Zenky Zenky komentáře u knih

Nový svět Nový svět Shaun Tan

Na knihu jsem narazila náhodou v knihovně. Ležela v nejnižší poličce a ani se mi pro ni nechtělo shýbat. Jsem ale ráda, že jsem to udělala.
Jedním slovem úžasná bomba. Komixi nemusím. Vadí mi u nich sekaný a nedodělaný pohyb postav mezi jednotlivými snímky (nenavázanost pohybů). Zde ale žádný není.

Obyčejný příběh dokázal Shaun Tan přetvořit v neuvěřitelnou knihu. Jeho fantazie je nepřeberná. Mísí se s nápaditostí surrealismu, jež vás nenechá chladnými. Musíte jednotlivá ,,okýnka" zkoumat do nejmenšího detailu, abyste našli veškeré znaky tamějšího světa.
Nedokáži si představit, že by Tan zpracoval svou knihu ,,typickým stylem" komixů. Nefungovalo by to... A v tom je ono skryté kouzlo... Bez jeho stylu kresby by byla kniha mrtvá.

Myslím, že si Nový svět musím koupit a porozhlédnout se i po dalších titulech Shauna Tana.

04.09.2019 5 z 5

Na autara jsem párkrát narazila na jedněch stránkách, a proto jsem si koupila knihu. Nápadem a postřehy je kniha velmi povedená, ale motivy a vtipy jsou stále opakované. Bohužel první rok dítěte takový je, takže se není i čemu divit. Každý den je stejný. (Podle toho, co jsem od lidí slyšela.) A nadsázka z většiny přemrštěná. Myslím, že by se délka dala zkrouhnout na polovinu (Ale nejsem spisovatel. Jen mi to tak přijde.) Jak zde kdosi zmínil, mám raději přímé vyjadřování. Radím nečíst to na jeden zátah jako já. To byla moje zásadní chyba. Pokud si sem tam přečtete jednu kapitolu, nasmějete se a kniha zanechá lepší dojem.
Nebojím si ale koupit druhý díl. (Myslím, že druhý rok dítěte bude zábavnější.)...Anebo si raději vypůjčit v knihovně. :D

28.08.2019 3 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Kniha přečtena jedním dechem. Líbil se mi námět a děj ale... Jak už tady někdo zmiňoval, do obou hlavních postav jsem se nedokázala vžít. Ani o chemii mezi nimi bych ruku do ohně nestrčila. Vůbec jsem ji tam necítila. Přišlo mi, že když se na začátku řeklo, že kletbu zlomí jen opětovaná pevná láska unesené dívky, tak se tak i na konci musí stát, anižby to mezi Rhenem a Harper alespoň jiskřilo. Nic jsem mezi nimi necítila. Bylo to takové umělé, protože se řeklo, že to tak musí být. Ani se nedivím, že Harper pochybovala. Upřímně, více jsem ten vztah viděla mezi Greyem a Harper. Rhen sice dostal více stránek knihy, aby se zalíbil čtenářům, ale Grey byl oproti němu zajímavější.
Princ byl neslanej nemastnej.
Na začátku knihy jsem lehce tápala, proč se postavy někdy chovaj tak samozřejmě, anižby bylo vysvětleno proč (některé dialogy postrádaly smysl z pohledu čtenáře). Jakoby autorka zapomněla napsat pár detailů k ději. (ale to byla asi moje chyba :D )
A co nemohu přejít bez přehlédnutí byly chyby v knize. Především uvozovky, které byly do očí.

Neubírám někomu, že je z toho nadšený. Kniha má potenciál, ale mě nesedla. (Z mého pohledu strojově napsané.)
Pokud ale bude pokračování z pohledu Greye...hned kupuju.

16.07.2019 3 z 5