena věřícím a psaná farářem. Ovšem autor má víceméně pravdu, kdysi bych byla stejného názoru, dříve jsem také neuznávala rozvody ani nevěru. Původně jsem si však myslela, že kniha bude podporovat nezávazný vztah v té zamilovanosti (čili v nevěře), a ne zakazovat nevěru. Ale zůstat pouze zamilovaný, aniž by z toho bylo nějaké sblížení? Tenhle názor s autorem nesdílím. Ovšem záleží taky na tom, jaké city člověk má k partnerovi.
Kdybych někoho měla a byla zamilovaná do někoho jiného a zároveň bych věřila tomu, že ta zamilovanost je jen dočasná, tak ji vážně tolik řešit nebudu. Ale podle mě je docela blbost tvrdit, že každá zamilovanost vždycky přejde. Jsem přesvědčená, že mě nepřejde nikdy, a to ani v případě, že bych s tím člověkem mohla být. A to jsem zamilovaná už pět let a rozhodně ne míň, spíš čím dál víc. Samozřejmě vím jaký je, a i když mě často dokáže vytočit, tak se mé city rozhodně nemění. Navíc ve srovnání s předchozími zamilovanostmi je tohle něco zcela úplně jiného. Tady si jsem jistá tím, že to tak zůstane napořád. Ale zase - kdybych žila v manželství s někým, s kým vlastně být nechci, tak bych se takové manželství rozhodně nesnažila udržet si za každou cenu.

26.07.2022 3 z 5

Tajemství ženy Štíra Tajemství ženy Štíra Caroline DeClair

Zajímavá kniha. Pořídila jsem si ji právě kvůli tomu, že jsem také Štír a zajímalo mě, jaký bude příběh v této knize. A opravdu, s Fernandou toho máme hodně společného. Navíc její ascendent je v Rybách, můj ve Štíru, takže i v tomhle je určitá podobnost. Také se mi líbí informace k astrologii v závěru knihy. Jenom nevím, co se stalo s dalšími knihami z této série, o kterých se v knize píše, ale o dalších dílech vůbec nic nevím.

17.07.2022 3 z 5

Dotek smrti Dotek smrti Gustav Tegby

Tohle byla extrémně nudná kniha. No alespoň první polovina knihy. Děj hrozně zdlouhavý a přijde mi to napsané docela amatérsky. Až teprve ve druhé polovině knihy se začne něco dít a dobře se to čte až k úplnému konci.
Elin je dost nudná a nezajímavá postava, spíš jen taková neschopná blbka.

09.07.2022 2 z 5

Tři drsné lekce Tři drsné lekce Nikki Sloane

Druhý díl se mi snad líbil o něco víc jak ten předchozí. A i když je to zvláštní, tak Payton je mi ve spoustě věcech velmi sympatická a taky je tak trochu podobná mně v posledních letech.

16.06.2022 4 z 5