Zewotanus Zewotanus komentáře u knih

Umění v krvi Umění v krvi Bonnie MacBird

Moc pěkně jsem si početl. Je to sice jiné než od sira A.C.Doyla, ale jistá podobnost tam je.

01.01.2021 5 z 5

Život pro planetu Zemi Život pro planetu Zemi Noëlle Saugout

Kniha je velmi zajímavá. Některé nápady jsou zcela logické a všeobecně známé. Našel jsem tam však i takové, se kterými jsem se dříve nesetkal a díky knize jsem si o nich zjistil více informací. Co mě na knize vadí, že často v ní bylo o stejném problému psáno vícekrát a často i hned na další stránce. Prostě ta samá věc, akorát popsána jinými slovy.

26.04.2018 3 z 5

250 zákonů lásky 250 zákonů lásky Petr Casanova

Je tam spousta dobrého co je třeba si přečíst, ale tím že je to psáno jako takový seznam s krátkými popisy tak to chvílema nudí a člověk si od toho musí odpočinout.

14.03.2018 4 z 5

Dvanáct srdcí Dvanáct srdcí Petr Casanova

Zatím nejlepší autorova kniha, škoda že jsem ji četl jako poslední a tím zjistil některé věci už dopředu.

14.03.2018 5 z 5

Doktor Satanos Doktor Satanos Jason Dark (p)

Přijde mi zajímavé že autor nám představí postavy, které později padnou do rukou doktoru Satanosovi. Krásné začátky Johna Sinclaira.

26.05.2017 4 z 5

Noc hrůzy Noc hrůzy Jason Dark (p)

Kdysi dávno jsem začal číst Sinclaira od sešitu očíslovaného tuším 220. Až později jsem se dostal k prvnímu dílu a musím říci, že je trochu jiný. Je jako dítě co se učí své první krůčky a s každým dalším sešitem, roste a získává zkušenosti. Přesto je to parádní čtení a super na čtení před spaním :)

26.05.2017 4 z 5

Válka za bílého dne Válka za bílého dne Peter V. Brett

Třetí kniha boje s Jadrnci. Nejdelší kniha série. Bylo to znát. Místy nudná, místy zajímavá. Někdy zbytečně podrobná (pro mě to jsou části s Jardirem, Abbanem a Inevrou). Někdy k uzoufání skromná (Arlen,Renna, Leesha). Mé celkové hodnocení knihy je takové, že je lepší než druhá, ale na knihu první stejně nemá.

09.01.2017 4 z 5

Pouštní Kopí Pouštní Kopí Peter V. Brett

Druhý díl boje s Jadrnci mě hodně dlouho mučil dlouhými nudnými pasážemi Jardirova života. Ano jmenuje se to Pouštní Kopí, tak jsem mohl tušit že to bude hlavně o jeho obyvatelích. Ale stejně. Postupně jsem se prokousal dějem až k Arlenovi a Leeshe. Jen abych zůstal v napětí, kvůli další nudné pasáži z Pouštního Kopí. Kdyby v knize bylo pouze Pouštní Kopí a žádná zmínka o Arlenovi a Leeshe, doporučil bych knihu přeskočit a jít rovnou na třetí díl. Ale bohužel Brett to napsal takto.

09.01.2017 4 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

První díl boje s Jadrnci. Jedna z mála knih, kterou jsem vzal do ruky a odkládal pouze když jsem si musel odskočit pro jídlo, nebo jsem potřeboval pár hodin spánku. Příběh mě nadchl. Ze začátku to vypadalo na takovou pohádku. Ale děj ukázal, že pohádkou rozhodně není. Hlavní postavy jsou zde velmi zajímavé a soucítil jsem s jejich osudem. Moc krásná kniha, kterou doporučuji. Je tam vidět i podtext, který zobrazuje naší realitu tak jak žijeme.

09.01.2017 5 z 5

Hry o život (trilógia) Hry o život (trilógia) Suzanne Collins

Četba knih mě zaujala, příběh je poutavý, i když míst se ubírá jiným směrem, než by se mi líbilo. Avšak když jsem se obrátil na filmové zpracování, že to zkusím, tak to nešlo. První film jsem s odporem dokoukal, ale další už jsem nesledoval. Ale to už tak bývá, když je na výběr mezi knihou a filmem, kniha většinou vyhrává.

19.01.2016 4 z 5