Zergun Zergun komentáře u knih

2001: Vesmírná odysea 2001: Vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

Šel jsem do toho tak trochu s tím, že nezáživně přelouskám sci-fi klasiku, abych měl nějaký přehled. Jak moc jsem se mýlil! Tahle kniha mě vzala na dosud nepoznaný výlet do vesmíru a já si ho neskutečně užil. Clarke je génius a vůbec neváhám sáhnout po jeho další tvorbě. Mě to prostě sedlo.

02.05.2017 5 z 5

Ocelové jeskyně Ocelové jeskyně Isaac Asimov

Ani né tak detektivní případ jako reálné úvahy o vrtkavém společenství mezi lidstvem a roboty zasazené do hluboké budoucnosti, která nepřináší zrovna růžové vyhlídky. Vzájemná nedůvěra mezi prostými Pozemšťany a Vesmířany silně prosazujícími robotiku zde pramení spíše ze strachu o vlastní existenci než z čiré nenávisti. Nepřipomíná Vám to něco?

21.04.2017 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Příběh prvního dílu rozsáhlé fantasy ságy odstartoval na výbornou. Otevřením této knihy na vás dýchne nejen novota čerstvého výtisku, ale především atmosféra temného a surového středověku, kterou kniha nabízí s mistrovským uměním. Hra o trůny svádí k přečtení jedním dechem, přesto že ne každému mohou sedět někdy zdlouhavé a do detailu propracované kapitoly, které však vytvořenému světu propůjčují hluboké rozměry. Stejně tak obrovské množství postav může některým čtenářům působit menší potíže v orientaci, s důležitými postavami vás ovšem kniha seznámí velmi dobře. Strhující příběh plný zvratů, ve kterém se se šťastnými konci setkáte opravdu jen zřídka, vám zanechá silné emoce a zmuchlanou záložku do knížky :)

Tato kniha je schopna vystavět čtenáři sedm království přímo před očima a nechat ho vnímat všemi svými smysly. Pokud hledáte věrohodný propracovaný středověký román se špetkou fantasy, již nemusíte hledat.

15.03.2013 5 z 5