Zetuška Zetuška komentáře u knih

Politicky nekorektní vtipy 2 - Kdo topení zapíná, podporuje Putina! Politicky nekorektní vtipy 2 - Kdo topení zapíná, podporuje Putina! Jan Belica

Něco vtipné, jiné méně ale je dobré, že vyšlo. Ono humoru vcelku nějak ubývá...

11.04.2024 3 z 5

Jak přežít násilný útok Jak přežít násilný útok Andor Šándor

Dobré rady a návody, ke kterým by snad měl dojít každý sám i v zájmu svého života. V podstatě, když se něco děje nemám "čumět" a fotit ale krýt se, utéct.
Zajímavá kapitola o výpadku proudu, přinesla mi i pár nových info. 1* ubírám za trochu opakování se v rádách v různých situacích, i když chápu, že toho mnoho jiného dělat nejde. A pokud cestuji, tak jako turista a ne sebevrah.

11.04.2024 4 z 5

Blackout: Co dělat, když nastane Blackout: Co dělat, když nastane Stanislav Juhaňák

Lepší shrnutí a praktičtější vhled na tuto situaci, se mi jeví v knize: Jak přežít násilný útok (Andor Šándor), v jedné z její kapitol. Skutečnost pokud toto opravdu nastane bude ještě horší a tyto "obecnosti" tomu moc nepomohou..

11.04.2024 2 z 5

Lvice v erbu krále Lvice v erbu krále Michaela Vaščíková

Pěkné, sice ne oslňující ale příběhy ze středověku s romantikou mám v oblibě. Děj nebyl špatný, občas mi drhlo čtení a jindy se četlo plynuleji. Oceňuji kresby v každé kapitole, které ji vhodně doprovodily. + mapa, která byla přehledná, využilo se z ní dost bodů v příběhu. Obálka knihy s erbem, co je na ní, též se využil a byl, tak popsán v poslední kapitole a zhotoven. K jednání postav, Isa, bylo jí 17, tak se to dalo pochopit, pak už lepší a poznala co má, trošku rychlý přerod u Filipa ale beru + jejich vztah zajímavý (Nebylo, klasické vyznání/vyjádření na poslední stránce, kdy si cit uvědomili, přiznalo se průběhu příběhu). Maličko bych ubrala z každé druhé stránky miluju tě a lásko. Vyznělo by mi to pak silněji a ne omílaně, dalo by to větší důraz na cit, který se zrodil, ale to jen subjektivní pocit, možná, vliv, že mám raději v knihách, důraz na co co je děláno pro druhé z lásky, než to pořád říkat. Slabší 4* v rámci žánru.

09.07.2023 4 z 5

Stromy – Rozpoznejte snadno 100 druhů stromů Stromy – Rozpoznejte snadno 100 druhů stromů Holger Haag

Nebylo špatné, krásné ilustrace stromů + popis přiblížení nejmenších detailů, když mohu porovnat přímo souběžně - ještě raději budu využívat tuto knížku -https://www.databazeknih.cz/knihy/poznavame-stromy-v-nasi-prirode-150539, kterou mám v knihovničce a obsahuje 170 druhů - sice má fotografie a ne vyvedené podrobné kresby, ale osobně mi postačuje. Obě dostanou 4 *, byť každá má něco pro a proti, a někdy se infa v nich rozcházejí.

09.07.2023 4 z 5

Miláčkové z metra Miláčkové z metra Kate Spencer

Nalákal mě úvod knihy, svižně popsáno, seznámení hrdinů+šílenství co to rozpoutalo. Moderní pojetí. Posléze mě příběh bavil méně až to upadlo do průměru, místy táhlé, ztratilo to jiskru a šmrnc začátku. Obálka má hravé provedení + kniha barevnou ořízku. (ale hravost a energie se nepromítla do příbehu, jak jsem očekávala). ***

04.07.2023 3 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

K přečtení nějaké knihy od C. Hoover, jsem se dostala, když už vyšlo několik jejich knih. První byla Možná jednou (neoslnila mě ***), druhá Vzpomínky na něj (dojímák ale jo ****), no a zatím poslední je tato. Ta mě zaujala dost, přišla mi lidská, nepřehnaná a pak zvrat 23 kapitole, po dlouhé době, mě při četbě knížky něco překvapilo. (probudilo) Koukala jsem zpět, zda jsem něco nepřehlédla .-) Nepřeslazené, problematické a i když jsou věkem mladí, život se s nimi nepáral, dospěli jinak. Něco šlo třeba řešit jinak, komunikovat atd. ale...Po delší době něco čemu posílám za pět. Obálka knihy - krásná.

