Zemiakol Zemiakol komentáře u knih

Krysař Krysař Viktor Dyk

Krátký a zajímavý příběh. Ideální na maturitu.

14.09.2019 4 z 5

Zápas mistrů Zápas mistrů Ian Livingstone

Takové volné pokračování Labyrintu smrti, a také stejně dobré. Obtížnost 9/10. Jeden z mých oblíbených gamebooků.

12.09.2019 4 z 5

Úkryt posledního vlkodlaka Úkryt posledního vlkodlaka Thomas Brezina

Můj nejoblíbenější díl ze série Klub záhad.

12.09.2019 4 z 5

Žhářka Žhářka Stephen King

Další ze skvělých děl od Stephena Kinga. Zajímavý nápad s experimentem na mladých lidech. Jako vždy super popisy jednotlivých postav a jejich problémů z minulosti. Těším se, až budu číst další knihu od tohoto báječného autora.

12.09.2019 5 z 5

Labyrint smrti Labyrint smrti Ian Livingstone

Jeden z nejlepších gamebooků celé série. Obtížnost 9/10, skvěle vymyšlený příběh, každý odkaz obsahuje něco zajímavého.

Přízraky, zázraky & spol. Přízraky, zázraky & spol. * antologie

Skvělá sbírka duchařských povídek. Některé lepší, některé horší. Nejlepší asi Soudcův dům, Zařízený pokoj a povídky od M. R. Jamese.

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Zábavné čtení plné humoru. Česká klasika, která podle mě zklame opravdu jen málokoho.

11.09.2019 4 z 5

Cantervillské strašidlo / Obraz Doriana Graye Cantervillské strašidlo / Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Závěr Doriana Greye byl dobrý, ale v některých pasážích jsem se opravdu hodně nudil...
Cantervillské strašidlo poměrně zábavné.
Za mě čistý průměr.

Muž s ledovýma očima Muž s ledovýma očima Thomas Brezina

Čtivé, hezky napsané. O trošku lepší než první díl.

Upírova hrobka Upírova hrobka Steve Jackson

Jeden z mých oblíbených gamebooků. Obtížnost 8/10, skvělý příběh.

Cujo Cujo Stephen King

Poměrně drsný příběh, ale to jsem od Cuja očekával. V knize se neobjevuje vůbec žádné nadpřirozeno, i přesto se jedná o skvělý horor. Strach a hrůzu nemusí představovat jen duchové a démoni... Doporučuji k přečtení.

10.09.2019 5 z 5

Pomsta hraběte Gundolfa Pomsta hraběte Gundolfa Thomas Brezina

Skvělá kniha pro mladé čtenáře. V sérii Klub záhad jsou i lepší díly, ale tento mě také bavil.

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Detektivky moc nemusím, ale tahle byla skvělá. Dobře propracovaný a čtivý příběh. Přečteno v rámci maturity a ostatním mohu jen doporučit.

10.09.2019 4 z 5

Charlungští bojoví obři Charlungští bojoví obři Louis Richard (p)

Taková klasická oddechovka. Nebylo to špatné, ale další knihy ze série Mark Stone už asi číst nebudu.

Snící drahokamy Snící drahokamy Theodore Sturgeon

Zajímavé dílko, ke kterému se jednou budu asi muset vrátit, abych ho celé pochopil.

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Snad nejznámnější česká poezie mě moc neoslovila. Holt není to můj šálek kávy.

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Rozmarné léto mě ničím zvlášť nezaujalo, spisovatelův styl psaní mi úplně nesedí. Čteno v rámci maturity, znovu už bych si to nevybral.

Cesta hrůzy Cesta hrůzy J. H. Brennan

Absurdně těžký gamebook. Tohle mě moc nezaujalo, série Fighting Fantasy mnohonásobně lepší...

Lupiči mrtvol Lupiči mrtvol Jan Zábrana

Další z velmi kvalitních sbírek hororů, ačkoliv kvalit Tiché hrůzy a Hlasu krve nedosahuje. Mezi nejlepší povídky v knize patří Moucha, Muž, který měl rád Dickense, povídky od R. Bradburyho nebo Malý svět Lewise Stillmana.

10.09.2019 4 z 5

Hrobka královny ze Sáby Hrobka královny ze Sáby Jason Dark (p)

Průměrný příběh, některé pasáže vcelku nuda...