04.07.2023 5 z 5

Netvoři a krásky Netvoři a krásky Soman Chainani

Čekala jsem něco jiného, nového. Z celého výběru se mi líbila nejvíce o Petru Panovi - měla myšlenku a hloubku, v tomto duchu, kdyby bylo u ostatních, mělo by to jiný dopad. Takto, je to opět jen omleté a hojně nadužívané téma feministických, LGBT, rasových, etnických otázek, tady se mi jevilo navíc násilně našroubováno. Pokud v tom měl spočívat moderní a inovativní náhled na klasiku, tak bohužel za mě ne. Není důležitá barva kůže, ani orientace a nastavovat to do úplně všecho,hmm. Shrnula bych příběhy na průměrné až nezajímavé. Některé jsou s prominutím slátaniny, jiné divné a nedotažené. Kresby a celkově výtvarná stránka špatná nebyla.

30.06.2023 2 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň: Kreslený příběh Chlapec, krtek, liška a kůň: Kreslený příběh Charlie Mackesy

Zde jsou lepší ilustrace, příjemné na prohlížení, zkrátka relax na oči, ty by byly na plný počet, ale oproti https://www.databazeknih.cz/knihy/chlapec-krtek-liska-a-kun-463504, textu minimum a ten drobet, co byl mě mnoho neoslovil. Nejdříve čtena tato, až potom vydání z roku 2019, to mi dalo větší hloubku příběhu samotného, přesto, že v něm kresby jsou slabší a ne tak působivé, text zato lepší a více mi sedl.

24.04.2023 3 z 5

Elfadora - Příběh dívky a draka Elfadora - Příběh dívky a draka Anna Havelková

A začínalo se pěkně, vyprávěním starce dítkám, ale těch postav, jmen. K ničemu a nikomu jsem si nic nevyvořila a nic mě z toho ani nezaujalo. Dočetla jsem abych věděla jak dopadne vyprávění a odhalení ohledně dítek, to se propojilo v rámci příběhu a odkazu, pak bylo ok. Ale to sepsání tedy nenadchlo. + mapa uvnitř byla, s prominutím, hrozná. Obálka knihy je však hezká a nalákala na čtení.

22.04.2023 2 z 5

Odkaz Hawthornů Odkaz Hawthornů Jennifer Lynn Barnes

První díl byl zajímavý, hádanky super, ale druhý už bylo na mě těch hádanek až příliš, navíc mi přišly již dosti překombinované. Děj mě ani nenutil extra číst a zvědavě nakukovat, co bude dál jako v předchozí části. Čekala jsem, že se dozvím více o postavách a vztazích mezi nimi, toho se mi mnoho nedostalo, bylo utopeno v hledání, hádankách a tajemství, nebyl zásadní posun v postavách a málo o rodině (současné) a jich samotných. Do třetího dílu ale jdu. (+Suprové obálky knih.)

22.04.2023 3 z 5

Bojovnice světa Bojovnice světa Jeffe Kennedy

(SPOILER) Jenny bojuje stále se svými vzpomínkami, hezky pospáno, též chválím rozepisy ohledně slonů a podobností Efe/Jenny Vztahy v rodině a přípstup Ochienga. Konec. Přijdou kapitoly 24. 25. 26. Velmi úspěchané, přitom má spisovatelka pěkný styl psaní. (Nebýt takový let, dala bych 4****, takto jen ***) Nepřítel šup, a je vyřešeno. Slonice Efe hup najednou poslouchá na povel a pohoda. Šup návrat. Přijde epilog a hup 18 let a k tomu si spisovatelka vzpomněla, že je to i fantasy a v posledním odstavci se dostaví magie. A nastal čas ...
Ano, to nastal, autorka má v cizině i 4. díl. (The Lost Princess Returns) Návratem domů, by se snad mělo završit, to nač čekám, návrat a postavení/shledání k postavám z Vězenkyně koruny, aby Jenny mohla ukázat kým se stala a kdo je.
Jo a ještě velká pochala obálkám, krásné, korespondují s tím co je uvnitř+postavou Jenny.

08.11.2022 3 z 5

Knihkupectví u osamělých srdcí Knihkupectví u osamělých srdcí Annie Darling

Příběh se mi docela zamlouval, postavy také, k tomu nemám rozepisy. Kniha obsahuje bohužel tolik chyb, že jsem to neviděla snad ještě v žádné jiné knize, co jsem doposud přečetla a to nejsem pedantka ani expertka na gramatiku. To byl zážitek, který zastínil jinak obstojný a hezký příběh.

12.08.2022 4 z 5

Tajomstvá noci Tajomstvá noci Kat Martin

Příběh odehrávající se na moři, cestách mohu, nebyla nouze o dobrodružství, vášeň, napětí, nečekané příhody, mohla bych pokračovat. ... Dále pak přesun na pevninu, proto co se stalo Markusovi, bylo dobře pospáno + jeho cesta zpátky. Polemika o moři a návratech. + ústřední dvojice - sympatická. Pořád jsem měla v úmyslu dát 5 *****, ale konec byl na mě příliš zrychlený a překombinovaný, to se mohlo asi řešit více v průběhu. Tak tedy za ****.
PS: pěkná obálka.

28.06.2022 4 z 5

Cesta za láskou Cesta za láskou Kat Martin

Přestože vyšetřování a pátrání v knihách nemusím, tady to vyvažoval hezký vztah Adama a Jillian. Zabráno dobře: pomluvy, odvrácení společnosti, náhled vězení, nedůvěra. Jen bych pár stránek ukrátila, bylo tam zbytečných pasáží okolo případu, zda ano nebo ne. Vraha jsem samozřejmě neuhodla (měla jsem úplně jiný tip), ale přátelství láska a rodina to zachránily v mých očích na ****. Ocenila jsem, že se Jill dokázala vzdát toho čeho si moc přála, aby mohl mít někdo jiný dobré vyhlídky, (když takové poměry a předsudky ohledně pověsti, mohly ovlivnit neblaze druhé) nakonec se to jako téměř "vždy" v rámci žánru v dobré obrátilo.

11.06.2022 4 z 5

Nebezpečné vášne Nebezpečné vášne Kat Martin

Tentokrát oproti zvyklostem se příběh většinově odehrává v Rakousku-Uhersku, Bádensku, což mě mile potěšilo, zmíněno plno známých míst i rodů a za doby vlády Františka I. a střety (Morava) ohledně Napoleona a vojsk, z pohledu druhého + jiné věci, přišlo mi, že autorka si něco nastudovala. Avšak dějově pro mě moc nezáživné v oblasti špionážních, pátrání po zrádcích, to moc nevyhledávám. Vášně tam bylo tak akorát, Adrian v pohodě, Elissa si ukousla větší sousto než čekala, na takové rafinované svádění/vyzvídání asi chtělo o něco zkušenější ženu. Za mě *** . Kdo má rád a vyhledává výše pospané, tak asi ocení více.
+ citát/věnování na začátku knihy, dovolím si citaci do cz: Mužům, kteří roky bojovali v bitvách, a statečným ženám, které jich milovali. Za mír a konec války, nech se vede kdekoliv.

27.05.2022 3 z 5

Čest ničemy Čest ničemy Christi Caldwell

První setkání s touto autorkou. Bylo velmi podobné (přesto jinačí) knížce od L. Kleypas -Sním o tobě (pár Derek a Sára), zde je dvojka Ryker a Penny i prostředí stejné. Velmi se mi líbilo rozebrání rozdílů a nebezpečí kolem tohoto "nerovného sňatku" a vztahu. Příběh mě bavil, zasmála jsem se i několika scénám, hlavně v úvodu, park/lavička atd. Rodina, klepy a skandály jj, jak se nejde ve škatulce a dle pravidle etikety je zle. Vztah ústřední dvojice také nebyl špatný, jiskřivý, trochu zrychlený ale pořád mi ničím nevadil. Temnější život Rykera, to čím si jako dítě prošel...
No zpět k hodnocení knížka není možná na 5 * ale dám ji je, protože mě bavila, rozesmála a odkládat se mi ji vůbec nechtělo a to je, to co si od tohoto druhu literatury přeji.
Vtipné pojmenované sestry Penny, všechny jsou na P:-)

24.05.2022 5 z 5

Cesta za láskou Cesta za láskou Jennifer Blake (p)

Zde mě bavila část druhá, napínavá, jiné prostředí.(Ano v knize je rozdělení na dva úseky)
Jinak knížka zejména v první části mi přišla zdlouhavá a část kolem spiknutí nezáživná až pak u Napoleona to opět ožije. Zajímavé + jakou legendu si autorka ohledně tohoto provařeného tématu vybrala. No jak už jsem zmínila výše, přichází druhá část (zajetí, harém, pravidla, intriky, zvyky atd.) a tam jsem si spravila chuť na ***.
A celým příběhem se třepotá zlatá včela...

24.05.2022 3 z 5

Kapitán a jeho sestra Kapitán a jeho sestra Alice Belis

(SPOILER) Jazykově jednoduché a prosté věty. Příběh by byl o to zajímavější, domnívám se, kdyby se vylepšilo spisovatelsky. Zajímavé to bylo, ano, z celé knihy mě nejvíce překvapilo useknutí jistého kousku těla, které hrdina utržil a také od koho. A jedna pomsta a rodinná křivda, konec trochu zrychlený, na hlavním strůjci pomsta mnoho ne.. nu spíše si to odnesl, ten kdo vinu neměl žádnou, asi tak to vidím. Rozhodovala jsem se mezi **/***. Nakonec tedy ***. Četla jsem horší.

18.05.2022 3 z 5

Nenaplnená nevinnosť Nenaplnená nevinnosť Kat Martin

Nebylo to špatné ale mě zaujal mnohem více příběh v pozadí a to okolo postav Gwen a Adama St. Cere. Jessica a Matthew a jejich příběh asi pro mě byl průměrem. Minus také za konec, to musela až do Ameriky? Mohlo se to řešit namísto útěku + poslední stránky mi přišly velmi uspěchané. Knížka tak dostává ***.
A jdu na druhý příběh (volně navazující) a to Adrianův. Adrian se objevil v této části párkrát a také Jess pomohl v hodně dusné chvíli.

18.05.2022 3 z 5